• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Různé dotazy k funkčnosti

pegi

nový člen
3
Dobrý den,
před 3 týdny jsem si koupil mazda 6 2013 skyactiv 2.0. Snažil jsem se nají na internetu mé problémy, ale nenašel jsem nic moc užitečného. Mám pár dotazů. Údajně bych měl mít v autě toto.

1) Měl bych mít klimatizovanou přihrádku, ale nevím, jak se ovládá. Našel jsem, že se to chladí skrze duální klimou (spolujezdec)
2) Měl bych mít automatická sklopná zrcátka, ale nefungujou. musí se to někde zapínat? Také mě zajímalo, jestli funguje u tohoto roku výroby při parkování automatické naklánění zrcátka směr dolu.
3) Jak se zapínají ostřikovače světel? Četl jsem, že je to cca po každém 3-4 ostřiku oken, ale nevšiml jsem si, že by to tak bylo.
4) Podporuje autorádio carplay? Byl bych rád, kdybych si mohl pouštět svou navigaci z mobilu. V autě je neaktualizovaná.

5) Mátě někdo zkušenost s bezpečným bržděním/asistent brždění. Podle návodu teoreticky do 30km/h, pokud jsem to pochopil správně, tak by auto mělo například díky mé nepozornosti zastavit samo, než aby to narvalo do jiného auta. A pustí mě auto např. během parkování zacouvat, nebo zepředu naject na jiné auto? Mam jak senzory, tak kameru.


Děkuji za případné rady. Dominik Ryska
 
Poslední úprava:
Dobrej,
1) 2013 nemá
2) 2013 nemá automatický ale manuální elektrický sklopný, když otočíš knoflík štelování zrcátek směrem nahoru. Dá se v Mazdě dokoupit automatické sklápění.
3) musíš mít zapnuté potkávací světla, při prvním ostřikne a pak jak píšeš, každý 3-4. Zkontroluj pojistku H/Clean.
4) 2013 s NB-1 (TomTom) nepodporuje CarPlay.
5) mě furt Mazda upozorňuje na přístrojovce červeným signálem “BRAKE”, jezdím bez brzd, když předemnou auto odbočuje a vím, že stihne odbočit aniž bych musel brzdit. A už se i stálo, že si to sama přišlápla a já se zakousl do volantu 😂. Rychlost nevím. Ale jedu z kopce a předemnou křižovatka v rovině s kolejištěm a Mazda už mě 2x zabrzdila z toho jednou úplně do zastavení z cca 50km/h.
Během parkování ti dovolí nacouvat a nabourat. Nedovolí pokud máš system RCTA, mám stejný ročník v plné a toto nemám, zda se to dá nakódovat poradí zkušenější.

edit: RCTA tě asi jenom upozorní na projíždějící auto zezadu, když vycouváváš.
 
Poslední úprava:
Dodám další možnost jak psal VegasBaby k ostřiku 3) musí být zapnutý potkávací světla (možná stačí obrysový) a dvakrát rychle za sebou zmáčknout ostřik čelního skla - tím se ostříknou i světla
 
Dobře. děkuji moc, všechno vyzkouším :D


A mátě někdo zkušenost s jiným autorádiem? Že bych je vyměnil. V sobotu zkusím aktualizovat mapy, čekám na převodník usb/sd card :D
 

Čína nebo něco kvalitního jako Pioneer či Kenwood.
Ani to neaktualizuj, vyhoď to do řitě, nic horšího jak NB-1 jsem neviděl.
 

Čína nebo něco kvalitního jako Pioneer či Kenwood.
Ani to neaktualizuj, vyhoď to do řitě, nic horšího jak NB-1 jsem neviděl.
Koukám na toto rádio. qled 6/126.
Náhodou ho asi nemáte co?
 
Ne, zůstal jsem u toho nejhoršího, co jsem kdy viděl 😀.

Tyto noname rádia se kupují na AliExpressu, za podstatně nižší cenu. Český e-shopy to přeprodávají za vyšší ceny.
 
Back
Top