• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

jiné značky Prodejci aut - ( YouTubeři )

Marcek16

nový člen
22
Zdravím,
máte někdo zkušenosti s těmito prodejci aut co vystupují na YouTube ?

David Kubrt https://www.youtube.com/@DavidKubrt/featured
MůjDovoz - Co si dohodneme, to platí https://www.youtube.com/@mujdovoz
Matěj Horňák - Výběrová auta https://www.youtube.com/@matejhornak-vyberovaauta8927/featured
Moravacars.cz - SNCAR cz https://www.youtube.com/@SNCARcz

Za mě podle těch videí a vystupování se jeví solidně MůjDovoz a SNCAR cz ovšem realita může být jiná a taky zaleží na ceně poptávaného automobilu.
 
Tak osobní zkušenost mám s Můj Dovoz s panem Janíčkem. A pokud budu kupovat další auto tak určitě opět s ním.
 
Tak já půjdu do koupi Mazdy 3 BN 2017/18 - hatchback 2.0 Skyactiv-G120 88kW Attraction nebo Revolution do 400 000 Kč. Od Moravacars.cz - SNCAR cz. Tak ať je dobrý kousek 👏
 
7 let starý auto v obyčejný a nejčastější výbavě attraction jehož cena byla v roce 2017 499000Kč (544000Kč s automatem) bráno bez slevy od prodejce, kterou když člověk v autosalonu uměl říct "dobrý den" tak dostal snad každej, tak za něj dát v roce 2024 400000Kč ?
Jako bejt to MPS, Wankl, Cosmo nebo možná první MX případně Xedos s 2.3 Miller, tak na takovejhle vývoj ceny neřeknu ani B a ještě bych se u některých divil (RX7 FD A-spec), že cena není vyšší než pořizovací.
Ale aby za auto, kterejch bylo vyrobeno na světě tolik, že se dají přehazovat vidlema, po 2/3 svý konstrukční životnosti někdo klidně dal -20% pořizovací ceny mi přijde naprosto "fascinující". Tímhle stylem se ten trh nevyhnutelně řítí do ánusu. Chápu že současní majitelé si musí mnout ruce, protože teď prodat auto je zřejmě sen snů, ale pak při koupi dalšího už to trochu zabolí.
 
Poslední úprava:
On se ten trh řítí do anusu i proto, že současná nová auta na tebe řvou, když "si myslí", že překračuješ rychlost (vybrána jen top perla ze všech těch blbin). Tak spousta lidí přemejšlí a hledá tak trochu zpátky, já to úplně chápu. Na druhou stranu, když kupuju starší auto, kterejch jjsou mraky, tak si pohlídám výbavu a neutratim nesmysl za sociála ;)
 
Já souhlasím s vámi ale ukaž mě M3 za lepší cenu ? ( jo a červenou zrovna nechci ) jsou tak M3 1.5 a výbava Emotion a to fakt nechceš. A nebo jít do úplně jiného auta a kupovat nové sračky 1.0 TSI to taky nechceš.
 
Poslední úprava:
Tak, když jsem vybíral své auto, tak jsem projel kde jaký inzerát. Jak v tuzemsku tak i v zahraničí nici. Oslovil jsem i dovozce aut. Již si nevzpomenu na jméno firmy, který mě zaslal smlouvu a zničehonic na watsapp fotky auta bez toho, aniž bych tu smlouvu zaslal zpět vyplněnou. Proto jsem po různých zkoušek o kontaktování zde zmíněných youtuberů vybral můjdovoz. Ještě před tím jsem zkoušel Davida Kubrta. Leč v té době byl zřejmě zaneprázdněn a vůbec neodpověděl.

Jinak jen pro info v mém případě se na mě usmálo štěstí od prvního impulsu až ke koupi a to osobní a pak po vlastní ose s čerstvým DE STK domů.

Vybráno, dle mých nastavených parametrů. A jsem spokojený.

Tak přeji také dobrý výběr a i taky trochu toho štěstí a trpělivosti.

MAZDÁR

Doplním. Trvalo to cca 6 měsíců od prvního impulsu.

A omlouvám se za chyby. Pišu to z mobilu a v rychlosti.
 
Tak ukážete ty mraky Mtrojek s výbavou Revolution ?
V ČR - https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/3/205027977
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/3/207067050
BP - https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/3/205347801
Možná ještě bratia https://www.autobazar.sk/26235283/mazda-3-2-0-skyactiv-g120-revolution-top/
Max6 - kolik by jsi teda dal v roce 2024 za 7 let starou M3 Attraction a M3 Revolution ?
Já bych za M3BN 2017 s běžnym nájezdem +/-140000km (20000km/1rok) tak za Attractiona bych nedal víc než 300000Kč a za Revolutina 350000Kč. Jsou to sice vynikající auta, ale pořád to jsou obyčejný auta, kterých se opravdu naflákalo mraky. Že teď nejsou k dispozici na inzerátech znamená minimálně jen dvě věci. 1) Jsou to kvalitní auta a dost lidí prostě nemusí mít důvod obměnit bezproblémově fungující věc a 2) dost lidí při vidině cen nových aut a zároveň pokřivením i trhu s ojetinama nechce dávat za "novou" ojetinu nesmysl. To že teď na inzerátech nejsou ale neznamená, že já bych za to dal prostě víc než jsem napsal, jen proto abych zbytečně vyhodil peníze oknem (a podpořil tenhle finanční nesmysl okolo aut).
Koukni na ty inzeráty co jsi dal. Ten první kde je ta červená za 329800Kč. Výkup si běžně bere u takovýdleho auta cca 40000Kč. Takže to auto má reálnou hodnotu cca 290000Kč.
Další inzerát ta tmavě modrá 389900Kč, takže reálná hodnota cca 350000Kč.
Jako každej ať si vyhodí peníze za co chce. Mě to jen přijde "fascinující" a raději bych počkal, nebo dal registrační poptávku na podpultový auto.
 
Radeji bys pockal, ale na co? Ze to pujde dolu? Nemyslim si, trh je prokriveny a nenarovna se. To je asi tak jako s nemovitostma...stavebnim materialem..potravinama. Kdyz to lidi kupuji, asi by obchodnik musel byt totální idiot, nebo lidumil (to nepredpokladam) aby slevnoval. OK, kdyz se milion lidi domluvi, ze budou urcitou komoditu bojkotovat (nekupovat), pak se neco zmeni. Ale sam asi tusis, ze to se nikdy nestane...aneb "na nakupni fronte klid".

No a pokud ma nasinec cim jezdit, at ceka, jak dlouho chce. Pokud ale nema a na auto specha, tak ma s tim cekanim (na to, co se nestane) docela prekerku?
 
To ze ich je nedostatok na bazaroch zapricini asi to, ze tieto auta malokedy sluzia ako firemne auta alebo flotily, nove su celkom drahe a obycajna sedlac slepo nakupuje koncernove, korejske alebo psa vozidla. Sukromnik to auto ajtak vecsinou po 6 rokoch nepreda. Na jednu mazdu na ceste stretnete 50 skodoviek, tak nemaju odkial byt na tych bazaroch. Skrz takmer nestarnuci dizajn skyactive generacie od roku 2013 a spolahlivost je dopyt ovela vyssi ako ponuka, tak si predajca nastreli cenu astronomicku a ludia stastni platia. To ze ta hodnota by mala byt statisticky radovo o niekolko tisic euro nizsia je samozrejme pravda. 14 rocne gh nemaju problem dovozci dnes inzerovat za 200k, ja som kupil z AT pred 5 rokmi 10 rocne za 140k, malo 4 zavady mimo klasickej udrzby (starter, spojka, ulozenie stabiku predneho a umrel bose zosilnovac + zopar elektrickych malickosti), podvozok stale pevny, geometria presna, motor nezere olej. Nechapem, kde je ta pridana hodnota tych 60000kc tych dnesnych gh, o 5 rokov starsich. Inflacia snad nie. Prekupnik kupi v europe za 6k, tu bez hanby preda za 8k euro
 
Radeji bys pockal, ale na co? Ze to pujde dolu? Nemyslim si, trh je prokriveny a nenarovna se. To je asi tak jako s nemovitostma...stavebnim materialem..potravinama. Kdyz to lidi kupuji, asi by obchodnik musel byt totální idiot, nebo lidumil (to nepredpokladam) aby slevnoval. OK, kdyz se milion lidi domluvi, ze budou urcitou komoditu bojkotovat (nekupovat), pak se neco zmeni. Ale sam asi tusis, ze to se nikdy nestane...aneb "na nakupni fronte klid".

No a pokud ma nasinec cim jezdit, at ceka, jak dlouho chce. Pokud ale nema a na auto specha, tak ma s tim cekanim (na to, co se nestane) docela prekerku?
Raději bych počkal až se ukáže něco za normálnější cenu a šel bych tomu i naproti (nekoukal jen na inzeráty). A pokud se neukáže něco za normálnější cenu tak kouknout po jinym povozu, klidně jiný značky.
A tím jsem i odpověděl na "bojkot komodity". Ano, bojkotovat stavební materiál asi nejde, protože bez něj barák nepostavím. Ale jestli ten materiál budu vozit v Mazdě, Toyotě, Jeepu, Audině je věc druhá. Pokud potřebuju jezdit, tak aut je jak ho.... na výběr. Pokud chci Mazdu a chci BN a chci 2.0 tak si holt musím počkat nebo zaplatit tenhle nesmysl za co to bazarníci teď prodávají. Já za sebe, bych BN za +350001Kč prostě nekoupil. Ostatní ať si to koupí klidně za 550000Kč.
 
Poslední úprava:
Tak ale ty vysponovane ceny nejsou jen u Mazda ojetin? Kolega shani Superba a taky dost nadava. Takze to asi bude napric celym trhem s ojetinami znacka neznacka? Takze kdyz bojkot, tak celeho trhu...

No ja tu na foru par kolegu, co budou i na hranici tvrdit, ze BN pod 400 je vylitana mrtvice, 2x zbourana, z toho 1x pres boudu a kdo to koupi, je blazen. Co pak s takovym trhem? :confused:
 
Jak říkám, klidně ať si lidi zaplatí co chtějí za 7 let starý obyčejný auto, který stálo nový 500000Kč. Já to mám na dílně dnes a denně, je to kvalitní auto, dá se s tim jet na okruhu i do sklepa pro brambory (univerzální pro všechny řidiče), ale RX ani MPS to není.
No a já třeba doma vedl debatu jestli nekoupit M6GJ 2015 (už el. ručka) s nájezdem 302000km co ke mě jezdí na dílnu a bude se prodávat.
V tom je to kouzlou: Ať si prostě každej koupí co chce a klidně ať se bije do prsou jakej udělal super kauf.

Spíš bych se vrátil k prapůvodu tohoto tématu: Jestli má někdo zkušenost z Youtouberovýma prodejcema ojetin.
 
No právě jsem už vybral že chci Mazdu 3 a nic jiného 😅 líbí se mi prostě vzhled jak exteriéru tak interiéru a atmosféra. Prvně jsem chtěl BM ale pak jsem uviděl hezčí interiér BN + lepší funkce za téměř stejnou cenu no kromě toho lesklého černého laku (plastu) 😬. Tak nezbývá něž hledat nepotřebuji nutně hned. 😉
Ale ano zpět k tomu jestli má někdo zkušenosti s těmito dovozci potažmo prodejci aut.
 
Poslední úprava:
Back
Top