• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Objednal som najnovšiu verziu máp na (okrem iného) Mazdu 3 BN - z odkazu:
- predajca síce nemá uvedenú verziu na stránke
- ale vedel odpovedať na otázku aká by mala byť = ako písal she3k = "KGSE66EZ1"
- takže objednané 26.6. a rýchlo dodané = 08.07. 👍
- predajca veľmi ochotný a pohotový
- cena povedzme "ľudová"
- dúfam, že táto karta sa mi nepokazí ako predošlá (z iného obchodu)

Je nejaký rozdiel medzi kartami z Ebay a aliexpressu? :)
 
Neznám tvůj příběh ale chceš mi tvrdit že jsi používal předchozí kartu (ta se vždy po 100 km uzamkne k VIN) a teď ti pro změnu funguje další karta ve stejném autě? Vždyť to tady každý popírá.. Nebo teď nechápu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ale to by mělo normálně fungovat. Mám starou kartu se starýma mapovýma podkladama. Karta se po 100km "zamkne" k VIN. Chci aktualizovat mapový podklady, ale nechci platit tolik peněz za ofiko aktualizace starý karty přes Toolbox. Tak koupím na internetu novou kartu s novýma podkladama. Ta nová karta se po 100km zase uzamkne k VIN.
To uzamknutí k VIN ale znamená jen to, že jde aktualizovat přes Toolbox, což je v případě tohoto postupu (stále kupování nové karty) k ničemu.
 
Autu je jedno, že má inú kartu. Karte to už jedno nie je a zrejme sa nedá použiť v inom aute, ak už bola v nejakom (po uzamknutí) = neskúšal som to. Toto je moja 4 (?) karta (nie všetky boli použité v mojom aute).
Tie karty z Alie sa nedajú aktualizovať cez toolbox (predpokladám).
A nefunguje ani nakopírovanie na inú kartu - potom tá "nová" karta nefunguje. Používajú sa na to nejaké špeciálne karty s meniteľným CCID.

Zaujímavé je, že pre PC je karta uzamknutá (na zapisovanie) = nenašiel som spôsob, ako ju odomknúť bežne dostupnými prostriedkami. Auto na ňu vie zapísať údaje = našiel som na starej karte 1 súbor, ktorý zrejme tú kartu nejako "pokazil". Teoreticky, keby som ho vedel vymazať, tak by bola SD karta funkčná... Trochu som sa s tým hral a nakoniec som to vzdal...
 
Kopírování dat z karty na kartu jednoduchým způsobem (CTRL+C a CTRL+V) by mělo fungovat po uzamknutí karty k VIN.

Já tyhle čínský shit karty v našich autech (BM a KF) vždycky po uzamknutí zkopíroval na prázdnou kvalitnější SD kartu aby nedošlo k selhání, což se mi už jednou stalo.

Jinak i ty čínský padělky šli po uzamknutí aktualizovat přes Toolbox. Jen tomu většinou chyběla volná paměť na kartě. I to se vyřešilo překopírováním na kvalitnější kartu.
 
Poslední úprava:
Takže to mám chápat tak že prostě vždy koupíš novou kartu na Ali za cca 600kc co má nejnovější podklady a když tě po nějakém čase začne pálit myšlenka starých podkladů tak koupíš zase novou s aktuální verzí podkladů? Chápu to dobře?
Mě prodávající zajišťuje, že mi podklady umí aktualizovat na nové po roce co mi oficiálně skončila ta tříletá podpora takže to vychází ze mu kartu pro aktualizaci pošlu až letos v zimě. Cena cca 400kc. Proč to dělám je asi jediný důvod. Čtení značek je převážně z těchto podkladů a už mám hodně úseků kde to čte původní rychlosti.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kopírování dat z karty na kartu jednoduchým způsobem (CTRL+C a CTRL+V) by mělo fungovat po uzamknutí karty k VIN.

Já tyhle čínský shit karty v našich autech (BM a KF) vždycky po uzamknutí zkopíroval na prázdnou kvalitnější SD kartu aby nedošlo k selhání, což se mi už jednou stalo.

Jinak i ty čínský padělky šli po uzamknutí aktualizovat přes Toolbox. Jen tomu většinou chyběla volná paměť na kartě. I to se vyřešilo překopírováním na kvalitnější kartu.
Kopírovať sa to dá (do PC, na inú kartu...), ale je to NANIČ. Nedá sa to dať späť na pôvodnú kartu, lebo to NEFUNGUJE (karta je uzamknutá a nedá sa "otvoriť") a na akúkoľvek inú to tiež nie je možné skopírovať, lebo to tiež NEFUNGUJE. Auto takú kartu nerozpozná.
Hral som sa s tým na úrovni bežného "amatéra" a zistil som, že bez nejakých špeciálnych znalostí to nepôjde ;)

Máte na to azda nejaký overený "trik"? Bolo by to SKVELÉ mať takú možnosť ;).
 
Kopírovať sa to dá (do PC, na inú kartu...), ale je to NANIČ. Nedá sa to dať späť na pôvodnú kartu, lebo to NEFUNGUJE (karta je uzamknutá a nedá sa "otvoriť") a na akúkoľvek inú to tiež nie je možné skopírovať, lebo to tiež NEFUNGUJE. Auto takú kartu nerozpozná.
Hral som sa s tým na úrovni bežného "amatéra" a zistil som, že bez nejakých špeciálnych znalostí to nepôjde ;)

Máte na to azda nejaký overený "trik"? Bolo by to SKVELÉ mať takú možnosť ;).
Tak to nevím. U BM i KF mi po uzamknutí karty kopírování na novou prázdnou kartu (koupenou kdekoliv v elektru) normálně šlo a auto i Toolbox tu novou kartu normálně poznalo a fungovalo s ní.
Proč bych měl kopírovat data zpět na tu původní čínskou kartu nevím, tak jsem to ani nezkoušel. Vždycky jen z čínský na novou a čínskou jsem hodil do koše.

Pokud to myslíš tak, že by jsis kopíroval NEzamčený karty aby jsis mohl "třeba" vydělávat jejich prodejem, tak tam byl problém s CID karty, který se musel měnit. Ale třeba je už jiný způsob.
 
Takže to mám chápat tak že prostě vždy koupíš novou kartu na Ali za cca 600kc co má nejnovější podklady a když tě po nějakém čase začne pálit myšlenka starých podkladů tak koupíš zase novou s aktuální verzí podkladů? Chápu to dobře?
Mě prodávající zajišťuje, že mi podklady umí aktualizovat na nové po roce co mi oficiálně skončila ta tříletá podpora takže to vychází ze mu kartu pro aktualizaci pošlu až letos v zimě. Cena cca 400kc. Proč to dělám je asi jediný důvod. Čtení značek je převážně z těchto podkladů a už mám hodně úseků kde to čte původní rychlosti.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Presne tak - raz za čas kúpim novú kartu z Alie...
Existuje "firma", ktorá predáva karty aj s možnosťou aktualizácie, ale chce za to podstatne viac ako Číňan.
Neverím, že ten človek to robí legálne. V dnešnej dobe? Podobnú aktivitu mal kedysi okolo roku 2000+ jeden pán u nás v meste, ale ten predával napálené hry na PC a mp3 :) V tej dobe k nemu chodili nakupovať aj policajti :D

Ako funguje čítanie značiek? Vie to rýchlosť aj ukončiť / zmeniť? Lebo ja s tým mám celkom zlé skúsenosti a nedá sa na to spoľahnúť (len orientačne).
Mne sa páči, že niekedy auto začne upozorňovať na radary, aj keď práve nenaviguje :) Nie žeby som to potreboval, ale občas sa hodí vedieť, že je potrebné o 5 km/h spomaliť :)... Minule si idem po diaľnici, pred mnou Mazda CX5, ktorá ma obehla (ja som išiel 140 na tempomat) a zrazu mi navigácia (neaktívna) hlási radar. Pozerám na CX5-ku pred mnou a aj on spomalil :)... Takže je to celkom úžitočné ;)

V každom prípade navigáciu od Mazdy používam viacmenej na "jednoduché" ciele, alebo na navigáciu domov. Na "zložitejšie" navigovanie používam aplikáciu v mobile. Často plánujem GPS súradnice (v pohodlí domova) a zadávať to v aute by bola otrava.

Záver:
Keby stála navigácia do Mazdy 100€ a mala by doživotné aktualizácie, tak ju URČITE mám legálnu. Za cenu, ktorú chceli + obmedzené aktualizácie... a za úroveň (kvalitu) navigácie to považujem za "zderstvo".

Tak to nevím. U BM i KF mi po uzamknutí karty kopírování na novou prázdnou kartu (koupenou kdekoliv v elektru) normálně šlo a auto i Toolbox tu novou kartu normálně poznalo a fungovalo s ní.
Proč bych měl kopírovat data zpět na tu původní čínskou kartu nevím, tak jsem to ani nezkoušel. Vždycky jen z čínský na novou a čínskou jsem hodil do koše.

Pokud to myslíš tak, že by jsis kopíroval NEzamčený karty aby jsis mohl "třeba" vydělávat jejich prodejem, tak tam byl problém s CID karty, který se musel měnit. Ale třeba je už jiný způsob.
Tak mi napadá...
Karta bola kopírovaná / zálohovaná cez toolbox? Alebo ako? Lebo ak to skopírujem cez PC (CTRL+C / CTRL+V do PC a potom z PC na kartu), tak to nefunguje. Skúšal som to kopírovať na obyčajnú kartu.
Prípadne je potrebné kopírovať novú kartu, alebo až uzamknutú? (skúšal som oba spôsoby a nefungovalo to = možno skúsiť inú kartu?).
Kopírovanie pre moju potrebu by bolo postačujúce (ako záloha = naposledy sa mi karta "pokazila"). "Vydělávat" tým nechcem, ale v okolí mám minimálne 1 Mazdu, ktorej by som doprial navigáciu zdarma ;)

Je možné, že som niekde spravil chybu. Zatiaľ mám s novou kartou najazdené 0 km, tak by sa "teoreticky" s tým dalo "niečo" spraviť :) (+ mám aj staršiu funkčnú kartu uzamknutú na auto).
Človek sa stále učí, ale niektoré informácie sa zháňajú ťažko (napr ohľadne nelegálnych navigácii :innocent:)
 
Potom som tu ešte ja, čo si kúpil na ebay už 2 karty a ani jedna sa v aute nehlási, pritom ak tam vložím inú kartu, tak auto aspoň napíše že na nej nie sú mapy. Tie z Ebay ako keby tam ani neboli, pritom v PC na nich dáta vidím... má zmysel kúpiť tretiu z aliexpresu do zbierky?

Inak tá karta má fakt super hodnotenia, keď nič iné, aspoň je pekná :grinning:

1720508619407.png
 
Poslední úprava:
Neverím, že ten človek to robí legálne. V dnešnej dobe?
Koupí originál pannu, nechá vyrobit v Číně karty se stejným CID, naklonuje, rozprodá. Dřív šly tyto kopie i aktualizovat, dnes už si Toolbox hlídá CID vs VIN, takže aktualizaci kopií nepovolí. Mikhail Ershov to uměl i potom aktualizovat, předpokládám, že stejnou metodu používá i provozovatel webu, případně to dělá přes něj.
 
Tak mi napadá...
Karta bola kopírovaná / zálohovaná cez toolbox? Alebo ako? Lebo ak to skopírujem cez PC (CTRL+C / CTRL+V do PC a potom z PC na kartu), tak to nefunguje. Skúšal som to kopírovať na obyčajnú kartu.
Prípadne je potrebné kopírovať novú kartu, alebo až uzamknutú? (skúšal som oba spôsoby a nefungovalo to = možno skúsiť inú kartu?).
Kopírovanie pre moju potrebu by bolo postačujúce (ako záloha = naposledy sa mi karta "pokazila"). "Vydělávat" tým nechcem, ale v okolí mám minimálne 1 Mazdu, ktorej by som doprial navigáciu zdarma ;)

Je možné, že som niekde spravil chybu. Zatiaľ mám s novou kartou najazdené 0 km, tak by sa "teoreticky" s tým dalo "niečo" spraviť :) (+ mám aj staršiu funkčnú kartu uzamknutú na auto).
Človek sa stále učí, ale niektoré informácie sa zháňajú ťažko (napr ohľadne nelegálnych navigácii :innocent:)
Popíšu jak to bylo u mě (oba dva případy stejný jak pro BM 2014 tak pro KF 2019).
Koupil jsem na eBay navigační kartu. Dal jsem jí do auta a najezdil s ní alespoň 100km aby se zamkla na VIN. Od týhle chvíle, kdy se zamknula, s ní šlo normálně pracovat v Toolboxu. Kdysi se tu ale probíralo, jak tyhle čínský karty dost selhávají a je lepší si udělat jejich kopii/zálohu.

Takže potom co se ta čínská karta zamkla na VIN, tak jsem jí dal do PC, kde se mi otevřela jako klasický Flash disk. Normálně jsem všechno co jsem tam viděl označil (klasicky v průzkumníku Windows, žádný spešl programy atd...), dal CTRL+C a zkopíroval si to do obyčejný složky v PC. Tím jsem měl vytvořenou zálohu v PC a čínskou kartu jsem mohl hodit do koše.
Potom jsem koupil 16GB SD kartu (nějakou rychlejší a hlavně kvalitnější) a v PC jí naformátoval na FAT32. No a nakonec jsem s tý zálohový složky v PC opět vše označil a CTRL+C a CTR+V zkopíroval vše na novou SD kartu. Novou SD kartu jsem si pro jistotu zkontroloval přes Toolbox a rovnou jí dal do auta, kde fungovala bez problémů.

Tak to fungovalo ještě v roce cca 2020-2021. Jestli to funguje takhle i dnes, to už je otázka na ty co ty auta/navigace ještě mají.
 
A boli tie karty skúšané v inom aute?
Mne robí presne to ("ani jedna sa v aute nehlási") ak kartu z alie... skopírujem na inú kartu a dám do auta. Z Alie mi vždy kartu načítalo, aj keď jedna mala tuším zo začiatku trochu problém, ale nakoniec sa po chvíli načítala.
Tá najnovšia, na ktorú som dával odkaz vyššie vyzerá, že funguje úplne super.

Popíšu jak to bylo u mě (oba dva případy stejný jak pro BM 2014 tak pro KF 2019).
Koupil jsem na eBay navigační kartu. Dal jsem jí do auta a najezdil s ní alespoň 100km aby se zamkla na VIN. Od týhle chvíle, kdy se zamknula, s ní šlo normálně pracovat v Toolboxu. Kdysi se tu ale probíralo, jak tyhle čínský karty dost selhávají a je lepší si udělat jejich kopii/zálohu.

Takže potom co se ta čínská karta zamkla na VIN, tak jsem jí dal do PC, kde se mi otevřela jako klasický Flash disk. Normálně jsem všechno co jsem tam viděl označil (klasicky v průzkumníku Windows, žádný spešl programy atd...), dal CTRL+C a zkopíroval si to do obyčejný složky v PC. Tím jsem měl vytvořenou zálohu v PC a čínskou kartu jsem mohl hodit do koše.
Potom jsem koupil 16GB SD kartu (nějakou rychlejší a hlavně kvalitnější) a v PC jí naformátoval na FAT32. No a nakonec jsem s tý zálohový složky v PC opět vše označil a CTRL+C a CTR+V zkopíroval vše na novou SD kartu. Novou SD kartu jsem si pro jistotu zkontroloval přes Toolbox a rovnou jí dal do auta, kde fungovala bez problémů.

Tak to fungovalo ještě v roce cca 2020-2021. Jestli to funguje takhle i dnes, to už je otázka na ty co ty auta/navigace ještě mají.
Zaujímavé... Skúšal som to presne rovnako a auto neprečítalo "novú" kartu. A to som nemal na aute nič updatované.
Jedine, že som:
- použil veľkú kartu
- použil micro SD kartu v adaptéri (to by nemal byť problém)
Nič iné mi nenapadá, čo by som spravil zle.
Jediný nápad bol, že karta nemá rovnaké CID, takže nefunguje.
 
Myslím, že důležité je formátovat kartu na FAT32
 
Tak som to vyskúšal so starou kartou s mapami + SD micro karta 16 GB + adaptér
1. pre istotu som vymenil adaptér za iný
2. skopíroval som "originálnu" kartu do PC
3. naformátoval moju 16 GB kartu na FAT 32 (s rovnakým názvom karty "MAZDA" ako má "originál" - pre istotu)
... CTRL+C / CRTL+V
...
A karta funguje 👍
Ale keď vyberiem "originálnu" pri "zapnutom" aute a nahradím ju kópiou, tak vypíše, že karta je neplatná. Ak vymením karty pri vypnutom zapaľovaní, je všetko OK. Kto by ale takto menil karty?
Zrejme som predtým mal zlý adaptér na SD kartu. (Pred formátovaním bola karta FAT32) Ináč si to ani neviem vysvetliť, lebo postup je úplne jednoduchý !!!

Takže už len prejsť 100 km a skopírovať novú kartu.
Vďaka za pomoc. Keď človek vie, že by niečo malo fungovať, tak ľahšie nájde chybu.

Práve som spomínal jednému známemu, že aké je toto fórum prínosné. Od auto kozmetiky, po rôzne iné "veci". Čo rada, to úplne "SKVELÁ" rada 👍👍👍 Navyše tu máme vlastného "tuningového veľmajstra" 👍
 
Objednal som najnovšiu verziu máp na (okrem iného) Mazdu 3 BN - z odkazu:
- predajca síce nemá uvedenú verziu na stránke
- ale vedel odpovedať na otázku aká by mala byť = ako písal she3k = "KGSE66EZ1"
- takže objednané 26.6. a rýchlo dodané = 08.07. 👍
- predajca veľmi ochotný a pohotový
- cena povedzme "ľudová"
- dúfam, že táto karta sa mi nepokazí ako predošlá (z iného obchodu)

Je nejaký rozdiel medzi kartami z Ebay a aliexpressu? :)
Ahoj, je tohle opravdu aktuální verze map 2024? Koukám na recenze a v jedné pišou že jsou k roku 2021.Diky za info.
 
Verím tomu, že je to aktuálna verzia.
V meste máme kruhový objazd a za mestom nové cesty, ktoré určite neboli na starších mapách. Na tejto verzii sú, takže by som povedal, že sú nové.
+ ako písal she3k = najnovšia verzia by mala byť "KGSE66EZ1"
- tie mapy majú nálepku s danou verziou a predajca mi to predtým aj potvrdil (otázka bola "Aká je verzia máp?")
- na ďalšiu zdvorilú otázku v štýle, prečo neuvádza verziu odpovedal: "This is a cracked version of the SD map, not the original version, so we cannot include real photos in product advertisements"
...čo je pochopiteľné, aj keď niektorí predajcovia mali uvedenú aj verziu máp, ale mali staršie mapy. Posledné mapy so starším označením boli ak sa nemýlim BJM7 66 EZ1 W (stále sa predávajú).

Neviem celkom, ako sa dá preveriť verzia máp, ktorá reálne je na SD karte. Navigácia v Mazde vyzerá ako "klon" navigácie IGO. Na rozdiel od Mazdy má IGO v adresároch uvedené názvy súborov v štýle:
- napr. "Slovakia_HERE_2023.Q4_231103.fbl" (kde 2023.Q4 je verzia máp)
- Aj v menu navigácie IGO je možnosť preveriť si verziu máp
Mazda to takto pekne spravené nemá. V podstate som nedokázal v navigácii nájsť informáciu o verzii máp. A to som pozeral "všade" (netvrdím to na 100%)
 
Verím tomu, že je to aktuálna verzia.
V meste máme kruhový objazd a za mestom nové cesty, ktoré určite neboli na starších mapách. Na tejto verzii sú, takže by som povedal, že sú nové.
+ ako písal she3k = najnovšia verzia by mala byť "KGSE66EZ1"
- tie mapy majú nálepku s danou verziou a predajca mi to predtým aj potvrdil (otázka bola "Aká je verzia máp?")
- na ďalšiu zdvorilú otázku v štýle, prečo neuvádza verziu odpovedal: "This is a cracked version of the SD map, not the original version, so we cannot include real photos in product advertisements"
...čo je pochopiteľné, aj keď niektorí predajcovia mali uvedenú aj verziu máp, ale mali staršie mapy. Posledné mapy so starším označením boli ak sa nemýlim BJM7 66 EZ1 W (stále sa predávajú).

Neviem celkom, ako sa dá preveriť verzia máp, ktorá reálne je na SD karte. Navigácia v Mazde vyzerá ako "klon" navigácie IGO. Na rozdiel od Mazdy má IGO v adresároch uvedené názvy súborov v štýle:
- napr. "Slovakia_HERE_2023.Q4_231103.fbl" (kde 2023.Q4 je verzia máp)
- Aj v menu navigácie IGO je možnosť preveriť si verziu máp
Mazda to takto pekne spravené nemá. V podstate som nedokázal v navigácii nájsť informáciu o verzii máp. A to som pozeral "všade" (netvrdím to na 100%)
Ahoj, karta dorazila, funguje bez problémů a mapy jsou aktuální 2023 - 2024. Díky moc za pomoc a ochotu.
 
Back
Top