• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vodící čepy v brzdovém třmenu

Mivalu

člen KLANu
84
Ahoj, menil jste nekdo predni vodici cepy v brzdovem trmenu? Nejdriv se mi zdaly oba stejny, kazdy ma na sobe nasazenou gumicku. Problem je, ze jeden cep je kratsi a druhy delsi. Nevim ktery kam patri.
 
Nedávno jsem rozhýbával čepy na předku. Mám auto z druhé ruky. Každý čep tam byl jiný. Na jendom kole jak říkaš jeden delší a druhý kratší, na druhém kole oba stejný. A na každém trochu jiná gumička :) Měl jsem 3 ze 4 nepohyblivé, takže jsem je rozhýbal, vyčistil, namazal zkompletoval a voila ... auto zase začalo brzdit! :)
Až teď budu přehazovat kola, rozhýbu i zadní.

Taže na tvojí otázku: asi to je jedno :)
 
Ahoj, menil jste nekdo predni vodici cepy v brzdovem trmenu? Nejdriv se mi zdaly oba stejny, kazdy ma na sobe nasazenou gumicku. Problem je, ze jeden cep je kratsi a druhy delsi. Nevim ktery kam patri.
Keď sa pozrieš na držiak strmeňa, do ktorého idú vodiace šróby, tak jedna strana - vrchná je dlhšia ako spodná strana. Takže dlhší bližsie ku karosérii, t.j. hore a kratší bližsie k motoru - t.j. dole.
 
Jak rika kubik, nahore delsi, dole kratsi, viz
ccfaa5708d266a97a6f344dcf16ff865-604x849.gif
 
Mne osobne chýbajú tie gumičky na spodných vodiacích šróboch, Pretože keď ich tam dám, nevopchám to do držiaka, proste je to moc tlusté.

Myslíte, že sú naozaj nutné?
 
Mne osobne chýbajú tie gumičky na spodných vodiacích šróboch, Pretože keď ich tam dám, nevopchám to do držiaka, proste je to moc tlusté.

Myslíte, že sú naozaj nutné?
Kdyz jsem tam daval novy, tak tam sice sly, ale byly tam na fest. Na konec jsem je musel smirkovym papirem obrousit, aby tam vlezly lip
 
My jsme je "premlouvali" tenkym plochym sroubovackem..byl to porod, ale zdarilej :D
 
My jsme je "premlouvali" tenkym plochym sroubovackem..byl to porod, ale zdarilej :D
Taky jsem je tam pomoci sroubovacku dal, ale volne nechodily. Sice jsem s vodicim cepem mohl tocit do kola, ale vysunout ho byl docela porod, proto jsem je zbrousil
 
Taky jsem je tam pomoci sroubovacku dal, ale volne nechodily. Sice jsem s vodicim cepem mohl tocit do kola, ale vysunout ho byl docela porod, proto jsem je zbrousil

Úplne to isté u mňa. Mal som za to, že to musí chodiť pekne von a dnu, ale keď tam je gumička dá sa to iba točit. Vrchná gumička také problémy nerobí, tam to ide relatívne OK.

Keďže som mal zahrdzavené šróby tak som ich kúpil nové + vyčistil vnútro držiakov kombináciou Bilt Hamber Korrosol + vrták do železa, ktorým som točil. Tak nejak som očakával, že ten šrób sa bude hýbať sám a ono nič...
 
Úplne to isté u mňa. Mal som za to, že to musí chodiť pekne von a dnu, ale keď tam je gumička dá sa to iba točit. Vrchná gumička také problémy nerobí, tam to ide relatívne OK.

Keďže som mal zahrdzavené šróby tak som ich kúpil nové + vyčistil vnútro držiakov kombináciou Bilt Hamber Korrosol + vrták do železa, ktorým som točil. Tak nejak som očakával, že ten šrób sa bude hýbať sám a ono nič...
Presne tak. Horni sel lip, ale lehce jsem gumicku taky upravil, ale dolni byl vetsi problem, tam jsem ubrousil vic
 
Back
Top