• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Vysoká spotreba Mazda 6 Combi (Wagon) 6 2.2 Skyactiv-D Attraction A/T (r.v 1/2013)

arrel

nový člen
2
Čaute, mám vyššie uvedenú mazdu a neviem či je to normálne ale mám fakt že vysokú spotrebu 11,4L/100, 10,8L/100 raz sa mi podarilo to dať na 8,6 L ale dlho to tak neostalo. Pre informáciu aktuálne jazdím viacmenej po meste a zaujímalo by ma či je takto vysoká spotreba v poriadku alebo čo by som mal pozrieť/vymeniť/vyčistiť aby sa spotreba znížila. Auto má najazdených 201 000 km, všetko v perfektnom stave, nič nebúcha, necuká a motor ide svižne. Diagnostika nehlási žiadnu chybu. Viete mi dať nejaké rady? Díky moc✌️
 
Za sebe bych tipoval usazeniny. Takže dukladne mechanické vyčištění by určitě pomohlo to snížit.
Ten nájezd, nafta, automat a jízdy po městě tomu hodně napovídají.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Je to jen tip. Těch příčin může být více ale tohle určitě pomůže v každém případě a tobě se to vyplatí jestliže si auto dále necháváš. Pokud ti to nehlásí chybí a necuka tak těžko říct co dalšího.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Čaute, mám vyššie uvedenú mazdu a neviem či je to normálne ale mám fakt že vysokú spotrebu 11,4L/100, 10,8L/100 raz sa mi podarilo to dať na 8,6 L ale dlho to tak neostalo. Pre informáciu aktuálne jazdím viacmenej po meste a zaujímalo by ma či je takto vysoká spotreba v poriadku alebo čo by som mal pozrieť/vymeniť/vyčistiť aby sa spotreba znížila. Auto má najazdených 201 000 km, všetko v perfektnom stave, nič nebúcha, necuká a motor ide svižne. Diagnostika nehlási žiadnu chybu. Viete mi dať nejaké rady? Díky moc✌️
Ahoj, možná bych se ještě zajímal, jak často regeneruje DPF. S karbonem souhlas. Měnily se podložky pod vstřiky?
 
Back
Top