• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Dojazdil som tyzden s BMW 850i cabrio a vratil som sa k mojej Mazde 2,5. Prve pocity z navratu: sedi sa vysoko ako v SUV a nejde to :(
Ale zase spotreba 7,5 vs 16 v BMW je v pohode.
Zajímává zpráva. Takže BMW 850i v ceně přes tři míče jede lépe než Mazda 6 za míč. Teď je otázka, jestli jede alespoň 3x lépe, protože benzínu žere jen 2x tolik :)
 
Souhlasím, v GH mají originální parkovací senzory smysluplnější funkci. Také jedna z věcí, co mě na GJ štve.

no na nasi GJ jsou parkovaci senzory predevsim ukrutne pomaly. Nez to zaregistruje dite, co se clovek chysta prejet, nemusi tam byt moc rezerva.
 
Odhlučnění a hlavně tedy dvojité sklad jsou od druhého FACELIFTU ! Tedy od 6/2016, žádné až 2017 ...
 
Dojazdil som tyzden s BMW 850i cabrio a vratil som sa k mojej Mazde 2,5. Prve pocity z navratu: sedi sa vysoko ako v SUV a nejde to :(.
Mám řešení: příště po skončení ježdění s takovým nabitým fárem si půjč od někoho na 3 dny Š 105 nebo Trabanta a teprve pak sedni zpátky do své M 2,5. A budeš spokojen, pojede to! :D
 
To mohu potvrdit, v MY2019 slyším hlavně hluk/šum od kol.

Nicméně, máte někdo tip na tiché zimní pneu? Za chvíli mně čeká nákup, včetně disků, ale pokud by to nebylo na úkor trakce, rád bych něco tiššího.
Ahoj, tento problém ted přesně taky řeším a hledám trochu odpovědi. Velmi mě vadí, že v TP má mazda jen 17 a 19 kola. Přesně na zimu by byl ideál 18.

Co se týká gum, přemýslím o nových nokianech nebo bridgestone. Bridgestone ted vyhrávají jeden test za druhým a cenově na tom nejsou špatně.

https://www.pneunet.cz/pneu/206323/bridgestone-blizzak-lm005-fr-225-50-r-18-xl-99-h-zimni/
https://www.pneunet.cz/pneu/206203/nokian-wr-snowproof-225-50-r-18-99-h-zimni/
 
Mám řešení: příště po skončení ježdění s takovým nabitým fárem si půjč od někoho na 3 dny Š 105 nebo Trabanta a teprve pak sedni zpátky do své M 2,5. A budeš spokojen, pojede to! :D
Nebo mohu zapůjčit můj unavený Ford Focus TDDi - z nuly na 100km/h za cca. 18s, z 80 na 130 za cca. 37s. :D

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Mám řešení: příště po skončení ježdění s takovým nabitým fárem si půjč od někoho na 3 dny Š 105 nebo Trabanta a teprve pak sedni zpátky do své M 2,5. A budeš spokojen, pojede to! :D
Dobry napad, vyskusam. Tento tyzden BMW X4M Competition, 510k. Zase bude pruser, ked sa vratim k Mazde. Ale aspon sa teraz sedi vyssie :)
 
Len to prave nebol facelift. Tie boli iba dva, posledny iba nedavno. Ide o modelovy rok 2017, nejaky cas po prvom facelifte.
A jak nazyvas prechod z GJ FL na GL? Ja to povazuju take za facelift, cize Mazda 6 aktualni generace ma za sebou jiz 3 facelifty.
 
Ja neviem. Ten druhy facelift sa da nazvat ako "technicky", lebo sa vizualne prilis vela nezmenilo (zvonku rovnake, palubka rovnaka) (takze to neberiem ako facelift). Zmenil sa akurat HUD na farebny :)
 
Ja neviem. Ten druhy facelift sa da nazvat ako "technicky", lebo sa vizualne prilis vela nezmenilo (zvonku rovnake, palubka rovnaka) (takze to neberiem ako facelift). Zmenil sa akurat HUD na farebny :)
Tak nevím, pokud beru druhý FL jako přechod od GJ ke GL, tak palubka je jiná, přední maska je jiná, odhlučnění je jiné, HUD je barevný...
 
To je prave ten problem. GJ -> GL bol prvy facelift, ktory este nebol poriadne odhlucneny a nemal este farebny displej. Ten prisiel az potom (bez oficialneho faceliftu).
 
Ja neviem. Ten druhy facelift sa da nazvat ako "technicky", lebo sa vizualne prilis vela nezmenilo (zvonku rovnake, palubka rovnaka) (takze to neberiem ako facelift). Zmenil sa akurat HUD na farebny :)
... A volant :)
 
..vyhřívaný :) - pro mě docela zásadní vylepšení, když jsem byl rok předtím v zimě se starou GH v Alpách a bylo v noci 18 pod nulou. Nepamatuji si, jestli to byl ofiko facelift, ale byl významný. Kromě zmíněného, jak uvádí @Peťa OV, také odpadly TPMS senzory. Tedy to je výhoda hlavně kvůli zimnímu přezutí, ale jinak mě detekce tlaku v pneu otravuje o poznání víc než v GH s TPMS.
 
Jak odpadly TMPS senzory? Kam? :D Vsak uz ani ja je nemam na prvnim FL - GJ FL, modelovy rok 2015 ;).
 
Back
Top