• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Naklánění knoflíku hlasitosti u spolujezdce

Deanecek

nový člen
2
Zdravím,

v obecném manuálu a manuálu k Mazda Connect se píše o "Knoflíku hlasitosti", jehož nakloněním doprava/doleva je možné měnit FM stanice případně přeskočit na další/předchozí audio stopu (což je i znázorněno na grafice u knoflíku).

knoflik.png
knoflik_funkce.png

Bohužel se mi nedaří jednoduše tento knoflík naklonit a zdá se, že to vůbec nelze. Bojím se zatím ale nějak extra víc zabrat (například sdružený ovladač lze naklánět bez vynaložení nadměrného úsilí) a raději se chci nejdříve zeptat na zkušenosti zde. Pokud lze, je na to potřeba víc zabrat, nebo na to existuje nějaký speciální "hmat", na který jsem nepřišel?

Předpokládám, že by mělo jít vcelku jednoduše jako ostatní ovládácí prvky, tzn pokud s tím nikdo neměl problém, zkusím se optat v servisu. Mám ročník 2023.

Děkuji moc.
 
Zaber, jde to víc ztuha. Já to použil snad 2x, všechno přepínám na volantu.
 
Já s nakláněním nemám problém, jde to stejně jako velký ovladač. ale to je ročník 2019. Že by inovace, když i Pantauleo potřebuje větší sílu?, osobně bych to ale viděl na servis, když se ti normálně nedaří naklonit.
 
Jen, mě to funguje v MX-30, ale v CX-30 ne (jako rvát to jsem nezkoušel... v MX-30 to jde zlehka). Nesouvisí to nějak s verzí "něčeho"? 🤔
 
CX-30 rok 2023 a funguje, i když to používám jen pro změnu hlasitosti a mute. Přepínání dělám z volantu. Jinak ovládání nepotřebuje žádnou sílu, jde to lehce i malíčkem. Ale není to naklánění spíš bych to posoudil díky krátké výšce jako posunutí.
 
V manuálech není vyloženě napsáno, že je "jen pro určité modely" jako ostatní funkcionality (třeba 360 kamera). Navíc možnost posunu/naklonění znázorňuje i grafika, takže bych předpokládal, že by mělo fungovat i u mě. Nicméně jak jsem psal, zdaleka to nejde komfortně jako třeba velký sdružený ovladač. Nebudu to tedy raděj rvát a poptám se v servise. Děkuji moc všem za reakce.
 
Jen, mě to funguje v MX-30, ale v CX-30 ne (jako rvát to jsem nezkoušel... v MX-30 to jde zlehka). Nesouvisí to nějak s verzí "něčeho"? 🤔
Jen update..., měl jsem CX-30 konečně přes víkend na dvoře. Trochu jsem "zabral", něco luplo/odlepilo se, nevím (bylo to koupené jako roční auto), a už to chodí :) Doporučil jsem používat a uvidím, jestli to opět nezkostnatí... a vlastně děkuji, mám (?) zase něco navíc :innocent:
 
Back
Top