• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Modrá dioda v předním stropním světle

Sphynx

člen KLANu
44
Je to taková banalita, ale docela jsem si na to světlo zvyknul - malá modrá LEDka, mezi světly panelu u vnitřního zpětného zrcátka v kabině nenápadně osvětluje prostor kolem řadící páky a neruší při jízdě v noci. Přestala svítit - ale nezjistil jsem, jestli lze vlastními silami vyměnit, jestli není součástí toho panelu jako celku. Shodou okolností mám auto v mazda servisu a tak jsem se jich ptal, jestli by to šlo vyměnit - očekával jsem cenu do pětistovky, ale prý to světlo stojí 4 tisíce (!). Neměnil jste ho někdo, nebo nemáte s tím nějakou zkušenost? Mrzí mě, když jsou v autě nefunkční věci, i když nejsou vlastně tak důležité a pokud by to nebylo náročné, rád bych si to vyměnil.
 
Mě LEDka loni začala poblikávat, tak jsem to rozdělal a jen ji odpojil s tím že ji později vyměním. Pokud umíš pájet , tak stačí starou ustřihnout , koupit jinou LED a napájet. Jen dej pozor - já ten stropní plast měl dost skřehlej a i přesto že to rozdělávám někdy i několikrát do týdne u různých aut v práci, mě to v GH popraskalo aniž bych to nějak rval ! !
 
Tiež som menil tú LED, odišla. Dal som tam bielu, nemal som zrovna inú a vyzerá to pekne.
Ten plast na strope je tak zkrehly, ze se rozpadáva uz pri pohľade na neho. Veľmi opatrne s tým a nebuď prekvapený, ak sa ti polame.
 
Mně ten stropní panel šel rozebrat krásně. Důležité je nejdřív vyndat sklíčka stropních lampiček, která zároveň drží i ten panel. LED dioda je připájená na DPS. Vždycky když někoho v noci vezu, tak si toho všimne a chválí, že to vypadá dobře:cool:
 
Zvláštní, já měl diodu na káblíku, kterej je konektorem napojen do dps
 
To je zajímavé. Já to měl přesně takhle. To šedé a černé je pouzdro ve kterém je umístěna DPS s rezistorem, Zenerovou diodou a LED diodou. Možná se liší facelift od předface.
 
Ajo vlastně, máš recht, moje chyba ;)
 
Back
Top