• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Presne tak - raz za čas kúpim novú kartu z Alie...
Existuje "firma", ktorá predáva karty aj s možnosťou aktualizácie, ale chce za to podstatne viac ako Číňan.
Neverím, že ten človek to robí legálne. V dnešnej dobe? Podobnú aktivitu mal kedysi okolo roku 2000+ jeden pán u nás v meste, ale ten predával napálené hry na PC a mp3 :) V tej dobe k nemu chodili nakupovať aj policajti :D
Děkuji za dobrý tip. Teď tu nechci řešit, jak a proč je pro koho vestavěná navigace funkční a užitečná, ale mě vyhovuje a navíc díky ní ukazuje auto značení na HUD. Jenže mě skončilo předplatné 3 roky na kartě poskytnuté od jednoho SK občana. Ten nabízí kartu k němu zaslat a on nahraje poslední aktualizaci a pošle zpět za cca 500Kč(kostrbaté řešení). Využil jsem tedy nabídku Navi world a oslovil jej kvůli obnovení bezplatných aktualizací (bez nutnosti nové karty)→ cena 2000Kč což mi nepřipadá vůbec špatné když porovnám věčné zakupování karet z Ali za 600Kč (2x ročně pro aktuální podklad)nebo oficiální cenu Mazdy. Podle konkrétního postupu se mi podařilo na stávající kartě aktualizovat mapové podklady na nejnovější (červen 2024) a oficiálně prodloužit jejich stahování po dobu dalších tří let.
Navíc původní čínská karta poslední čas často vypadávala a přerušila spojení s navigací nebo se sekla → zakoupil jsem tedy kartu novou 16GB Adata a problém vyřešen, navigace krásně plynulá a bez záseků.
A konečně směrem na Čestlice už i zobrazuje limit 110km.



20241013_234933.jpg
 
Také jezdím podle originál Mazda navigace, ale nechával jsem aktualizovat v servise za cca.600Kč. Zjistil jsem, že některé místa se v navigaci nezměnili ani po 3 aktualizacích, tak nyní tu periodu aktualizací prodloužím na1x za 2 roky a uvidím.
 
Jj koukal jsem že oni vydávají na kvartály 4x za rok. Třeba Q4 2023, ta oficiálně vyšla až v květnu a publikována je jako červen 2024. Takže ta vydaná mapa je vždy necelý rok stará

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Dobré riešenie pre tých, ktorí máte originálne karty. My, čo nemáme musíme riešiť iným spôsobom ;) Na druhej strane cestná sieť sa až tak dramaticky nemení, aby boli 2 ročné mapy staré a nepoužiteľné. A 20€ nie je tak veeeeľa...

V navigácii IGO používam mapy od "HERE", ktoré tiež vychádzajú (mali by) cca 4x do roka. Niekedy sa to posunie (alebo sa preskočí verzia - ak sa nestihnú 4 do roka)... Minule som na istom fóre získal mapy 2024_Q2 = mali by byť najnovšie (od vydávateľa "HERE").
Keby to aj Mazda mala tak pekne označené - hneď by to bolo zrozumiteľnejšie.
 
NNG myslím vydává aktualizace map jen 2x ročně. (TomTom byl 4x do roka, jestli si dobře pamatuju.)
Kdo má u nich registraci, chodí avíza na mail. Předplatné bývá na rok, jednorázová aktualizace je dražší.
 
NNG myslím vydává aktualizace map jen 2x ročně. (TomTom byl 4x do roka, jestli si dobře pamatuju.)
Kdo má u nich registraci, chodí avíza na mail. Předplatné bývá na rok, jednorázová aktualizace je dražší.

Áno správne TomTom má aktualizáciu 4x do roka. Používam ho často, aplikácia ma stojí 12€/ rok čo je seriózna cena. Na motorke mám TomTom Rider a tiež spokojnosť. Všetko je o zvyku a keď si to človek osvojí tak už prechod na inú navi je ťažké.
 
Back
Top