• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zadní náprava - koroze

zdencek

člen KLANu
Ověřený uživatel MazdaKlanu
42
...a já myslel, že na GHčku tohle už nebudu muset řešit. Měl tu už někdo stejný problém?
IMG-20240516-WA0006.jpg IMG-20240516-WA0004.jpg IMG-20240516-WA0002.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tohle úplně běžný není spíš zanedbaná údržba podvozku. Neočištění od soli, stání v trávě. Zřejmě nikdo neřešil poškozený gumový uložení pružiny, takže pružina dře o rameno a s pomocí soli a vlhkosti si hledá cestu ven
 
To samý jsem teď našel na jedný GH 2008. Zadní nápravnice prorezlá, že do ní šlo udělat prstem díru. Naštěstí se už prodávají druhovýroby nápravnice za nějakých cca 7000-8000Kč což je za mě super cena za takovejhle díl.

Jen teda to spodní rameno je u tebe v katastrofickým stavu a je už dost nebezpečný pro samotnou jízdu.
 
Přesně, vyměnit a vůbec na nic nečekat.
A taky souhlasím, že z ničeho nic se tohle na autě neobjeví, takže trochu nechápu to "leknutíčko".
 
To leknutí bylo z toho, protože ještě před rokem tomu nic viditelného nebylo. Takže jdu shánět druhou nápravu.
 
Tady je nápravnice

Nebo hledej pod kódem GS1D-28-80XG a seženeš i levnější.

Na spodní ramena je dobrý vědět VIN, byly tam dva typy.
 
Ahoj, mel jsem to same.. 6gh 2008 Podivej se rovnou i na podbehy..
IMG-20240607-WA0005.jpeg 20240605_134019.jpg IMG-20240612-WA0010.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top