• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Repase zadní nápravy u M5

Mr.Dan

nový člen
8
Snad každá Mazda 5 CR, kterou jsem viděl, bohužel včetně naší nově pořízené, má zadní kola rozjetá do A. Vím, že zadní náprava je jednou ze slabin tohoto modelu, dá se s tímto však něco dělat? Měl jsem podobný problém u předchozí Alfy Romeo 166 a stačilo vyměnit pomocná raménka a pár silentbloků a bylo vyřešeno (navíc se tímto zásahem zlepšily i jízdní vlasnosti a komfort). K tomu se mi u Mazdice od PZ kola ozývá při přejezdu příčných nerovností tlumené bouchání, tipuju na vyteklý tlumič a/nebo poškozené jeho uložení. Dělal jste někdo větší servisní zásahy do zadní nápravy s uspokojivým výsledkem? Jednotlivé díly jsou vcelku za hubičku, jen nevím na co všechno se zaměřit...
 
Odpovím si tak napůl sám sobě - krom nových tlumičů a jejich uložení, pružin a silentbloku stabilizátoru jsem objednal i nová pomocná příčná raménka, nechám to všechno vyměnit a uvidíme. Ještě jsem koukal, že na téhle nápravě (stejná jako u M3 BK) často odchází přední silentblok ramene, ale ten v nabídce eshopu neměli. Nicméně je shodný i pro jiné modely, Focusy apod., tak ho snad v servisu, kde nechám výměnu udělat, kdyžtak budou mít. Musí se celkem složitě vylisovat a nalisovat nové, tak snad se jim do toho bude chtít. :)
 
Odpovím si tak napůl sám sobě - krom nových tlumičů a jejich uložení, pružin a silentbloku stabilizátoru jsem objednal i nová pomocná příčná raménka, nechám to všechno vyměnit a uvidíme. Ještě jsem koukal, že na téhle nápravě (stejná jako u M3 BK) často odchází přední silentblok ramene, ale ten v nabídce eshopu neměli. Nicméně je shodný i pro jiné modely, Focusy apod., tak ho snad v servisu, kde nechám výměnu udělat, kdyžtak budou mít. Musí se celkem složitě vylisovat a nalisovat nové, tak snad se jim do toho bude chtít. :)
většinou se servisakum nic lisovat nechce (kolikrat to spis nejde vyndat a neumeji si moc s tim poradit, pritom to staci treba na/vyriznout primocarkou) a chteji menit cele kusy ... nicméně k tvému dotazu, vzadu jsem menil oba tlumice vcetne ulozeni, a oba stabiky a tluce tam furt neco, ted po case jsem menil silentloky napravy ty pred kolem ke kastli, jeste jsem auto nevyzvedl tak nevim zda to pomohlo ... jinak tech silentbloku co tam je na tom viceprvku je dost takze idealne vymen vsechny a budes mit nejaky cas klid ... pruziny jsem nemenil ... ale ze by byly zadni kola do A se me nezdá ... ale na obou napravach se furt neco sere ... ted me bouchalo nejak predni kolo tak se davalo nove lozisko tak snad to bude ok ...
 
Back
Top