• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Mazda 6 GL Sedan a voda v kufru v prostoru rezervy

xkendy

člen KLANu
94
Ahoj,

dnes jsem jel projet jednu Mazdu 6 sedan GL tesne po te prutrzi mracen a pri kontrole jsme prisli na to, ze je v prostoru pro rezervni kolo asi 3cm vody.
Resil jste uz nekdo zatekani do GJ/GL sedanu ? Pokud ano, cim to bylo ?
Neni tech 3cm vody uz docela hodne ?

Nasel jsem zde na foru vlakna resici stejny problem avsak ne pro GJ/GL, ale pro starsi GH a pro nejakou mazdu3, tak nevim, zda toto je u GL ojedinely pripad, nebo to je bezne a resi se to napr vymenou gumy kolem kufru.

Kdyz jsme patrali po nejakem dalsim mokrem mistu v kufru , tak jsem nasel vlevo skoro vzadu asi 3 kapky vody, ale nevim, zda to nebylo napr tim, ze pri jizde + brzdeni ta voda mohla trosku splouchat a tim se dostat v malem mnozstvi i mimo prostor pro rezervni kolo.
Jeste me napada jedna vec, ze vcera auto bylo v mycce na pripravu k prodeji, takze to klidne mohlo byt z toho myti, ale i tak by to nemelo zatekat do auta.
 
Nazdar mne zatekalo na Mazde 3BM sedan tiež do priestoru na rezervu, príčina bola, že na plechovom leme na ktorom sa nachádza to gumové tesnenie na kufri tak na niektorých miestach už chýbal silikón, tak som to obyčajným silikónom vyplnil a odvtedy je kľud.



QEJmsHH.jpg
 
Tak mám zprávu, že to prý zatéká po výměně nárazníku, kdy voda se do prostoru kufru dostává čelem kufru, asi díky odraženému silikonu nebo jeho slabé vrstvě.
Musí prý auto odstrojit (shodit nárazník), aby to dali dokupy.

Tak nějak tak si to nedokážu představit tohle opravit svépomocí, až se to stane znovu, neb dávat to do autorizáku, tak za to budou chtít raketu.
 
Kontroloval si pod tým gumovými tesnením okolo kufra v akom stave máš ten silikón ? Alebo choď na Wapku striekaj na zadnú časť auta a potom otvor kufor a hľadaj kadiaľ tam zateká alebo ak máš parťáka zavriho do kufra daj mu baterku a snáď sa mu podarí nájsť odkiaľ to tečie
 
Ono to je auto co chci koupit. Vsechno ma v cajku, puvodni lak (tam kde je to meritelne), a tedy krom meneneho narazniku nebourane. "Jen" tedy do nej zateka :) .
V tuto chvili zatim tento problem neresim ja (ikdyz se me dotyka) a muj pozadavek (samozrejme) je auto do ktereho nezateka. To vyjadreni co jsem pred chvili napsal (ze zateka čelem kufru od narazniku) je od techniku autorizaku Mazdy, kteri vsak to auto povezou na reklamaci opravy (oni to nedelali).
Takze tipuji, ze to dle toho vyjadreni netece kolem te gumy u vika kufru, ale nekde niz. Rozdelane jsem to nikdy nevidel, takze nedokazu posoudit co je to vlastne za problem a zda se muze opakovat.
 
Back
Top