• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

stiahol som z https://disk.yandex.ru/d/QIjY9lRX3NugBA a chcel som uistit, ze to obsahuje original up subor
tip na otvorenie up suboru ako archivu bol dobry, ale dostanem sa len k listingu suborov, rozbalenie chce heslo
ze nehlasi pri otvoreni chybu by som akceptoval ako potvrdenie, ze archiv nie je poskodeny, ale stale mohol byt niekym zmeneny

cmu150_EU_74.00.324A_update.up
MD5: 9b841bc807a5010a8652bb3b9e894f91
SHA1: 3aa55dadc8d59fadb0c69af17444447b097baf18
SHA256: 3a506745c4ae65c21e0427714f377a4765b92e339cdbd6bf1b91ec398bb1a963

ak mate niekto orignal subor, mozete prosim skontrolovat, ci (jeden staci) hash je rovnaky?
V prvním příspěvku tohoto tématu je odkaz na všechny verze stažené mnou z portálu, můžeš porovnat.
 
Zdravím chtěl bych se zeptat zda má smysl dožadovat se aktualizace firmware v autorizovaném servise? Mám tam tuším ten původní možná jednou změněn při garanční prohlídce takže naposled cca2019. Do servisu jedu podřeli mi mou cx3 na firemním parkovišti.
 
Zdravím chtěl bych se zeptat zda má smysl dožadovat se aktualizace firmware v autorizovaném servise? Mám tam tuším ten původní možná jednou změněn při garanční prohlídce takže naposled cca2019. Do servisu jedu podřeli mi mou cx3 na firemním parkovišti.
Když už to tam budu mít tak proč ne? 🙂
 
Dík za odpověd,proč? Používám AA s carkit ted to sice má občas mouchu ale jakžtakž funkční po aktualizaci by teda mělo nejen vše fungovat ale být stabilnější atd,pokud to je tak tak opravdu proč ne.
 
Dík za odpověd,proč? Používám AA s carkit ted to sice má občas mouchu ale jakžtakž funkční po aktualizaci by teda mělo nejen vše fungovat ale být stabilnější atd,pokud to je tak tak opravdu proč ne.
Já jsem zastánce aktualizací už jen z důvodu vylepšení byť treba ta plynulost není až tak výrazně lepší. S AA nemám zkušenost, jelikož nemám android, někdo tady psal, že se snad v nové verzi trochu změnilo GUI a je tam lišta trochu jinde. Tak asi záleží
 
Ahoj všem, manželce jsem pořídil CX5 r.v.2017 dovezenou z Německa a měl bych pár dotazů ohledně aktualizace MZD Connect. Nyní je v systému verze 59.00.502 EU N ptal jsem se přímo v Mazdě v autorizovaném servisu, ale když to shrnu vlastně nic neumí. Zná prosím někdo odpovědi na následující otázky, které jsem položil servisu?
1. požadoval jsem počeštit displej v kokpitu - nelze
2. požadoval jsem možnost využívat hlasové ovládání vozidla na volantu v CZ - nelze
3. upgrade MZD Connect - lze ale prý moc nepomůže raději nechat původní
4. požadoval jsem Android auto - údajně nejde pouze aktualizovat MZD musí se použít "krabička" za 8000,- a pak udělají (někde jsem četl že by nově nahraný systém měl podporovat AndroidAuto, jen nestíhají USB pro dobíjení telefonu které mají málo ampér)
5. upgrade mapových podkladů - lze ale pouze zpoplatněno (při tom na novém voze mi jde aktualizovat mapy přes software MazdaMapUdpateGlobal a zdarma, ale chápu že bude asi časově omezeno)

Takže jsem zklamaný z odpovědí, vlastně skoro nic nejde, je tomu skutečně tak nebo se jim do toho nechce? Díky za odpověď

PS: a to pominu když jsem chtěl na jiném novém voze zapojit na tažném svorku 10 a 11 údajně také neumí mám se obrátit na firmy co dělají karavany přitom stačí připojit pouze mínus a spínáné plus což by měl zvládnout snad každý autoelektrikář :(
 
Tak to si mě moc nepotěšil :( Procházím všechna vlákna, ale minimálně AA by mělo fungovat jen je potřeba upgrade přes sériové rozhraní vozu?
No, pokud jsi poptával po autorizovaném servisu instalaci AIO Tweaks, tak je zcela chápu, že ti nic z toho na svoje triko dělat nechtěli.
 
No, pokud jsi poptával po autorizovaném servisu instalaci AIO Tweaks, tak je zcela chápu, že ti nic z toho na svoje triko dělat nechtěli.
:) samozřejmě jsem nepoptával, myslel jsem že počeštit auto není problém (v minulosti jsem si nechal v autorizovaných servisech počeštit Volvo, Vokswagen i BMW, které také byly z Německa) a android auto když je na to připraven hardware by také neměl být problém. Pak se bohužel člověk musí uchýlit třeba k AIO :(
 
:) samozřejmě jsem nepoptával, myslel jsem že počeštit auto není problém (v minulosti jsem si nechal v autorizovaných servisech počeštit Volvo, Vokswagen i BMW, které také byly z Německa) a android auto když je na to připraven hardware by také neměl být problém. Pak se bohužel člověk musí uchýlit třeba k AIO :(
Když neexistuje český displej v kokpitu, těžko jej v servisu počeští. Na Android Auto právě hardware připraven není a je potřeba silnější USB port. Proto je ta retrofit sada.
 
Mám také CX-5 2017. Nechal jsem si nainstalovat ten box, a AA maká krásně, můžu doporučit. (Jen myslím, že ta cena byla asi tak poloviční).
 
Ahoj všem, manželce jsem pořídil CX5 r.v.2017 dovezenou z Německa a měl bych pár dotazů ohledně aktualizace MZD Connect. Nyní je v systému verze 59.00.502 EU N ptal jsem se přímo v Mazdě v autorizovaném servisu, ale když to shrnu vlastně nic neumí. Zná prosím někdo odpovědi na následující otázky, které jsem položil servisu?
1. požadoval jsem počeštit displej v kokpitu - nelze
2. požadoval jsem možnost využívat hlasové ovládání vozidla na volantu v CZ - nelze
3. upgrade MZD Connect - lze ale prý moc nepomůže raději nechat původní
4. požadoval jsem Android auto - údajně nejde pouze aktualizovat MZD musí se použít "krabička" za 8000,- a pak udělají (někde jsem četl že by nově nahraný systém měl podporovat AndroidAuto, jen nestíhají USB pro dobíjení telefonu které mají málo ampér)
5. upgrade mapových podkladů - lze ale pouze zpoplatněno (při tom na novém voze mi jde aktualizovat mapy přes software MazdaMapUdpateGlobal a zdarma, ale chápu že bude asi časově omezeno)

Takže jsem zklamaný z odpovědí, vlastně skoro nic nejde, je tomu skutečně tak nebo se jim do toho nechce? Díky za odpověď

PS: a to pominu když jsem chtěl na jiném novém voze zapojit na tažném svorku 10 a 11 údajně také neumí mám se obrátit na firmy co dělají karavany přitom stačí připojit pouze mínus a spínáné plus což by měl zvládnout snad každý autoelektrikář :(

Autorizované Mazda servisy stojí co do jakychkoli úprav za nic. Musíš hledat mimo.
Pokud chceš vymakaný infotaiment, jdi do VW a celoskla 2017 - 2020.
Pokud pěkné auto a zážitek z jízdy zůstaň v Mazdě a věnuj se řízení.

Původní system se dá hacknout " tweakem " , komfort je pak vyšší ale jakykoli další " plug-in " který do toho přidáš udělá systém pomalejší.
Max odemknout dotyk za jízdy a zrušit upozornění.
AA z Tweaku moc nefunguje.
 
Původní system se dá hacknout " tweakem "

Ahoj, zdravím Mazdaklan.

Dostanete se na mazdatweaks.com? Zhruba před měsícem stránky fungovaly, teď mi to už nějakou dobu hlásí:

An error occurred during a connection to mazdatweaks.com. PR_CONNECT_RESET_ERROR
 
jo, tohle už má usb c ale drát AA, ale na aliexpressu koupíš to samá za 1800 kč asi a mělo by to umet i bezdrát. Jen si dej pozor ať to je s usb c a wireless Carplay a Android Auto. Já mám ještě tu starší krabku a funguje to taky ok, jen jsem na ten bezdrat musel dokoupit ještě "flashku" která to umožnuje.
Jinak na aliexpress co jsem se díval tak většinou jsou i návody jak to presně udělat tu montáž je to celkem easy na na M3 nvm jak na cx5
 
jo, tohle už má usb c ale drát AA, ale na aliexpressu koupíš to samá za 1800 kč asi a mělo by to umet i bezdrát. Jen si dej pozor ať to je s usb c a wireless Carplay a Android Auto. Já mám ještě tu starší krabku a funguje to taky ok, jen jsem na ten bezdrat musel dokoupit ještě "flashku" která to umožnuje.
Jinak na aliexpress co jsem se díval tak většinou jsou i návody jak to presně udělat tu montáž je to celkem easy na na M3 nvm jak na cx5
Je otázka, jestli o ten bezdrát má zájem a pak může třeba ušetřit? Ono je to docela fajn, taky to mám přes tu "flashku" z Ali, ale na delší vzdálenost ten mobil stejně pak házím na nabíječku, protože to má odběr (waze, apple music), takže se kabelu stejně nevyhnu😁 já bezdrát kupoval z toho důvodu, že po přechodu z lightning konektoru na usb-c to ten carplay přestalo přes kabel brát.
 
Je otázka, jestli o ten bezdrát má zájem a pak může třeba ušetřit? Ono je to docela fajn, taky to mám přes tu "flashku" z Ali, ale na delší vzdálenost ten mobil stejně pak házím na nabíječku, protože to má odběr (waze, apple music), takže se kabelu stejně nevyhnu😁 já bezdrát kupoval z toho důvodu, že po přechodu z lightning konektoru na usb-c to ten carplay přestalo přes kabel brát.
jj vzhledem k tomu že mám starší tu škatuli tak můj mobil to velmi lehce nabíjí, ale přítelkyně telefon to vůbec nedává přes usb v krabce, takže tam mám zapojenou tu flasku na bezdrát a nabíjím stejně přes tu zapalovačovou přípojku :D jo je to kočkopes no. Ale na krátké vzdálenosti je ten bezdrát super jakože do práce atd. když si můžu ovládat spotify a nemusím ani vytahovat telefon
 
Back
Top