• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna reproduktorů a montáž zesilovače s DSP procesorem

shr3k

správce
Člen týmu
Ověřený uživatel MazdaKlanu
6 445
Jen pár postřehů k instalaci do DJ MY2018 (výroba leden 2019), použil jsem zesilovač PXA P6 s DSP:
k němu jsem si udělal T redukci z
(nejdřív jsem si ji vyrobil z https://www.carmedia.cz/redukce-pro-handsfree-ford-mazda-hf-59160/, ale pak jsem zjistil, že můj modul tuneru má už tenhle Nissan konektor a ne klasický Mazda konektor). Miniaturní zesilovač se v pohodě vešel připevněný stahovací páskou za kabel v palubce nad nohami spolujezdce.
Dopředu jsem dal středobasy:
Montáž tweeterů do domečků mě teprve čeká, objednal jsem si plastové záslepky DA6C-66-962A-02 pro modely se 4 repro a konektory na tweetery.
Mordovat originální tweetery D09J-66-960, které jsou slepené v mřížce se mi nechtělo (minule mi Milan Adámek do dvojky DE tisknul redukce na tweetery s odoperovanou mřížkou, které jsem následně zalepil do čínských plastových trojúhelníků), navíc chci použít domečky nasměrované do prostoru.
Dozadu přišly koaxy:
Redukce pro repro jsem použil:
Polepil jsem tapec z vnitřní strany 7mm pěnovkou a dveře 2mm butylkaučukem (i vnější stranu za repro, kam jsem dosáhnul, demontovat stahovačku se mi teda nechtělo):
DSP jsem zatím naladil highpass 50 Hz/24 dB, vzdálenosti jsem si změřil, pomocí RODE Lavarier GO mikrofonu a RODE AI-Micro, co mám na vlogování, jsem přes apku pro Android - Sound Analyzer App nastavil zhruba ekvalizaci (extra zadní repro a prozatím i přední repro se sériovými tweetery) a musím uznat, že celkem slušný výsledek, když jsem pak pustil nějakého Petera Gabriela nebo Phila Collinse. Až jsem překvapený. Už se těším, až dorazí zbytek pro přední tweetery a doladím i předek.
 
Přikládám schéma zapojení:
 

Přílohy

  • MZ2ECES0920_2a_ALL.pdf
    1,1 MB · Zobrazení: 11
  • MZ2ECES0920_2b_ALL.pdf
    653,8 KB · Zobrazení: 6
  • MZ2ECES0920_2c_ALL.pdf
    1,2 MB · Zobrazení: 3
  • MZ2ECES0920_2d_ALL.pdf
    1,2 MB · Zobrazení: 3
  • MZ2ECES0920_2e_ALL.pdf
    1,6 MB · Zobrazení: 2
Back
Top