• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Stratené ikony na infotaimentu

jj, máš pravdu. Ja som si chcel vyskúšať deaktivovať kľúč. @YPO mi poradil a dnes som konečne úspešne deaktivoval a potom zase aktivoval kľúč. Tak som bol celý šťastný, že som si vyskúšal štartovanie. Teraz som pripravený, ak by sa mi vybila batéria v kľúči. Na displeji mi zobrazilo treba priložiť kľúč pred naštartovaním. Mám odskúšané a funguje. Ďakujem. :cool:

Rudi, s vybitia batérie v klúči nemusíš mať obavu. Pred totálnym vybitím ťa v dostatočnom predstihu bude upozorňovať blikaním na prśtrojovke kontrolka. Odjazdil som s takouto hláškou celé Chorvátsko a doma vymenil batériu v stále funkčom klúči. Bola to prvá výmena po asi 2 rokov od kúpi.

Ešte otázka na teba. Máš na displeji ikonky pripravenosti agregátov ako motor-AC a i-stop? Je to pri zobrazení už tebou spomínaného toku energie.Ja ich tam totiž nemám.
 
Perfekt Rudi, záhada zmiznutia mojich ikon rozuzlená :)

 
Perfekt Rudi, záhada zmiznutia mojich ikon rozuzlená :)
Na obrazovke sa mení iba aktuálny čas teda hodiny a čas i-stop iba keď stojím a motor sa vypne, čo je vidieť aj na stav Cylinder Deactivation. Žiadne ikony mi nepribúdajú ani nemiznú. Noha z pedála akcelerátora a zobrazia sa mi ešte šipky v smere do batérie alebo sú šipky opačne v smere od batérie. Inak sa mi nič ďaľšie nemení. Obrazovka je takmer statická, tak ako som odfotil.:)

🤔 Pri zobrazení rádia je nevyužitý displej ďaľšími informáciami. Pri rádiu by som uvítal informáciu o názve interpreta a názov skladby prípadne aj slová piesne. Teda na inom autorádiu mi zobrazovalo názov intrerpreta aj názov skladby, ak tieto informácie sú výsielané vysielačom na danej stanice. Zobrazuje Vám názov interpreta a názov skladby? Čo mi treba zupnúť? 🤔 Ďakujem za akúkoľvek informáciu.
 
Poslední úprava:
@pantauleo @Forester
DAB mám prázdne :(
Pri počúvaní na voľbe FM si zobrazím rádiotext a zobrazuje mi meno interpreta aj názov skladby. A presne tieto informácie z "rádiotext" by som uvítal hneď pod názvom stanice. Miesta je na displeji dostatok. 🤔 Vôbec nerozumiem prečo si musím zvoliť "rádiotext" pre zobrazenie mena interpreta a názov skladby. Na predošlom autorádiu mi meno interpreta a názov skladby zobrazovalo na dispeji autorádia. Samozrejme v menu autorádia som si v nastaveniach povolil-nastavil-zvolil zobrazovanie meno interpreta a názov skladby. A teraz v mazde 3 BP je to ďaľšia voľba "rádiotext". Možno niečo zle robím alebo by som si mal niečo niekde nastaviť, ale meno interpreta a názov skladby sa mi zobrazoval už pred rokmi. Tak si myslím, že iba neviem niečo nastaviť pre trvalé zobrazovanie pod názvom stanice.🤔
Prípadne urobím foto z rádia keď počúvam stanice na FM?
 
@pantauleo @Forester
ospravedlňujem sa, bol som v omyle stlačením tlačidla source na volante pre použitie zdroja DAB. Na volante tlačidlo staníc som stlačil iba krátko a tak mi nevyhľadalo ďaľšiu stanicu. Keď som išiel do MENU a zobrazil som zoznam dostupných staníc, tak som videl názvy staníc. Potom som zistil nesprávne používanie tlačidla na volante pre vyhľadávanie ďaľšej stanice. Bol som v omyle. Potom som skúsil podržať tlačidlo na volante a oblialo ma šťastie...... zobrazilo mi stanicu. Zase som podržal a ďaľšia stanica a ešte ďaľšia stanica a takto som zistil moju nevedomosť. Ďakujem za Vaše reakcie, inak by som bol v nevedomosti ešte veeeeľmi dlho. Staníc je na výber dostatok. Poniektoré nevysielajú ďaľšie doplňujúce informácie a tak hneď podržím tlačidlo na volante pre vyhľadanie ďaľšej stanice. Ešte raz ďakujem za reakcie. Zase viem o troška viacej. 👍 Doteraz som DAB nepoužíval, ale je čas používať aj DAB.
m3bp_dab_fm.jpg
 
Back
Top