• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tažné zařízení na nosič kol

Lordman

nový člen
3
Ahoj, nenasel jsem vlakno pro CX-30.
Jake mate tazne zarizeni? Chci jen na nosic kol a nevim, zda volit pevne nebo odjimatelne.
Nekde jsem cetl, ze bajonet neni vhodny na nosic kol, tedy zbyva vertikal.
Nechci do toho vrazet 20tis., tak jsem uvazoval o Auto-Hak (https://www.tazneautocar.cz/8872-tazne-zarizeni-mazda-cx-30-suv-2019).
Zaroven hledam spolehlivy servis na montaz (i dalsi servis) v okoli Zdaru nad Sazavou.
Diky za nazory.
 
Před nedávnem jsem řešil stejný problém na CX 30. Vybral jsem si odnímatelný vertikální + elektriku. Než jsem to objednal, zavolal jsem do Mazdy kvůli certifikaci. Železo my schválili, ale s tou elektrikou by to bylo bez záruky, takže jsem musel souhlasit s tou jejich.
Btw, i ta neorigo stojí 5500.-kč.
Nechtěl jsem riskovat, že dojde v budoucnu k nějaké, jakékoliv závadě na el. systému, a servis to svede na to tažné. Vůz mám ještě v záruce.
Ve výsledku to bylo za těch 20k. 13ti pól + automatické odpojení zadních senzorů při zastrčení zásuvky.
 
Ve výsledku to bylo za těch 20k. 13ti pól + automatické odpojení zadních senzorů při zastrčení zásuvky.
Mas to tazne zapsane v TP ?
Mel bys prosim moznost poslat sem nebo do SZ fotku casti technickeho prukazu, kde to tazne mas zapsane ?

Resim ted nakup jedne Mazdy, ktera ma original tazne Mazda, ale nevidim to v TP zapsano...

Predem diky
 
Při přihlášení tažného je nutné mít certifikaci výrobce tažného a taky certifikaci servisu, který provádí jeho montáž do auta. Bez nich ho nepřihlásí. Vše jsem měl s sebou, takže to proběhlo bez potíží. Navíc jsem požadoval SPZ na nosič kol. Stála 600.-kč.
Bohužel velký techničák mi už nevrátili.
 
Tohle je nastesti original Mazda tazne a prodejce mi pred chvili slibil zapis do TP zaridit (neni to pry prvni auto co mu resili zapis koule), takze snad ok.
 
moje čerstvá zkušenost s vlastní montáží na cx-5. Zakoupeno pevné na amsa.cz od Auto-Hak za 3600,- Elektroinstalace 1000,- Na STK technický protokol za 800,- Zápis 50,-
Žádná certifikovaná montážní firma není potřeba,potvrdil mi to i technik na STK,stačí typový list tažného zařízení
 
Jak čerstvá je ta zkušenost? Na úřadě v Mostě mi bylo řečeno, že ta certifikace montážní firmy je nutná od loňského roku. Do té doby platilo to, co popisuje "Rak", jehož tvrzení nechci zpochybňovat. Je to jen moje zkušenost z března 2024.
 
Já montoval na CX3 . Dal jsem pevné od firmy Galia protože bylo celé pozinkované cca 4000,- a universální elektriku asi za 1200,- protože mi to montoval kámoš musel jsem na STK kde vystavili protokol o kontrole tažného (300,-). S techničákem, typovým listem a protokolem jsem se vydal na úřad aby mi tažné zapsali, nejdříve se paní cukala, že v typovém listu není firma která zařízení montovala, ale po vysvětlení a předložení kontroly z STK mi to zapsala.... neodpojuje mi to couvací sensory při couvání, ale pokud bych zapomněl že mám přívěs tak si rychle vzpomenu. Takže opravdu může tažné namontovat kdokoli a je přihlásitelné
 
Objednaval jsem na tazne.cz s dorucenim primo do servisu (Havlickuv Brod-Vacha, montaz jen 3000 Kc).
Tazne AutoHak pevne za 4200 Kc (vyjednal jsem si slevu z inzerovanych 6000 Kc).
Univerzalni pripojka 13 pin bez odpojeni senzoru (proste jen zmacknu tlacitko pod volantem, aby to nervalo) za 2100 Kc.
Na urade jsem odevzdaval jak typovy list, tak certifikaci servisu k montazi.
Bohuzel mi tam servisak dal omylem 7pin :(
Mam jen nosice na kolo, zatim jsem dal redukci, ale ted mi nesviti couvaci svetlo (coz je prave az na 13 pinu). Nevim, zda tam zase jet, at to predela nebo se na to vykaslat.
 
Tak jen update: jelikož jsem kupoval (ojetou) mazdu od oficiálního distributora Mazdy, tak zápis provedli těsně před přihlášením na mě a malý techničák co mi poslali už tažné zapsané má. Zároveň mi s tím poslali i to lejstro o montáži.
Takže za mě velká spokojenost s vyřízením od nich.
 
Back
Top