• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

Tak konektory rozdelane, vystrikane, vyfoukane a zapojene zpet....a nic :) Zkusil jsem nastartovat a ikinka porad sviti :) Az pojedu se zenou, tak jeste zkusim , kdyz odpoji pas, jestli to bude rvat....
Pokud kontrolka svítí stále, může to být jednotka airbagů, alespoň u mě to tak bylo. Diagnostika se s ní vůbec nespojila...
 
S pasem to nesouvisí, chce to pohnout sedačkou, když to bude ok, kontrolka se po zapnutí zapalování nerožne
 
No behem mesice pojedu na olej do autorizaku, tak uvidime, az to pripichnou. Mozna si zkusim sehnat kabel a software , abych si to mohl pripichnout sam...
 
vlinker FS je jeden typ a můžeš ho používat na ostatní auta např s carscanner aplikací pro bmw bimmerlink, bimmertest, OBDdoctor atd. Teď ho zlevnili tuším na 1300Kč a využiješ to do budoucna, před měsícem jsem ho do práce kupoval za 1700
 
Protoze me desne rozciluje ta kontrolka airbagu, tak jsem se zameril na ty pasy. Kdyz nastartuju, tak jak jsou ty 3 ikonky na strope, tak mi jedna sviti zelene, i kdyz mam vschny zadni pasy rozepnute....a predni pasy nesviti vubec...zkusim to jeste zizra za jizdy, ale rekl bych ze ani u ridice a ani u spolujezdce to nepipa, kdyz bude pas rozepnuty. Na jakem principu to vlastne funguje...pas je latkovy a protikus u sedadla je taky latkovy. Zadny kabel. Jak to vlastne pozna, ze je pas zapnuty? Diky
 
No předky jdou vypnout v diag. A zadky mají v zámku spínač kterej stiskne protikus při zamknutí.

Žena na Jazzu to má jinak tam je spinač kterej se uvolní po odmotání pásu, což je naprd vzhledem k tomu, že stací odmotat 20cm a zapnutý to být nemusí
 
Ale jak je ten spinac napajenej??? Neni tam preci zadny kabel. Nemuze to mit neco spolecneho s tou kontrolkou, kdyz mi to nepipa vepredu ??
 
Ale jak je ten spinac napajenej??? Neni tam preci zadny kabel. Nemuze to mit neco spolecneho s tou kontrolkou, kdyz mi to nepipa vepredu ??
Myslím že vepředu do té spony jde kabel. To samé dozadu do těch tří spon dole v sedačkách jdou kablíky, které se rádi přetrhávají...
 
Jak říká Tonda - pokud tam káblík nemáš, je zřejmě vytrženej a možná proto ti to signalizuje zaplej pás
 
Tak na prednich sponach jsem kabely opravdu nasel :) , ale na zadnich nejsou videt....asi jsou hodne tenke. Ale 2 ze 3 zadnich funguji...Predni nefunguje ani jedna......ani ridic a ani spolujezdec nesviti a nepipa...
 
Předky můžeš zapnout/vypnout přes forscan, je to buď BCM nebo IC jednotka
 
No jo ..ale oni ty predky prestaly fungovat az ted, co mi sviti ta kontrolka airbagu. Ze by se nejak deaktivovala jejich funkce, kvuli tem airbagum ?
 
Tak přední pásy souvisí s jednotkou airbagu, pokud svítí kontrolka bagu možná je jednotka KO nebo pojistka SAS 5A - co říká Forscan?

Screenshot_20240809-080539.png
 
Aha aha...Ja to pripojit neumim a ani nikdo v okoli..., ale objednal jsem se za 14 dni na olej do Mazdy, tak mi na to mrknou.....to schema je super :) A takova jednotka se da sehnat a nebo je to opruz ? :)

Jo a tu pojistku najdu kde prosim ?
 
ale na zadnich nejsou videt....asi jsou hodne tenke.
Jsou tam, hledej... :laughing: Ale jo, jsou blbě vidět.
O té jednotce jsem psal trochu výš taky, pokud kontrolka svítí stále, mohla by to být ona.. Je to prý celkem běžná závada..
 
Pojistka je u nohy řidiče
 

Podobná vlákna

Back
Top