• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Chladící kapalina - množství

VojtaM

nový člen
23
Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké reálné množství při výměně vyliju a naliju zpět. Vím že tam patří kapalina FL22, ideálně asi Ravenol HJC, který naředím 1:1 s destilkou. Podle manuálu je tam celkové množství 7,5l, ale zajímala by mě reálná zkušenost při výměně, ať vím kolik si připravit. Předem děkuji.

Motor 2.0 DISI 114kW.
 
Vem 10L kýbl nebo kanystr, vylij tam hjc a demineral, zamichej, nalij zpět do kanystrů, poměr budeš mít přesně, a co nevyužiješ si schováš, jinak to nemáš ani jak udělat , no a kolik toho dostaneš ven záleží na tom, co vše rozděláš. (na obrázku je 2.5 ale DiSi bude podobný)

chladici okruh GH 2.5_leg.png
 
Chtěl jsem se vyhnout tomu, že budu mít 4-5l kapaliny navíc protože to nemám kde skladovat a je škoda to vyhazovat. No stejně mi asi fakt nic jiného nezbyde. I tak děkuju za potvrzení těch poměrů při smíchání.
 
Já to s kapalinou měl stejně, pak se hodila při výměně termostatu a taky při následným úniku blbě nasazené hadice
 
Back
Top