• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika LED denní svícení místo halogenu W21/5W

Jen takový dotaz....
Na technické ani v servisu na to asi zas tak moc nekoukají, ale jak to je v momentu kdy dojde k havárii a vše pak řeší policie a hlavně pojišťovna která si bude klasicky hledat jakoukoliv výmluvu aby neposkytla nebo aspoň zkrouhla plnění?
 
No a čemu by to mělo vadit? Máš LED který svítí mnohonásobně líp než halogeny takže je tě líp vidět ;). No nebo tedy nařážíš na to že to tak dobře svítí že bys mohl někoho oslepit a způsobit nehodu ? Snad nee ?
 
Jo chápu tě a máš pravdu že pojišťovny se stébla chytají aby nemusely platit, ale tohle by už bylo moc. To jako když si koupíš nové auto, jsou tam pneumatiky nějakého výrobce, ty je po čase sjedeš dáš jiného výrobce. Vůbec bych se nebál takových detailů. Budeš líp vidět pro ostatní to je důležité. Nechápu co vůbec vedlo Mazdu udělat v době LED takovou pitomost a dát denní svícení halogen ?
 
Jen takový dotaz....
Na technické ani v servisu na to asi zas tak moc nekoukají, ale jak to je v momentu kdy dojde k havárii a vše pak řeší policie a hlavně pojišťovna která si bude klasicky hledat jakoukoliv výmluvu aby neposkytla nebo aspoň zkrouhla plnění?
Řeší se příčinná souvislost, a důkazní břemeno je na straně pojišťovny.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
to @shr3k . No a co to tedy znamená v praxi v souvisloti s výměnou žárovek ? Asi to moc teda nechápu, Díky za vysvětlení jak to myslíš.
 
Jo chápu tě a máš pravdu že pojišťovny se stébla chytají aby nemusely platit, ale tohle by už bylo moc. To jako když si koupíš nové auto, jsou tam pneumatiky nějakého výrobce, ty je po čase sjedeš dáš jiného výrobce. Vůbec bych se nebál takových detailů. Budeš líp vidět pro ostatní to je důležité. Nechápu co vůbec vedlo Mazdu udělat v době LED takovou pitomost a dát denní svícení halogen ?
Pokud mám pneu od výrobce X mohu dát pneu od výrobce Y pokud dodržím rozměry a td.
Ale to je jako mám halogenku od Osramu dám tam halogenku od Phillipsu.
Pokud změním typ už je to spíše jako místo letních pneu na silnici jsem dal závodní slicky na okruh.

Ale dobře asi to nebude tak žhavé, proč se ptám, asi bych tam taky chtěl dát ledky jen tedy aby byly opravdu spolehlivé i při automatice a hlavně asi najít někoho kdo mi je tam dá - když sem se koukal do motorového prostoru sice tam ruku dám ale absolutně nevím na co šmatám a jak je tam ta žárovečka přidělaná a nehodlám si tam zlomit nějaký plastík.
 
Co mám já koupené z odkazu z aliexpresu viz některý starší příspěvek v tomto vláknu, tak fungují splehlivě. Výměnu jsem chtěl provést sám, ale zmínil jsem se při jedné z posldních náštěv mechanikovi v autorizáku kam jezdím a byl velmi ochotný a při další návštěvě mi je přehodil, takže jsem se s tím nemusel zabývat. Přece jenom ví kam sáhnout atd. Tak můžeš třeba zkusit v servise kam jezdíš se zeptat.
 
Docela vtipný, že ti je vymění zrovna v autorizáku.
No kontaktoval jsem na FB Mazda LED osvětlení ale prý to teď na mé auto nedělají a asi aktuální řešení je jen to cos psal.
 
Lehce se připojuji s dnešní zkušeností s autorizovaným servisem MAZDA ... zkusil jsem "oficiálně" po nich výměnu denního osvětlení u Mazda 3 SDN, 2019 (LED za Halogen) :innocent: ... no nepřekonatelný problém ... servisní technik začal hledat na oficiálních webových stránkách Mazdy v "příslušenství" .. a že to nemůže najít, tak jsem se mu snažil vysvětlit, že tam to nenajde ... pouze se ptám na možnosti ... marně .. nakonec to skončilo tak, že to prostě nejde .. :worried: ... asi budu potřebovat radu zkušeného, kde sehnat příslušné LED žárovky tak, aby to po instalaci nesignalizovalo "nějakou" poruchu ... díky všem za tipy ... výměnu si už zajistím sám ... ;)
 
Lehce se připojuji s dnešní zkušeností s autorizovaným servisem MAZDA ... zkusil jsem "oficiálně" po nich výměnu denního osvětlení u Mazda 3 SDN, 2019 (LED za Halogen) :innocent: ... no nepřekonatelný problém ... servisní technik začal hledat na oficiálních webových stránkách Mazdy v "příslušenství" .. a že to nemůže najít, tak jsem se mu snažil vysvětlit, že tam to nenajde ... pouze se ptám na možnosti ... marně .. nakonec to skončilo tak, že to prostě nejde .. :worried: ... asi budu potřebovat radu zkušeného, kde sehnat příslušné LED žárovky tak, aby to po instalaci nesignalizovalo "nějakou" poruchu ... díky všem za tipy ... výměnu si už zajistím sám ... ;)
V tomto vlákně stránka 4 od mceza.Tyhle žárovky nás tu má víc a za mě fungují bezvadně.Mám cca 5 měsíců.
 
zdravim vsechny mazdare
mam dotaz na tu zmenu na led svetla pri dennim sviceni opravdu se to neprehriva ? jeden servis z prahy specializujici na mazdy mi prave psal ze tu zmenu nedoporucuje prave kvuli prehrivani
diky moc vsem za odpoved
 
jeden servis z prahy specializujici na mazdy mi prave psal ze tu zmenu nedoporucuje prave kvuli prehrivani
taková řečnická, akademická otázka resp. otázky:
co myslíš, že má větší účinnost - halogenová žárovka nebo LED?
co myslíš, že při stejném světelném výkonu má menší příkon?
co myslíš, že při stejném příkonu vytvoří více parazitního tepla?
 
chapu ze to vic hreje ale ted jde o to jestli to je v nejakych normalnich mezich nebo jde opravdu o prehrivani a pak to muze mit nejaky nasledky
 
Ba práve naopak! LED svítilny mají několikrát menší příkon, tudíž hřejou podstatně míň. Servis tvrdí nesmysly.
 
Spíše se jim do toho nechce a tak vymýšlí teorie co by se mohlo stát a co všechno potom nepude atd. . . . :grinning:
 
Pro servis je montáž těchto čínských bazmeků vždycky problém. Taky jsme ve Zlíně montovali čínskou kameru na CX-3, všechny koupené předtím od stejného dodavatele chodily bez problémů, jen ta jedna se musela zapojit napřímo bez relé.
 
Back
Top