• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Výpustný šroub olejového filtru, kde sehnat?

Initium

výkonný člen KLANu
229
Zdravim Mazdáky možna mi někdo pomůže, kde se da sehnat výpustný šrotu na olejovém filtru?
 
Máš na mysli zrejme výpustný šrób čo je na olejovej vani. Ja som ho kúpil originál v Mazde aj z podložkou.
 
Já spíš tipuji,že shání ten šroub u filtru s vyměnitelnou vložkou.
 
Na olejovým filtru je taky vypustný šroub!

Kód je LF01-14-325
 
Ale on ma cartrige, která se dává do krytu co zůstává, to co popisuješ je typ filtru co na jeho auto nepatří
 
Úplně první GHčka 2.5 mají jako olejový filtr vložku. Je to ještě pozůstatek z GG MZR 2.3 (tyto díly jsou zaměnitelný GG2.3 / GH2.5)
Ta vložka je zespod motoru a dává se do takovýho plastovýho pouzdra, který má veprostřed malej vypouštěcí šroubek na imbus. Tím se vypustí obsah olejovýho filtru dřív než se povolí samotný pouzdro s filtrem. Člověk co to dělá je potom čistčí a není postříkanej od oleje.

Běžně se prodávají sady (i origo od Mazdy), kde jde tenhle vložkovej filtr předělat na patronu.
filtr.gif

Jinak já jsem potřeboval vždy celou tu plastovou krytku a tu jsem kupoval za pár šušňu na eBay a součástí byl i ten vypouštěcí šroubek na imbus.
 
je pravda že mám 12/07 GHčko, takže mám jednu z prvních
 
Back
Top