• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Reset tlaků v pneu

Pája CX5

nový člen
26
Zdravím všechny nadšence mazdy.
Pořídil jsem si Mazdu CX 5 r.v.2021 a pri přežití na zimní kola se mi rozsvítila kontrola tlaku v pneu a nevím, kde se resetuje. Mám tam ten velký displej 10, 25.
Předem děkuji za rady.
Pavel
 
A tlak v pneu máš dobrý. Mě stačilo dofoukat a ujet cca. 500m a kontrolka zhasla.
 
Teď mi přišla rada, že mám vsechny 4 kola nafouknout na 2,5 baru a ujet cca9 km, aby se nové čidla tlaku zaregistrovali, tak uvidím po vyzkoušení, ale je někde tlačítko nebo v infotaimentu položka reset tlaku ?
 
je někde tlačítko nebo v infotaimentu položka reset tlaku ?
Není, je to tak už nastavené.

Já teď dával novou zimní sadu, nové disky + nová čidla a nic se nerozsvítilo. Nafoukáno normál předek 2.3 zadek 2.4 (bavím se o M6)
 
Je to divný, že by tam nebyl reset, ale třeba to má Mazda zmáknutý. Před Mazdou jsem měl Škodu Kodiaq a tam tlačítko právě bylo, ale nebyly tam senzory tlaku ve ventilkách, ale bylo to hlídané ABS.
U Mazdy taky je, nebo spíš bylo tlačítko Reset, ale jen do doby než začaly dávat ty debilní senzory
 
Není, je to tak už nastavené.

Já teď dával novou zimní sadu, nové disky + nová čidla a nic se nerozsvítilo. Nafoukáno normál předek 2.3 zadek 2.4 (bavím se o M6)
Tak to zkusím jak mi poradily a uvidíme výsledek, ale děkuji za příspěvky.?
 
Tak to zkusím jak mi poradily a uvidíme výsledek, ale děkuji za příspěvky.?
Jinak to předtím fungovalo takto :
nafoukal si požadovaný tlak, podržel tlačítko Reset, to zapipalo, zablikalo a bylo nastaveno. Teď to řídí senzory, které jsou nastavené na nějakou hodnotu a mají +- toleranci
 
Tak se tu s námi poděl, motorizace, výbava, barva, nějaké foto atd ?
Mazda CX 5 (KF) 2,5 l, výbava Revolusion Top, barva - Červená mentalíza, snad jsem to dobře napsal jsem v mazdě začátečník. Fotky jsem dám zitra, pokud to budu umět.
 
Poslední úprava:
Ještě bych se chtěl zeptat, na rádiu se mi občas objeví logo a název stanice a někdy je tam pouze číslená frekvence.
 
Mě se logo ukazuje pouze u DAB, u FM nikdy u žádné, tobě se ukazuje logo u FM stanice?
Co se týče resetu tlaku, tak ho nehledej, fakt tam není, taky jsem ho hledal a je to jak je popsáno výše - dofoukat a jet a ono si to sedne, většinou stačí 200-400m. Blbý je, že se neukáže který kolo je podfouklý a přitom to auto to ví který senzor to nahlásil, jen na nás kašle a neřekne nám to :joy: Jinak mám vyzkoušený, že to začne řvát pokud je tlak 2,2 a méně
 
Mě se logo ukazuje pouze u DAB, u FM nikdy u žádné, tobě se ukazuje logo u FM stanice?
Co se týče resetu tlaku, tak ho nehledej, fakt tam není, taky jsem ho hledal a je to jak je popsáno výše - dofoukat a jet a ono si to sedne, většinou stačí 200-400m. Blbý je, že se neukáže který kolo je podfouklý a přitom to auto to ví který senzor to nahlásil, jen na nás kašle a neřekne nám to :joy: Jinak mám vyzkoušený, že to začne řvát pokud je tlak 2,2 a méně
Děkuji za upřesnění a to rádio prověřím co tam mám nastavené. Hodně v tom ještě plavu, tak jsem rád za každou radu. Teď je hodně práce a do mazdy se vůbec nedostanu, jelikož musím zavážet stavby a to jezdím transitem.
 
Back
Top