• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Skandinávské DRL - zadní světla spolu s DRL

osch

nový člen
Ověřený uživatel MazdaKlanu
9
Ahoj. Už víc jak měsíc mi v hlavě leží otázka na kterou se marně snažím najít na internetu odpověď.
Otázka zní: Jak donutit mou M6GJ aby při svícení DRL zapnula i zadní lampy?
Už jsem pochopil že programováním BCM to asi možné není. Nebo se pletu? Je tady někdo kdo toto na svém voze má? Jak toho docílit?
 
Právě ta schémata budou klíčová. Jestli mají zadní obrysovky své vlastní relé, tak ho stačí inicializovat pomocí jednoduchého relátka, které bude svázané s pojistkou okruhu, který se v autě zapíná právě po startu (konkrétní okruh nevím, napadají mě jen okruhy, které nabíhají na druhou polohu :) ).
 
Kéž by to tak bylo...
Našel jsem nějaká schémata. A pokud to chápu dobře, mělo by stačit poslat signál z pinu 2C na FBCM do relé TNS. Tím by se zapnuly zadní lampy a osvětlení RZ, přičemž osvětlení palubky by i dále mělo zůstat závislé na světelném senzoru.
Myslíte že by to mohlo být takhle jednoduché? Ten signál z 2C na RBCM je v podstatě to co jde do DRL v hlevním (předním) světlometu, ne?
 
Podle tohoto diagramu je signál z pinu 2C FBCM do pinu C hlavního světlometu pro ovládání DRL růžový drát s černým proužkem...
Těď ještě najít jak je zapojeno to TNS relé.
 
Jj, taky mám pocit, že P/B drát je ten první důležitej. Teď ještě ten druhej, od těch zadních ;)
 
Back
Top