• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Koncovky výfuků GJ/GL

Vitus

správce
Člen týmu
5 944
jezdíte všichni s origo koncovkami nebo jste auto osadili něčím po svém? Pochlubte se :)
 
Ja je mam akorat nalakovane na cerno. A nevypada to o moc lepe, jak ty chromove, protoze to je takove do matna. Tak nevim, jestli to nalakovali spatne, ze to nebylo hladke, nebo se to proste casem takhle zanese. Nicmene vymenovat koncovky rozhodne neminim, leda cely jiny koncovy dil.
 
No spis jen tak, pro radost. Obcas mivam takove pocity, ze si chci udelat radost a neco si koupit. Ikdyz to bude nesmysl :D. Takze kdyby to pridalo zajimavy zvuk a treba dva, tri koniky navic, proc ne?

Samostatne uprava jen koncovek mi prijde takova ... divna. Jakoze si clovek hraje, jakoze ma drstny sportovni vyfuk a ona to je jen ocelova trubicka. Jakoze u me vzhled koncovky tak zasadne neovlivnuje celkovy vzhled zade vozu, takze mi na ni tolik nezalezi.

Ale vis jak, je to hrozne subjektivni. Me se treba libi ATH vyfuk s dvojtymi koncovkami. Ale je jasne, ze zase z pohledu jineho to bude klasicky tuzing ;).
 
jj, tenhle pocit mívám dost často :D Já jsem teda za sebe odpůrce laděných výfuků do daily caru, třeba na Miatě mě to docela bavilo minulý týden, že to má zvuk. Úprava koncovek je dekorativní věc stejně, jako cokoliv jinýho, divný to není .... mě ty origo koncovky přijdou, že tam nepatřej .... ATH proč ne, jen mi ty čtyři koncovky přijdou takový Superbovský
 
U poslední generace M6 (GL 2018 a dále) jsou koncovky dost vyladěný, takže tam nevidím důvod - zvětšili je a mají dvojitou stěnu - na konci se rozšiřují.
U M6 (GJ u mě konkrétně 01.2015) - před faceliftem - jen jsem je vyleštil a bohatě to stačí :) Z výroby jsou takový nerez trochu matný - když je vyleštíš, vypadají super a není potřeba to nijak dál řešit.
Nicméně musím konstatovat, že poslední koncovky jsou dost vyladěný a kdyby byli i na původní, vůbec bych se nezlobil... dělá to i to, že jsou víc od sebe - víc v rozích.

Jen můj pohled na věc.
 
U poslední generace M6 (GL 2018 a dále) jsou koncovky dost vyladěný, takže tam nevidím důvod - zvětšili je a mají dvojitou stěnu - na konci se rozšiřují.
U M6 (GJ u mě konkrétně 01.2015) - před faceliftem - jen jsem je vyleštil a bohatě to stačí :) Z výroby jsou takový nerez trochu matný - když je vyleštíš, vypadají super a není potřeba to nijak dál řešit.
Nicméně musím konstatovat, že poslední koncovky jsou dost vyladěný a kdyby byli i na původní, vůbec bych se nezlobil... dělá to i to, že jsou víc od sebe - víc v rozích.

Jen můj pohled na věc.
Jsem si vůbec nevšiml, že poslední facelift má jiné koncovky než přeedchozí. Nějaké foto, porovnání?
 
Jsem si vůbec nevšiml, že poslední facelift má jiné koncovky než přeedchozí. Nějaké foto, porovnání?
@Natural me předběhl (těší mě žes vybral zrovna moje auto :D) ale je tu další porovnání. Ta starší je sice více ve stínu ale i tak ten fakt, že jsou koncovky sotva vidět, mluví za vše.
18BE5956-3F6B-4F5C-880C-ED7412F77489.jpeg
 
Díky, jsem si všiml, že i ten nárazník je malinko jinak tvarovaný. Kde sehnat takové lepší koncovky?
 
Tady jsou vidět výfuky lépe a to z boku a porovnání poslední GL s GJ.
GJ - obyčejná chromová roura
GL - zkosená, větší průměr - vnitřní stejný, tzn. širší tělo pláště.

IMG_20190424_190949099_HDR.jpg
 
Vnitřní průměry jsou shodný - 60mm
Vnější průměr GJ/GL do 2018 - 75mm - a to ještě viditelná ten chromovej kryt na klasické trubce od výfuku.
Vnější průměr GL od 2018 - 93mm (a ještě zkosenej - nahoře samozřejmě delší) a je to celá navařená koncovka v jednom kuse.

Kdybys chtěl fotku, dej vědět.
 
Čekám na update...
jj update bude, už mám objednáno na www.ultersport.cz , jen mi volal borec, že mají dovolenou první polovinu 7/2020, takže doručení až koncem července, max začátkem srpna... takže si chvilku počkám. vozí to z Německa a musí mít větší objednávku. jen prozradím, že to není žádná divočina, nejsem příznivcem tuningu. spíš jsem se chtěl krapet přiblížit GL 2018...
 
Vnitřní průměry jsou shodný - 60mm
To neni tak uplne pravda..vnitrni je 60mm pouze v ramci zadni casti koncovky, tj. cca 8cm delky. Od koncovky je prumer trubek 50mm - viz foto nize. Na fotkach je jedna koncovka z pohledove zadni strany tak, jak ji vidis na aute zezadu (60mm) a druha je otocena z pohledu tlumice (50mm). Jinymi slovy, trubka se v tom dilu koncovky zuzuje. Bavim se o GL 2017, u novejsi 2018 nevim.

IMG_20200801_102800.jpg IMG_20200801_102806.jpg IMG_20200731_171552.jpg
 
Poslední úprava:
Back
Top