• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

to @shr3k . A jaký máš tedy názor na výměnu halogenu za čínskou LED ? Ty bys na svém autě provedl tuhle výměnu? Mám je vyměněný už nějakej měsíc a zatím vše o.k. m.j. přehozený ve Zlíně ;). Akorát mám trochu obavy jestli třeba moc nehřejí a nemůže se tím pádem třeba nějaký plast začat tavit, případně parabola. Nevím, nerozumím těmto věcem moc. Co Ty na to ?
 
Kdysi jsem dával do švagrovy CX-5, teď už tchánovy CX-5, P13W do DRL ... první moc dlouho nevydržely, takové soustružené s čočkou a fake CREE čipy, ale druhé s Philips Luxeon Z-ES drží už 4 roky.
Takže záleží na diodě (méně je někdy více) a na kvalitě chlazení.
Teď se dívám, že je to dokonce stejný shop jako
 
Poslední úprava:
ne ne to prave nebyl zadnej ofiko servis mazda ale takhle mi odpovedeli ze stranek mazdaledosvetleni.cz ze to jiz nedelaj kvuli prehrivani
tak se prave poptavam zde kdo s tim ma nejake dalsi zkusenosti a ma to uz nejakou dobu v provozu
 
Jenom upřesním, aby nedocházelo k zavádějícím informacím, že mazdaledosvetleni.cz poslalo přímo odkaz na toto vlákno! :)
S tím, že nemůže poskytnout záruku funkčnosti z dlouhodobého hlediska.

Přehřívání se týká odporů s pasivnim chlazením a také jsem se setkal s jinými problémy ohledně kompatibility ŘJ, které jsou popsány v tomto tématu.
 
Ba práve naopak! LED svítilny mají několikrát menší příkon, tudíž hřejou podstatně míň. Servis tvrdí nesmysly.
Pokud mají LED nedostatečné chlazení, tak dochází k RAPIDNÍMU poklesu životnosti..
Je možné se nepěkně popalit i o LED a také může nesprávná LED poškodit světlomet (nejedna vlastní zkušenost - )

Samozřejmě se to netýká konkrétně led z odkazu v tomto vlákně, na které jsou dobré reference od klaňáků ;)
 
to @Natural . Takže Ty bys raději ty noname LED který tam m.j. mám taky raději nedával ? Trochu mně tahle diskuze nahlodala a přemýšlím, že si jednu tuhle Ledku, kterých jsem koupil víc do zásoby zkusil vzít do práce a nechal změřit teplotu po nějaké době svícení na zdroji. No začínám mít obavu, aby třeba to netopilo do paraboly a nějak ji nezdeformovalo. To možná přeháním, ale u nás v práci se m.j. zabýváme vývojem a výrobou LED osvětlení tak vím že to umí být dost horký. Takže to teda vyzkouším a změřím. No a Ty zatím nemáš nějaké lepší řešení denního svícení ?
 
Taky jsem kontaktoval Mazda LED osvětlení a odpověď vesměs stejná, že do M3 teď nic nedávají protože se to přehřívá. A že zde je diskuze na jiné LED které oni neinstalují jelikož s nimi nejsou dlouhodobé zkušenosti.

Já to zatím pustil k ledu - stejně když jdu k autu rozsvícení světel jsem vypnul takže jen blikne a když jedu nic nevidím.

A co oči nevidí to srdce nebolí ?
 
Taky jsem kontaktoval Mazda LED osvětlení a odpověď vesměs stejná, že do M3 teď nic nedávají protože se to přehřívá. A že zde je diskuze na jiné LED které oni neinstalují jelikož s nimi nejsou dlouhodobé zkušenosti.

Já to zatím pustil k ledu - stejně když jdu k autu rozsvícení světel jsem vypnul takže jen blikne a když jedu nic nevidím.

A co oči nevidí to srdce nebolí
Mazda LED osvětlení = @Natural

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
to @Natural . Takže Ty bys raději ty noname LED který tam m.j. mám taky raději nedával ? Trochu mně tahle diskuze nahlodala a přemýšlím, že si jednu tuhle Ledku, kterých jsem koupil víc do zásoby zkusil vzít do práce a nechal změřit teplotu po nějaké době svícení na zdroji. No začínám mít obavu, aby třeba to netopilo do paraboly a nějak ji nezdeformovalo. To možná přeháním, ale u nás v práci se m.j. zabýváme vývojem a výrobou LED osvětlení tak vím že to umí být dost horký. Takže to teda vyzkouším a změřím. No a Ty zatím nemáš nějaké lepší řešení denního svícení ?
Já bych si je do svého auta klidně dal, kór když je ověřeno, že fungují. Ovšem nedovolím si je dát do auta někomu jinému a zodpovídat za stav.

Parabolu to určitě teplem nezdemoluje, ta je stavěná na vysokou teplotu rozžhaveného vlákna. Za informativní změření teploty budeme určitě rádi. Kór když si z oboru, tak schválně uvidíme jakých teplot to dosáhne po pár minutách/hodinách svícení (nejlépe v uzavřeném prostoru). Víceméně zde jde o životnost chipů, respektive spojení konstrukce patice a těla.

Zatím nemám. Řešili jsme to s více lidmi i v zahraničí, ale postupně se vypnutí hlídání prasklé žárovky přes diagnostiku nějak uspalo.. Jak bude něco nového, jistě hned napíšu a budu volat 3x sláva ;)
 
to @Natural . Díky za info. jak budu mít nějaký výsledek z měření napíšu. Udělám co nejdřív. Když budeš mít nějaké ofiko rozumné řešení tak budu jeden za zájemců ;)
 
tak dnes jsem byl menit kola v ofiku servisu mazde kde jsem kupoval auto a ptal se na tu vymenu jestli by ji pripade nakupu ledek provedli
bylo mi receno ze to nedoporucuji protoze cokoliv se stane ikdyby to nemelo spojeni se zarovkama tak to mazda svede na to a propadne zaruka
 
No to je fakt blbost. Tak ses měl zeptat co by se teda mohlo tak stát ? Že je tě líp vidět ? To tě spíš s těma halogenama někdo přehlídne. No a zkus to pak vytknout Mazdě že kvůli jejich úspoře tě někdo smetl.
 
jako mne to prisla taky blbost ? ale jen se delim o info co mi rekli na tu vymenu
doporucili mi at svitim normalnima svetlama ze to jsou taky ledky ?
 
Dnes jsem se motal v garáži a po diskuzi z minulých dnů v tomto vlákně mě to nedalo dal jsem si tu práci a vymontoval led žárovku.Neshledal jsem na ní ani na patici sebemenší poškození vlivem vysokých teplot.Vypadá to že to funguje jak má.? Jsem zvědavý na měření.Až ho mastif udělá.?

IMG20210501103208.jpg IMG20210501103254.jpg
 
Jojo, příští týden změřím. Měl jsem dovolenou, takže se pak na to hned vrhnu.
 
Tak mi to dneska měřil jeden maník v práci který má LED v malíku a teplota na led čipu je cca 75 stupňů. Halogen jsem neměl sebou, ale říkal, že na něm bude teplota tak 7x vyšší, že ledky v podstatě moc tepla nevytváří, takže už můžu klidně spát :). V tom hrnci světla bude tím pádem teplota podstatně nižší než přímo na ledce, teplo se rozptýlí. Takže když ty plasty ze kterých je světlo neroztaví halogen tak ledka určitě ne. Navíc říkal že i když čínská tak je celkem kvalitní, má i docela dobré chlazení takže ty čipy by měly vydržet asi dlouho.
 
Tak to je super zpráva.Alespoň se potvrdilo to co jsem si myslel.Když jsem měl minulý týden vyndanou led žárovku i z paticí ,tak jsem neshledal sebemenší známku poškození vlivem teploty.?
 
Já se přidám, nepozoruji žádný problém, dokonce při garančce v Táboře mi to šéf servisu pochválil ?
 
JJ. můžete bý v klidu. Ty plasty jsou konstruovaný na vyšší teploty a těch ledka nikdy nedosáhne.

Ještě říkalže vlákno uvnitř té halogenky má teplotu ca 2000 stupňů. Proto je zalito ve skle aby to trochu chladilo.
 
Back
Top