• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Infotainment - nastavení zvuk, hlasové vytáčení, start a oblíbené

Bocazx9

nový člen
8
Ahoj všem, může prosím někdo poradit s nastavení infotainmentu v CX60 3.3 r.v. 2024? Trápí mě tam pár věcí:
1. nejsem schopen nastavit aby se mi při navigaci či třeba nějaké výstraze neztlumovalo rádio či jiný zdroj hudby - prostě aby navigační či jiná hláška mluvila do audia bez jeho ztlumení. U jiných vozů mi to vždy nastavit šlo v Mazdě jsem to nenašel :(
2. hlasové vytáčení na volantu - po připojení android auta (nebo Carplay) mi začne fungovat hlas s Android autem (ten je pouze v angličtině tudíž například některé kontakty či místa z diakritikou nelze vyslovit) nikoliv s vozem, je možné někde nastavit natvrdo aby vždy tlačítko hlasové vytáčení vyvolalo vždy jen infotainment auta?
3. dálkový start - na internetu je uvedeno že přes mobilní aplikaci je možné vůz nastartovat, bohužel zde mám pouze možnost zamknout a lokalizaci + technická data o vozidle, dojezdu atd... start jsem nenašel
4. oblíbené - jestli jsem dobře pochopil tlačítko oblíbené na prostředním panelu slouží k vyvolání všech oblíbených věcí tudíž navigace, kontakty, muzika atd... takže se mi stalo že tam mám asi 40 oblíbených položek což je nepřehledné. Jde někde nastavit že když jsem například v režimu navigace a stisknu tlačítko vyvolá se mi pouze oblíbené navigace? Nebo když jsem třeba v komunikaci tak oblíbené kontakty atd...? Myslím že toto asi není možné, ale zkouším ;)
Děkuji za případné odpovědi, zkoušel jsem se ptát v Mazdě a buď nevěděli nebo nezkoušeli :( tak snad třeba tu někdo pomůže ;) Díky
 
Skúsim ja.
1_ v momente keď začne hlasová navigácia hovoriť treba stlmiť zvuk podla potreby. Resp. stlmuje ale pridáva sa zvuk ktorý je práve aktívny. Ja to mám nadstavené v rovnováhe 50/50
2_ nepoužívam
3_ na Mazda 3 BP 2024 je to tak isto, čiže start nefunkčný
4_ netuším, ale mám za to že to ide po poradí ako sa to ukladá a sortírovať to nejde
 
Skúsim ja.
1_ v momente keď začne hlasová navigácia hovoriť treba stlmiť zvuk podla potreby. Resp. stlmuje ale pridáva sa zvuk ktorý je práve aktívny. Ja to mám nadstavené v rovnováhe 50/50
2_ nepoužívam
3_ na Mazda 3 BP 2024 je to tak isto, čiže start nefunkčný
4_ netuším, ale mám za to že to ide po poradí ako sa to ukladá a sortírovať to nejde
Bohužel i když jsem nastavil hlasitost na stejno tak se rádio či jiný zdroj hudby při navigaci či hlášení ztlumí :(
 
Zrovna včera som si to vyskúšal či nekecám. Je to tak ale ja hovorím o navigácii od Mazdy. Neviem či to platí aj cez carplay.
 
1. MAZDA to dělá vše správně, jak by to mělo být podle nějakých .... a jiné vozy to dělají špatně, aby ušetřili např. na tlačítkách nebo aby rozptylovali své řidiče že mají hodně věcí na INFO LCD, aby bourali a koupili si nové auto opět jejich :)
Tzn. když přijde nějaká výstraha od něčeho, tak se vždy potlačí aktuální zvuk, protože by to jinak nemělo význam, aby se ty výstrahy signalizovaly, kdyby nepotlačovaly zvuk, tedy sebe nedávaly na popředí zesílením.

2. Nepoužívám AA, nevidím v tom žádný kladný význam (snad jen kvůli navigace), protože info systém auta MAZDA je pro auto MAZDA a AA je telefon na telefonování, focení, chatování atd.

4. Oblíbené jsou bohužel jenom jako jedna obrazovka seřazeny za sebou vše ... rádio stanice, navigace, tel. kontakt, atd. Nevím proč, když MAZDA 6 měla oblíbené rozdělené do RADIO, NAVI a TELEFON aspoň. Asi někdo si myslí, že tak je to lepší :) a my s tím nic neuděláme.
 
K bodu jedna jsem opačného názoru :) Nejde o to kdo dělá co špatně a kdo správně je mi to úplně jedno, spousta lidí preferuje nějakou značku a nedá na ní dopustit, já preferuji funkčnost a to aby jízda pro mne byla pohodlná a je mi úplně jedno jestli jedu v Mazdě nebo třeba v nějakém autě z koncernu. Prostě všeobecně se u Mazdy ztišuje zvuk hudby (z rádia, bluetoothu, USB, Spotify atd...), při navigaci, při jakékoliv výstraze na cokoliv, při přijmutí i hloupé sms atd.... Což je strašně otravující a vede tok tomu že mám zvuk navigace vypnutý a všechny výstrahy po vypínané aby mi pořád auto nepípalo a nevypínalo zvuk (zvláště u nás kde jsou úzké cesty a člověk jede vždy jedním kolem po krajnici). Přeci nemůže být tak těžké udělat to aby se zdroj hudby neztišil aby případná hláška prostě hrála do muziky či dalšího zdroje a já uslyším oboje, tudíž za mne to rozhodně význam má, protože takto mě to vede vše vypnout a asistenty nepoužívat (pominu jejich skutečný přínos i s ohledem na to že někdy nefungují zcela spolehlivě a hlásí nesmysly). Tudíž ví někdo jak z tišení zrušit nebo skutečně to u Mazdy nejde??? Děkuju
 
Back
Top