• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika 2DIN s CarPlay pro MY2013

Není někde v nastavení radia přepínání výstupu zvuku? že by to primárně například hnal třeba do digitálního výstupu místo do beden...připojit všechny konektory a pak zkusit tovární nastavení nepomůže? Není výstup zvuku přepnutý např. do hdmi, cinch? Nebo přepnutá nějaka korekce v nastavení zvuku? Pokud nic z toho nezabere pak jedině proměřit výstup zesilovače z rádia na repro, jestli tam vůbec jde nějaky signal
 
Asi nemáš správny adaptér, prípadne menej pravdepodobný problém že si slabo zatlačil konektor do toho Kenwooda, do toho môjho JVC (klon Kenwood) to šlo dosť ztuha až to cvaklo - až som sa bál viac zatlačiť.
 
Pokud je ticho, vypadá to spíš, že BOSE zesilovač není zapnutý.
 
Není někde v nastavení radia přepínání výstupu zvuku? že by to primárně například hnal třeba do digitálního výstupu místo do beden...připojit všechny konektory a pak zkusit tovární nastavení nepomůže? Není výstup zvuku přepnutý např. do hdmi, cinch? Nebo přepnutá nějaka korekce v nastavení zvuku? Pokud nic z toho nezabere pak jedině proměřit výstup zesilovače z rádia na repro, jestli tam vůbec jde nějaky signal
dík za odpověď já se k tomu už v neděli nedostal, ale v nastavení jsem v sobotu nenašel nic, čím by to šlo poslat pouze na digitál nebo cinche, továr jsem zkoušel, další etapa asi bude zapojit do v labu na 12V a připojit reprák na svorky zda něco vyloudím...

Asi nemáš správny adaptér, prípadne menej pravdepodobný problém že si slabo zatlačil konektor do toho Kenwooda, do toho môjho JVC (klon Kenwood) to šlo dosť ztuha až to cvaklo - až som sa bál viac zatlačiť.
Adaptér je pro mazda 6 GJ včetně omezovače výkonu pro BOSE, a rval jsem to tam dost, protože jsem doufal, že je to "na furt" a dost jsem bojoval, než jsem to zas odpojil ... Ale dík za tip

Pokud je ticho, vypadá to spíš, že BOSE zesilovač není zapnutý.
hmmm ... to zní slibně ... myslíš že ten zesík bude spínat ten "Blue with white stripe" ? Nejsem si jistý, zda jsem ho propojil, řekl bych že jo, Connects2 to mají jako "Blue/White Amp Remote" ale odpo mrknu, jestli jsem tam něco nepodcenil. Pak by to mělo proběhnout automaticky, nebo musím ještě něco najít zanořené za devatero meníčkama Kenwoodu ? Dík moc ;) Snímek obrazovky 2024-06-10 v 9.59.43.png
 
Dneska to pojedu oživit do OV k hifister.cz tak dám vědět - skutečně jsem ten blue/white neměl propojený, ale nechám to udělat u profíka včetně DAB+ antény, poreferuju ;) Dík všem!
 
Tak jo pánové, anabázi mám za sebou. Dík všem, kteří mě na tuhle cestu pomohli nasměrovat. Stálo to za to! Nejblíž byl @shr3k se spínáním zesíku, ale svépomocí bych se dostal jen o kousek dál, protože connects2 měli některé barvičky prohozené, takže bych zůstal viset na spínači zpátečky, pak na kameře a pastil bych se s tím ještě nejmíň týden. Pan Onderka (hifister.cz) se ukázal jako nadmíru ochotný, pohodový a erudovaný člověk. Proměřil a propípal kde co je, oživil a vykábloval vše co jsem chtěl (origo couvací kameru, mikrák, DAB+ anténu i FM, které ale stejně poslouchat nebudu...) a za 1500,- to sfouknul krásně a čistě. A musím říct, že po zvukové stránce bych to přirovnal k optickému zážitku, kdy po zimě auto zasrané od soli umyju navoskuju a vyleštím. Zvuk je krásně konkrétní, čitelný a po letech jsem byl ochotný poslouchat i rádio (ČRo Jazz a ČRo Vltava) a užívat si to :heart_eyes: Výhledově bych rád ještě měl zprovozněný středový joystick, ale nebudu na tom bazírovat, to hlavní se podařilo. No a na podzim se k panu Onderkovi objednám na odhlučnění, protože tenhle zvuk si nechci nechat kazit na dálnici. Ještě jednou dík všem a já jdu honem spát, ať zas můžu brzo sednout do auta 🤘:cool:
 
Na počúvaní radia nie je nič zlé, asi treba trochu viac rokov aby človeka omrzelo riešiť nejaké playlisty a neviem čo, skrátka prídeš do auta, naštartuješ a neriešiš čo hrá, dozvieš sa počasie, nejaké správy...
Ked lezie na nervy, tak len preladíš.
Ja som s JVC tiež spokojný, kvalita zvuku je iný level a príjem rádia nad očakávanie.
Minule som doma len tak preladoval a chytil som madarskú stanicu a to bývam vzdušnou čiarou cca 100km od madarských hraníc, rakúske tiež nejaké chytím.
A dnes po ceste zo Žiliny som bol niekde pred TN a chytil som PL rádio, akože nechápem, pretože z TN do PL je cez 100km a to už nie sú roviny, ale kopce kde sa signál šíri horšie...
CZ stanice chytám tak isto, ale do CZ mám tak 20km...

Ale hlavný je samozrejme výsledný zvuk, kde je počuť stereo, priestor, je to čisté, zrozumitelné. Aj ked teda neviem ako v Mazde GJ s BOSE, v kamošovom GH s origo radiom a BOSE je to velká bieda.
Ja si to neviem vysvetliť pretože kvalitnejšie rádio by to auto predražilo o NULA CELÁ NIČ a aspon by si neurobili hanbu vo svete. Mazda 6 nie je lowcost nákupná taška typu Mazda 2...
U takého auta sa očakáva že audio bude velmi slušne hrať a nie že skoro nepoznáš rozdiel Mazda 2 vs Mazda 6

Tá redukcia by ma nasrala, ja som predpokladal, že máš zlú v zmysle poslali inú - však je to na Mazdu 6 (možno to aj tak bolo).
Alebo ten výrobok je niečo v zmysle UNI, čo v 5 modeloch funguje a v 2 nefunguje a porad si sám
 
no mi na rádiu vadila šířka (nebo spíš "úžka") pásma a různé šumy a chrčení při přejezdech přes zastíněná místa, ale to s DAB asi odpadá - buď hraje nebo nehraje, nic mezi tím :) Ale taky mě překvapilo, že mám ve scanu snad 20 polských stanic, čekal bych, že CZ a SK tu u Ostravy budou převažovat... Jinak v GJ jsem si říkal - je tu BOSE, nemůžu asi v autě čekat, že to bude hrát jako když si doma dám na hlavu Beyer Dynamics z MOTU zvukovky... Ale můžu, stačí to jen nakrmit přes slušné převodníky bezztrátovou kompresí. A zpětně mě mrzí, že už jsem toho origo Panasonica z GJ nevyrval dávno. Přesně jak říkáš - je veliká škoda, že kvalitní audio řetězec z BOSE komponentů doprasí nečitelným Paňácem, akorát na ostudu. Jsem rád, že jsem se k té výměně odhodlal ;) Btw @Ivko Tobě to JVC reaguje i na joystick ?
 
Ja mám Subaru, som tu regnutý, lebo riešim veci na kamošovom GH-čku, ale tam je v pláne niečo podobné a on po skúsenostiach s čínskym rádiom a mojím JVC už nechce čínu
Tie origo rádia všeobecne "nič moc" a pritom keby si mal kúpiť nové origo v autorizáku, tak by bolo drahšie ako nejaký značkový 2DIN, čo hrá 2x lepšie
 
Joystick nikdy už funkční nebude. I číňani ke svým rádiům lífrují vlastní joysticky. Ledaže by ti někdo udělal nějaký převodník, co by z joysticku emuloval tlačítka volantu.
 
Hmm tak to mě mrzí ... Po joysticku se mi trochu stýská, je to jiný komfort než omacávat obrazovku... Stačilo by mi tam aspoň namapovat tlačítka ... Protože na volantu mi funguje jen Vol+, Vol-, Prev a Next... Ani příjem/ukončení hovoru, ani hlasové pokyny. Ale je to čerstvé, třeba to o víkendu prolomím. I s CarPlay zatím teprve sbírám zkušenosti, něco jde nastavit jen v tlf, něco zas jen na Kenwoodu, tak si pomalu prošlapávám cestičku :cool:
 
Ukončení hovoru a hlasové pokyny předává volant do BT jednotky nad kastlíkem, ne do rádia.
 
U toho môjho JVC ide dvihnúť aj položiť hovor, ale musia byť pripojené všetky káble zozadu, ja ich tam mám 4 čo sa týka ohladne komunikácie s volantom, ak niekorý vynechám tak mi vypadnú niektoré tlačítka, ako to je u toho Kenwooda neviem lebo to má trochu inak riešené
 
Back
Top