• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika kouř z prave casti motoru kde je posilovac rizeni a alternator..pískot jak kdyz se vypusti nejaky tlak neceho

evzent

nový člen
28
zdravim dnes se mi stala neprijemna porucha...jezdil jsem asi 30km..pak jsem zastavil na chvilku a po opetovnem nastartovani a popojeti tak se z motoru ozval sileny piskot jako kdyz pichnes pneu..a zahy zacalo smrdet a kourit z motoru..tak jsem rychle vypnul motor a kouknul pod kapotu..a z mista v pravo kde je posilovac a alternator atd..tak jde kour zapach silene elktriky....tak jsem dojel...nevim c s tim bude...ale tipuju na posilovac a vubec rizeni..co by mohlo takhle zapiskat a kourit...nedavno jsem udelal rozvody..vsechny kladky remeny...ale jedna porucha se ozyvala..pri parkovani otaceni koly se ozyvaly divne zvuky..jako kdyz je praskla pruzina ..nebo v haji ulozeni tlumicu..nebo neco s hreben.rizenim...kontroloval jsem to...zvednute auto...pruziny ok..kola se otaceli dobre...ale neco divne jsem registroval prave v hrebenu rizeni...tam se neco mlelo...tak si rikam jestli posilovac rizeni se nepral s hrebenem...a tak odesel a spalil se..jinak se jedna o mazda 3 bl 1.6 diesel 8v 2011
 
Spíš to vypadá na kouslej klimakompresor pumpu nebo tak a ten pískot je řemen
 
jo diky...tak se to stalo co pises...kousl se kompresor a klinak se drel a palil..mel jsem strach ze hori elektrika..s vyplou klimou jsem dojel domu..nechal jsem to 10km pryc vcera, rano jsem tam prijel ze budu resit odtah a tak..ale v pohode...no a kdyz jsem prijel domu tak jsem chtel vyzkouset jestli je kously...a ono to normalne zase bezelo..jak to vychladlo asi a tak...a tak se chci zeptat...co s tim?? proc se to kouslo..prehrate? malo oleje? mam to menit radsi..nebo jen doplnit olej...klima je cele puvodni 12let...fungovalo..diky za rady
 
Viděl bych to na novej kompresor . Kupoval jsem cca před 2 rokama tuším v ML okolo 20 tis Kč
 
Back
Top