• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Demontáž držáku SPZ

PeterBonanza

nový člen
4
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jak demontovat držák SPZ viz obrázek.

Jedná se o Mazdu 323 F 2001. Parkoval jsem před domem jako vždy a přijela řidička ze Zásilkovny, která zaparkovalo přede mnou a pak když odjížděla,
tak to do mě při couvání napálila. Zničila mi značku atd. Na fotce to není moc vidět, ale je to dost křupnuté.

Existuje nějaká kniha opravy a údržba pro Mazdy 323 2001 ?

S pozdravem,

Petr



00001.jpg
 
Kniha oprav a údržby, která obsahuje demontáž držáku RZ?
Já nevím, ale zkusil bych začít se šroubovákem u těch 4 šroubů v těch otvorech - jestli to nejsou nejty... A jestli jsou, tak bych u nich pokračoval s vrtačkou.
 
Ne nějakou knížku, která se zaměřuje na opravy a údržbu Mazdy 323 ale od roku 2000, jako je to třeba u Škody Favorit, tam existuje spousta publikací a je tam "do mrtě" popsáno, jak na příklad demontovat blatníky atd.

Z druhé strany nahmatám, že jsou tam dvě nožičky, které jsou ohnuté, aby se to nedalo vytáhnout.

Zřejmě budu muset demontovat celý přední nárazník, abych se k tomu dostal.

Potřeboval bych nějakou knížku udrzba opravy a serizovani Mazda od roku 2000.
 
nevkládej sem balast generovaný velkými jazykovými modely (aka "umělou inteligencí")
obrý den,
chtěl jsem se zeptat jak demontovat držák SPZ viz obrázek.

Jedná se o Mazdu 323 F 2001. Parkoval jsem před domem jako vždy a přijela řidička ze Zásilkovny, která zaparkovalo přede mnou a pak když odjížděla,
tak to do mě při couvání napálila. Zničila mi značku atd. Na fotce to není moc vidět, ale je to dost křupnuté.

Existuje nějaká kniha opravy a údržba pro Mazdy 323 2001 ?

S pozdravem,

Petr
pokud potřebujete demontovat držák SPZ na Mazdě 323 F z roku 2001, první věc, kterou byste měli udělat, je podívat se, jak je držák uchycený. Většinou je držák SPZ připevněný pomocí šroubů nebo plastových klipů. Šrouby bývají často skryté pod krytkami nebo jsou přístupné zezadu po odstranění samotné SPZ. Pokud jsou tam klipy, může být potřeba je opatrně uvolnit, abyste nepoškodili plastové díly.

Pokud jde o návod na opravy a údržbu, pro Mazdu 323 F z roku 2001 by měla existovat servisní příručka nebo kniha, která podrobně popisuje různé postupy, včetně demontáže a výměny dílů. Tyto knihy lze často sehnat v tištěné podobě nebo online v digitálním formátu.

Doporučuji vám zkusit najít konkrétní příručku pro vaše auto na specializovaných webech nebo v auto-moto obchodech. Pokud si nejste jistý, jak na to, možná by stálo za to požádat někoho zkušenějšího, aby vám s tím pomohl, abyste předešel dalšímu poškození. Přeji hodně štěstí s opravou!
 
Back
Top