• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Spotřeba motorového oleje benzínového motoru skyactiv G90

Milda

člen KLANu
74
Zdarec,mám M2 skyactiv G90 3 roky,ročně najezdím cca 10000 km první výměna po 9000 km olej shell 5w 30 ,olej byl mezi ryskama uprostřed před výměnou,druhá výměna v 19000km olej mazda supra 0w-20 taktéž mezi ryskama. Ted mám najeto 8500km po výměně a mám olej na spodní rysce,nechce se mi to dolívat asi nechám vyměnit olej o dva měsíce dříve před termínem.Máte někdo podobnou zkušenost, zdá se mi spotřeba oleje vysoká na můj nájezd.Po první výměně jsem měl opačný problém olej přibýval a byl nad horní ryskou.V autorizáku mi chtěli odstavit auto a at chodím pěšky. Tak jsem šel do druhého a tam mi řekli že,je to v pořádku že tyto přímovstřikové motory to dělaji že prosakuje benzín do oleje a že asi jezdím kousky. A pokud auto projedu více tak se benzín odpaří.Každopádně spotřeba oleje se mi zdá vysoká.Jak jste na tom vy dolíváte olej během roku před serviskou.Díky za odpovědi
 
Mezi spodní a horní ryskou je zhruba 1 l oleje.Pochybuji,že v autorizáku dali nový olej na horní rysku.Většinou dávají doprostřed.Tzn.spotřeba půl litru na 8 500km se ti zdá moc?Při takovém řídkém oleji?Povolená spotřeba je dle Mazdy +- 0,5l na 1000 km,pozor,ne na 10 000km.Pokud by záleželo na mne,tak tam dám také předepsaný 5W-30.Líp to maže a to ředění palivem není tak hrozné při hustším oleji.Pokud by byl motor více opotřebován,tak klidně tam dám 10W-40.Dlouhodobá zkušenost.Řídké oleje se dávají jen kvůli emisím.
 
Mezi spodní a horní ryskou je zhruba 1 l oleje.Pochybuji,že v autorizáku dali nový olej na horní rysku.Většinou dávají doprostřed.Tzn.spotřeba půl litru na 8 500km se ti zdá moc?Při takovém řídkém oleji?Povolená spotřeba je dle Mazdy +- 0,5l na 1000 km,pozor,ne na 10 000km.Pokud by záleželo na mne,tak tam dám také předepsaný 5W-30.Líp to maže a to ředění palivem není tak hrozné při hustším oleji.Pokud by byl motor více opotřebován,tak klidně tam dám 10W-40.Dlouhodobá zkušenost.Řídké oleje se dávají jen kvůli emisím.
Díky za odpověd tak budu asi dávat 5w-30 a uvidíme
 
Back
Top