• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Pěkné cesty

stativ

výkonný člen KLANu
286
Tak mě tak napadlo, že by bylo supr udělat nějaký seznam silnic, které jsou nějak řidičsky zajímavé. Ať už jde o cesty, na kterých si pocvičíte kroucení volantem nebo cesty, kde je prostě super okolí.

Člověk pak bude moct naplánovat cestu zkratkami, které jsou sice možná delší cestou, ale zato jsou hezčí.

Za sebe bych vybral těhle pár cest:

silnice 183 při cestě z Plzně do Domažlic
- kvůli téhle silnici tenhle nápad vzniknul, jel jsem tu o víkendu a minimální provoz a naprosto perfektní povrch
- hlavně mezi Hradištěm a Radonicemi se to fajnově kroutí

cesta z Prahy do Plzně přes Malé Kyšice - Poteplí, Nižbor, Karlov a na Žebrák
- v Nižboru se můžete podívat na Zámek
- většina cesty je přes krásné lesy a silnice se místy krásně kroutí…
- povrch proměnné kvality, někde je super, jinde nic extra
- možná varianta pro fajnšmekry - na začátku to vzít přes Svárov a Podkozí - povrch nic extra, silnice úzká a spousta zatáček

silnička z Břízy do Hospozína přes Hospozínek při cestě mezi Roudnicí n. L. a Prahou
- hodně úzká pěkná rovná silnice, kde nikoho nepotkáte

Tak sem s tím, určitě jste taky jeli po nějaké pěkné cestě o kterou by bylo škoda se nepodělit.
 
Tak když je ta silnice pěkná a každej se drží na svý straně, tak je to paráda. Mně se ale poslední dobou dost často stává, že potkám v nepřehledný zatáčce auto nebo motorku v protisměru a to už taková legrace není. U mně to dospělo do stádia, že i když mám ject třeba do 10 km vzdálené vesnice, tak místo po okresce to vemu po dálnici i když si třeba 2-3 km zajedu. :( ty trasy co si sem dal, mám kousek od Kladna, takže je určitě zkusim.:)
 
Pravdu díš.

Zrovna něco takového se mi stalo na té cestě do Domažlic. Cesta tam perfektní, silnici jsem měl jen pro sebe. Ale zpátky jsem potkal přesně takového pitomce na motorce. Už jsem delší dobu jel za pomalejším autem, protože prostě nebylo dostatečně daleko vidět pro bezpečné předjetí. I přes to se objevil šílenec, který mě předjel ještě relativně bezpečně - sice nebylo vidět až tak daleko ale s jeho akcelerací by se to dalo ještě se skřípěním zubů tolerovat. Ale auto přede mnou začal předjíždět v zatáčce. A samozřejmě na potvoru z ní vyjelo v protisměru auto. Naštěstí se to obešlo bez nehody, ale byly to centimetry a řidič v protijedoucím autě vypadal hodně vyděšený (konec konců já bych v takové situaci byl taky na výměnu trenek)
 
Na mně dneska vyjel v zatáčce na okresce frajer na motorce suveréně uprostřed vozovky, to nepochopíš, proč mu nestačí jet metr od krajnice ? Kolem silnice větrolam, stromy a keře prostě za zatáčku nevidíš a teď se v 80 km rychlosti potkáte.......
 
nominuju silnici 385: Tišnov - Zvole
- slusna cesta
- houpacky, krouceni volantem taky slusny, provoz nijak tragicky
- vysocina, takze krajina taky hezka
 
Cesta na Dolní moravu z Třebové
Tam si člověk protahne řízení, čepy. ..
Samé zatáčky , , dolů a nahoru. Příroda paráda.
Jen upozornění: nekoukejte pak na průměrnou spotřebu.
 
Ono už je celkem zábavné i Červenohorske sedlo a nemusi tam závodit jen motorky. ;)

Jsem se teď vrátil z UK a tam jsem si těch cca 1000mil užíval plnými doušky. (Bohužel ne v Mazdě). Úzké, sama zatáčka, nahoru dolu, škarpy nemají, jen stěnu z keřů a vykrojeni na zrcátko. Tady je nuda. ;)
 
Ono už je celkem zábavné i Červenohorske sedlo a nemusi tam závodit jen motorky. ;)

Jsem se teď vrátil z UK a tam jsem si těch cca 1000mil užíval plnými doušky. (Bohužel ne v Mazdě). Úzké, sama zatáčka, nahoru dolu, škarpy nemají, jen stěnu z keřů a vykrojeni na zrcátko. Tady je nuda. ;)
Jo radši nuda u nás, než padací mosty v Itálii.:(
 
Nachází se kousek dál, ale ne zas tak daleko. Pokud ji ještě nemáte odškrtnutou ve svých cestách, tak rozhodně doporučuji si udělat výlet. Popřípadě udělat si dovolenou v Rakouských Korutanech. Stojí to za to. Mnozí už nejspíš tuší, o jakou silnici se jedná.

Grossglocknerská vysokohorská silnice

- dlouhá necelých 50 km, do vrcholu parkoviště 2 571m
- nádherné výhledy, spousta odpočívadel a zastávek s panoramaty i vodopádem
- vjezd nestojí pětikorunu, ale stojí to rozhodně za ty peníze
- doporučuji si přivstat, dokud není silnice plná turistů
- při odjezdu dostanete samolepku :D

ilustrativní video - zde
 
Nachází se kousek dál, ale ne zas tak daleko. Pokud ji ještě nemáte odškrtnutou ve svých cestách, tak rozhodně doporučuji si udělat výlet. Popřípadě udělat si dovolenou v Rakouských Korutanech. Stojí to za to. Mnozí už nejspíš tuší, o jakou silnici se jedná.

Grossglocknerská vysokohorská silnice

- dlouhá necelých 50 km, do vrcholu parkoviště 2 571m
- nádherné výhledy, spousta odpočívadel a zastávek s panoramaty i vodopádem
- vjezd nestojí pětikorunu, ale stojí to rozhodně za ty peníze
- doporučuji si přivstat, dokud není silnice plná turistů
- při odjezdu dostanete samolepku :D

ilustrativní video - zde

Nějak jsem nikdy nad dovolenou v Korutanech nepřemýšlel, ale to prostředí vypadá skvěle. Budu to muset co nejdřív napravit. Trochu mi to připomnělo Trollstigen v Norsku, ale tam jsem se kdysi jen vezl jak plyšový medvěd v autobuse.
 
to prostředí vypadá skvěle
Stačí kouknout například do tohoto tématu: Fotky a zážitky z cest ;)

Grossglockner Hochalpenstrasse je perfektní, nicméně radím přijet hned ráno, jak se otevírají mýtné brány (5-6h ráno). Do 8h si člověk nádherně zajezdí a prohlédne nádherná panoramata při východu slunce. Mezi 9-10h už je tam potom strašně moc lidí na expozicích a prostě všude po celý den. Potom jedině zase možnost se projet večer před zavíračkou.
Turistická přetíženost ovšem platí skoro o všech světoznámých průsmycích. Dají se ovšem najít i pěkné cesty s nádherným okolím bez lidí :cool:
2017-09-17-11746.jpg
 
Když se tady bavíme o horských silnicích, tak i u nás se dá vyjet na naše malé poměry celkem vysoko. O posledním víkendu jsem zdolal se svou M6 zřejmě nejvyšší, pro běžné smrtelníky dostupné místo v ČR – Praděd. Vjezd je sice povolen jen pro ČRA, ČEZ a správu CHKO, ale výjimku mohou mít i hosté ubytovaní v hotelu Praděd.

O řidičský zážitek moc nejde, spíše jen fajfka do seznamu.

U nás existuje ještě jedna silnice položená o pár metrů výš – sedlo mezi Luční horou a Studniční horou v Krkonoších, ale tam povolení běžně získat nelze.
 
Back
Top