• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Vibrace řadící páky

Juci123

nový člen
5
Ahoj, když přeřadím na 6 stupeň a mám tam 1700 otáček a víc, tak mi vibruje řadící páka. Jakmile dám nohu z plynu tak to přestane a pokud zase přidám tak to začne. Dělá to pouze na 6 stupeň. Už nevíme čím by to mohlo být. Poradíte prosím ?
 
Pokud si ještě dobře vzpomínám tak tohle chování mi dělal špatný homokineťák....bylo to už před x lety na Golfu. Třeba je to stejný ;)
 
Ahoj, když přeřadím na 6 stupeň a mám tam 1700 otáček a víc, tak mi vibruje řadící páka. Jakmile dám nohu z plynu tak to přestane a pokud zase přidám tak to začne. Dělá to pouze na 6 stupeň. Už nevíme čím by to mohlo být. Poradíte prosím ?
Ahoj, co popisovaná závada....našla se již příčina ?
 
Pokud to dělá tohle....pořád tvrdím..má to souvislost s nápravou, poloosou, nebo přenos vibrací z motoru...tzn. teoreticky...ložisko spojky, dvojhmota, prasklý nebo unavený nějaký silenblok - zkontroloval bych držák ramene u řidiče (nevím jestli je to slabší místo, ale na dílně už jich pár vyměněno bylo), nebo není problém s gumama..jsou rovnoměrně sjetý?
 
Pokud to dělá tohle....pořád tvrdím..má to souvislost s nápravou, poloosou, nebo přenos vibrací z motoru...tzn. teoreticky...ložisko spojky, dvojhmota, prasklý nebo unavený nějaký silenblok - zkontroloval bych držák ramene u řidiče (nevím jestli je to slabší místo, ale na dílně už jich pár vyměněno bylo), nebo není problém s gumama..jsou rovnoměrně sjetý?
Co mají společného gumy s řadící pákou? A ano jsou nové a nově vyvážené, byla na nich dělaná geometrie.
 
Back
Top