• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Oprava elektrické vzpěry pátých dveří

Masc

nový člen
11
Ahoj, neví někdo, jak se rozdělává elektrická vzpěra pátých dveří? Začala vydávat nepěkný zvuky při otevírání a zavírání. Jakoby drhnula vnitřní pružina nebo zarezly ložiska motorku nebo něco s kuličkovým šroubem. Odhaduji, že se dovnitř dostala voda. Chtěl bych se pokusit ji zachránit.
Na Youtube jsem našel akorát video s rozborkou vzpěry na Superb a je to docela náročný.
 
Po několika měsících začala drhnout i druhá vzpěra. Oběma se loupe černá barva na výsuvné části. Pod barvou je rez. Pod gumovými manžetami na koncích vzpěr je vlhkost.
Ptal jsem se v servisu, jestli se s tím setkali a co by stála výměna. Technik říkal, že to ještě neřešil. Cena za jednu novou vzpěru 32000,- Kč. Šel jsem do kolen.
Příčinu jen odhaduji. Všiml jsem si při otevřených pátých dveří stéká voda z nich přímo na konce vzpěr. Nebo při mytí vapkou se voda dveřní spárou dostane až na vzpěry. V každém případě by vzpěry měly být vlhkuvzdorné. Toto by se nemělo stávat na tří až čtyřletém vozu.
Víte někdo o podobném problému u jiné Mazdy?
 
Back
Top