• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Zkušenosti s volbou zimní kol a pneu 18" nebo 16"

Na M3 bohatě stačí předek i zadek na 2.3Bar. Víc to nefoukej..

Samsung S22 256GB Tapatalk
Tak isto fúkam na 2,3, ale ako sa shladilo asi pred týždňom na +7 tak mi to začalo vypisovať pokles tlaku. Bolo tam za studena už len 2,1 dofúkal som na 2,4 a je to OK. Už to vydrží do zimy a prehadzujem na zimáky ktoré idú zase na 2,3 baru.
 
Mne Falkeny na 2.3 prisly uplavane. Tak foukam na takovy kompromis 2.4.

Kdyz jsme u toho, rotujete behem sezony pneumatiky, resp. kola? Pneuservisak mi tvrdil, ze Conti doporucuje (snad po 7 tkm?) prehazovat kola do krize.
 
Mne Falkeny na 2.3 prisly uplavane. Tak foukam na takovy kompromis 2.4.

Kdyz jsme u toho, rotujete behem sezony pneumatiky, resp. kola? Pneuservisak mi tvrdil, ze Conti doporucuje (snad po 7 tkm?) prehazovat kola do krize.

Robil som to dávnejšie ale to som ešte vtedy nemal zimáky a sezónne nemenil kolesá. Teraz na to kašlem, pri mojom nájazde asi zbytočnosť.
 
K tématu 16"/18"... Rozhodoval bych se hlavně podle kvality cest, kde v zimě jezdíte. Pokud jezdíte hory, nebo lokality s "tankodromy", tak bych na zimu nasadil esteticky neatraktivní 16"(byť si někteří lidé M3 kupují právě pro to, jak vypadá).
Osobně mám na BP na zimu 18"Nexen a s komfortem problém nemám(převážně město a dálnice). Na 16" to bude ale lepší, na zasněžených okreskach určitě. Jen jsem musel loni jednu pneu měnit, když jsem po vjetí do výmolu objevil bouli na bočnici?
 
Bouli na bočnici? Můžeš napsat hmotnostní index pneu a zda šlo o XL?
93W, bez XL. Ale šlo o velice ostrý okraj nově rozpadlého asfaltu v úhlu +45°na pneu, rychlost cca 50km/h.
Mno, jak jsem se byl na tu díru po pár dnech podívat, tak jsem byl rád, že to neodnesl i disk. Ale někdy si prostě musíš vybrat, do které kaluže vjedeš.
 
Back
Top