• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zvlastni zvuk z kopce video

ottasan

nový člen
8
Dobry den, mam dotaz co by mohlo zpusobovat zvuk viz. video. Mazda cx5 2,5l r.v. 2018 automat awd najeto 100 tis. Vymena oleje v automatu a komplet rozvodovce awd v 88 tis. V 99 tis. delane predni kotouce a desticky.
Dany zvuk se objevil pri jizde z kopce bez plynu z niceho nic se objeví pri zabrzdeni a pridani plynu zmizi. Pod plynem bez zvuku.
 
To ti ani nepojde, musis to niekde nahrat na uloziste alebo YT a dat sem odkaz.
 
QJMZ8EBU6F9SVXP9-GE2

omlouvám se, ale toto je moje poprvé. Video začíná už s tím hučením pak přidám plyn a pak po sundání nohy z plynu zvuk ozve znovu
 
Ahoj, když stáhneš okno je to slyšet taky jakoby víc? Kdyby jsi nepsal že to po přidání plynu zmizí, tak bych normálně řekl že je to ventilátor klimatizace nebo sahara motoru, což je ale blbost. Na to by neměl vliv puštěný plyn.
Napadá mě nějaký tepelný štít na/okolo výfuku nebo výfukových svodů.
 
Poslední úprava:
ne je to slyšet hlavně uvnitř klima vypnutá. Náboje kola?? v awd nelupe automat necuká myslel jsem že to kouše zadní brzdy jak se píše zd ena foru, ale dneska na Spořilově u známého, který dělal přední brzdy vše znovu rozebráno promazáno vše na brzdách běhá.

ještě dopním, že je to v rychlosti od 50 do 60 km/h z kopce dolu bez plynu, zvuk nezmizi i když dám automat do neutrálu. Jsem z toho já i známý ze Spořilova trochu mimo.
 
Hmm to je blbý. A když dáš nějaký kvalt manuálně v sekvenci tak to taky přestane ? Jestli to nedělá jen nějaký konkrétní stupeň.
Ale mám blbý pocit aby to nebyl hydrodynamický měnič.

Ještě taková klasická otázka... Je tam v tý převodovce dostatek oleje ? Měřili jste to teď někdy jak to začalo blbnout?

U náboje kola by se hluk zesiloval kdyby jsi otočil volantem na jednu stranu a utlumil kdyby jsi otočil na druhou. Toho by jsis všimnul hned.
 
Olej se menil pred cca 12 tis. Km ted pred 1000 km se delal olej v motoru a predni brzdy. Zacalo to predevcirem. Ten hydromenic by se jeste projevoval jinak?
 
tak CX5 bude asi na prodej zvuk se nedaří odhalit. V Palace na Spořilově to už je od středy. Nehodlám akceptovat novou funkcionalitu vozu.
 
Back
Top