• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Zadní šrouby držáku brzdového třmene

Denisso

nový člen
14
Zdravim,

Potreboval bych jen radu, odkaz na srouby nebo cislo dilu pokud ma nekdo budu moc vdecny. Chci menit zadni trmeny i drzaky ,ale 6 hranny sroub je sjety a nejde povolit na drzaku trmene a budu muset asi odrezat nebo odvrtat. Budete vedet jaky maji kod ty srouby nebo mi poslat odkaz kde bych tyto srouby koupil na Mazdu 6GH 1.8 MZR 2008 ?

Taky pokud mate dobry tip jak co nejjednoduseji se zbavit stareho drzaku ktery nejde povolit tak budu rad :)


VIN: JMZGH148201182719

Diky moc predem
 
Ahoj, jestli myslíš šrouby co drží úchyt destiček k těhlici, tak ty mají kód 9YA02A024
Pokud nepoužiješ nějaký univerzální pevnostní šrouby, tak tyhle seženeš asi jen v Mazdě za cca 300Kč/1ks. Nebo zajet na Mazda vrakáč a pokud je nevyhoděj, tak by je mohli za nějakou drobnou dát.

Pokud má ten šroub sjetou hlavu + by jsi ten šroub rád zachránil na dočasný znovupužití a máš možnost se tam dostat, tak bych mu flexou z tý kulatý hlavy udělat opět hranatou aby šla chytit klešťovym klíčem nebo nečim podobným.

Další a možná asi nejrychlejší řešení je tomu šroubu fiknout/odvrtat hlavu a pak vyndat držák destiček společně s kotoučem směrem k sobě (ven z auta). Ten zbytek šroubu už si venku nějak vyprepaduješ z držáku.

Případně jestli už předem víš, že chceš vyhodit ten úchyt destiček a koupit novej, tak to tam můžeš rozřezat napardť. Jen nesmíš říznout/vrtat do těhlice.
Jestli budeš při svých povolovacích pokusech používat hořák, tak s rozumem. Je tam hodně gumovejch/plastovejch dílů, který by to mohlo poškodit.

Nebo existují i přípravky na povolení těhle ohoblovanejch hlav:

Prostě zvol cestu, která bude nejlíp vyhovovat tvým možnostem a vybavení.

Tady je ještě odkaz na novej držák destiček/třmene (GJ6A-26-281). Ten od toho NTY funguje naprosto perfektně (mám jich vyzkoušeno už několik desítek):
 
Poslední úprava:
Perfektni Maxi moc dekuji !! Asi to vidim,ze podle toho originalu sezenu univerzal, jen musim najit jaky to je prumer.Jinak nove drzaky uz prave mam doma akorat jsem do toho nechtel jit bez sroubu abych to pak popripade zvladl vse poskladat 😉 Jeste jednou dekuji za rychlou pomoc a rady 🙏
 
Zdravim,

Potreboval bych jen radu, odkaz na srouby nebo cislo dilu pokud ma nekdo budu moc vdecny. Chci menit zadni trmeny i drzaky ,ale 6 hranny sroub je sjety a nejde povolit na drzaku trmene a budu muset asi odrezat nebo odvrtat. Budete vedet jaky maji kod ty srouby nebo mi poslat odkaz kde bych tyto srouby koupil na Mazdu 6GH 1.8 MZR 2008 ?

Taky pokud mate dobry tip jak co nejjednoduseji se zbavit stareho drzaku ktery nejde povolit tak budu rad :)

Diky moc predem
Keď nejde povoliť ten vonkajší, tak si viem predstaviť ako pôjde čap von. Ak to už máš hotové tak som zvedavý. Na eshopoch nájdeš aj sadu s čapmi. Inak pre odkazy vždy posielaj vin.
 
Zdravim,

Potreboval bych jen radu, odkaz na srouby nebo cislo dilu pokud ma nekdo budu moc vdecny. Chci menit zadni trmeny i drzaky ,ale 6 hranny sroub je sjety a nejde povolit na drzaku trmene a budu muset asi odrezat nebo odvrtat. Budete vedet jaky maji kod ty srouby nebo mi poslat odkaz kde bych tyto srouby koupil na Mazdu 6GH 1.8 MZR 2008 ?

Taky pokud mate dobry tip jak co nejjednoduseji se zbavit stareho drzaku ktery nejde povolit tak budu rad :)


VIN: JMZGH148201182719

Diky moc predem
Zdravim,

Potreboval bych jen radu, odkaz na srouby nebo cislo dilu pokud ma nekdo budu moc vdecny. Chci menit zadni trmeny i drzaky ,ale 6 hranny sroub je sjety a nejde povolit na drzaku trmene a budu muset asi odrezat nebo odvrtat. Budete vedet jaky maji kod ty srouby nebo mi poslat odkaz kde bych tyto srouby koupil na Mazdu 6GH 1.8 MZR 2008 ?

Taky pokud mate dobry tip jak co nejjednoduseji se zbavit stareho drzaku ktery nejde povolit tak budu rad :)


VIN: JMZGH148201182719

Diky moc predem
Zkus to postříkat wedeckem a potom pořádně nahřát hořákem. Musel jsem tak na své mazde řešit každý Šroubek
 
Back
Top