• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Spínání ventilátorů klimatizace

gelbic

nový člen
6
Zdravím, mám problém u mojí CX-3 2.0G 110kw - když v autě stojím se sepnutým motorem, typicky třeba na křižovatce, tak v krátkých intervalech (cca okolo1min) mi neustále něco spíná a po chvíli zase vypíná pořád dokola, vždy jde sepnutí slyšet, zvednou se otáčky motoru a naopak, dělá to pouze když je zapnutá klimatizace, víte tu někdo co to může být, je to u těchto aut normální ? Dříve u jiných aut sem se s tím nesetkal, díky.
 
To bude asi vypnutí a zapnutí elektromagnetické spojky klima kompresoru. Zároveň s tím se roztočí i větrák. A jelikož je klima kompresor docela velká zátěž, tak se zvednou i otáčky motoru.
Ta klimatizace má automatický režim, tak nemusí běžet nonstop, ale podle potřeby se vypíná a zapíná.
1 minuta je docela dlouhý interval. Divný by bylo kdyby se to dělo v rámci třeba 1-2 vteřin
 
To bude asi vypnutí a zapnutí elektromagnetické spojky klima kompresoru. Zároveň s tím se roztočí i větrák. A jelikož je klima kompresor docela velká zátěž, tak se zvednou i otáčky motoru.
Ta klimatizace má automatický režim, tak nemusí běžet nonstop, ale podle potřeby se vypíná a zapíná.
1 minuta je docela dlouhý interval. Divný by bylo kdyby se to dělo v rámci třeba 1-2 vteřin
Paráda, děkuju za odpověď, doteď jsme měli jen staré bmw v naftě a nikdy jsem tam nic takového nezpozoroval, tak jsem si nebyl jistý, zda je to chování v pořádku, nebo je něco špatně.
 
Zdravím, vlastním Mazdu 5, r.v. 2011 1,8 85 kW. Při zapnutí automatické klimy se ozve silné písknutí a i při akceleraci to pískne a pocitově slabě poklesne výkon. Při vypnuté klimatizaci nic slyšet není a ani při akceleraci se nic neděje. Na co se zaměřit? Ložisko? Klima kompresor? Unik chladiva není i při doplňování pomalu nebylo co doplnit. Chladí pěkně. Nesetkal se někdo s podobným problémem?
 
Zdravím, vlastním Mazdu 5, r.v. 2011 1,8 85 kW. Při zapnutí automatické klimy se ozve silné písknutí a i při akceleraci to pískne a pocitově slabě poklesne výkon. Při vypnuté klimatizaci nic slyšet není a ani při akceleraci se nic neděje. Na co se zaměřit? Ložisko? Klima kompresor? Unik chladiva není i při doplňování pomalu nebylo co doplnit. Chladí pěkně. Nesetkal se někdo s podobným problémem?
Tipnul bych opotřebovaná spojka kompresoru klimatizace.
 
Back
Top