• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás pobavilo?

Sem to jednou chtel otestovat, kolik ze je realne ta rezerva kdyz dojezd jiz ukazuje nulu. Ale jeste predtim sem se zeptal v servisu, a mechanik nebyl takovym pokusem nadsenej. Prej by auto nemuselo nastartovat, i kdybych pak dolil do nadrze z kanystru. Jinak nejvic sem zatim tankoval 52.35 litru (ujeto 763km se spotrebou 6.86/100), a to jeste PP ukazoval dojezd kolem 60km...
 
Prča je že ti doporučujú mať minimum paliva 1/4 nádrže a to aj z dôvodu že benzínové čerpadlo ktoré je ponorené v nádrži je chladené benzínom ale prečo ti potom predajú nové auto z nacvrkaným benzínom.
 
A ted si predstav, ze by to s benzinem bylo jako u elektromobilu:

Vzdycky si musis nechat v nadrzi alespon 10% abys neskratil zivotnost nadrze! Jo, a tankovat doplna nedava smysl, protoze kdyz natece 80%, pak uz to stejne z te pistole jen pomalu kape, a budes stat u stojanu pul hodiny jako vocas. Takze z me ~60 litrove nadrze bych mel realne k dispozici jen kolem 40 litru... :)
 
@Forester Tak to je zase kvůli skladování.

Však nech si skladujú zo suchou nádržou tomu chápem ale keď si idem prevziať nové auto nech odchádzam aspoň zo 1/4 benzínu ale nekoná sa.
Niektoré skutočnosti čo predvádzajú predajcovia sú pre mňa nepochopitelné. Dáš za auto ranec a nejaké natankovanie ich snáď nemôže zrujínovať.

Podobne je to s nahustením pneumatík. Chápem že sú prepravné tlaky vyššie ale vôbec sa neunúvajú ich pred prípravou sfúknuť na predpísané. Hneď som to skontroloval ako som prišiel do garáže a všetko viac ako 3 baru. Po vychladnutí, zase som to upravil.
 
Poslední úprava:
Máš pravdu. Je to o přístupu prodejců asi, ale můžu tě ubezpečit, že všude, kde jsem toho byl svědkem to bylo úplně stejné (stejně trapné, řekl bych). Když jsem si přebíral svou CX, tak: "Támhle naproti je benzinka, tak jeďte určitě rovnou tam a neriskujte.". Kola teda byla nahuštěna normálně (asi jsem měl štěstí) :D
 
Forester: pokud automobilka prenasi testovani vozu na zakaznika a dela z nej pokusneho kralika, tak proc by prodejce nemohl svoje naklady prenaset take?

Navic..uz to vidim...
Zakaznik, clen Mazdaklanu: A co jste tam natankovali?
Prodejce: Jako bonus pro zakaznika tam mate plnou nadrz benzinu 95 od Tankono.
Zakaznik, clen Mazdaklanu: Tak to jste se snad pos.ali? Ja tam chci od zacatku tankovat vyhradne Maxxmotion od OMV! Okamzite vycucnete celou nadrz, tohle odmitam prevzit a doufam, ze na te 95 nikdo nenajel ani km?!
 
Poslední úprava:
Jo, přesně takto někdo zde komentoval moji pochvalu Mazda Tábor, kdy mi skutečně předali vůz s plnou nádrží :rolleyes:
 
Nepasuje nárazník z Dustera? Možno len trafil srnku a chcel ušetriť.
Už som videl Passat z predkom Superba ale tam to dáva zmysel.
 
To je tak bezpečnostné, že za rok to nedá ani majiteľ.. Ja mám nejaké značkové, ale po tretej zime už som do toho mlátil kľúčom aj ja. :joy:
 
Back
Top