• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční sklápění vnějších zrcátek a jejich mechanismus

Měli jste už problém s nesklápějícím se zrcátkem?


  • Celkem voličů
    157
Mám vyměněn mechanismus obou zrcátek v autorizáku na záruku v květnu 2020 a dodnes fungují bez problému. Sklápím furt, v létě i v zimě.
 
Tak to máš dobrý, já mám 2020 a začlo to blbnout tak po třech letech akorát na hraně záruky, do servisu jsme s tím nejel bral jsem to že to rozeberu na dílně a rozchodím bez toho aby Mazda někde stála. Nakonec jsem se k tomu dostral až skoro po roce a zjistil, že ikdyž to rozhýbu tak to vydrží tak měsíc a pak návrat do puvodního stavu. Tak ted řeším možnosti jak z toho ven.
 
Tak to máš dobrý, já mám 2020 a začlo to blbnout tak po třech letech akorát na hraně záruky, do servisu jsme s tím nejel bral jsem to že to rozeberu na dílně a rozchodím bez toho aby Mazda někde stála. Nakonec jsem se k tomu dostral až skoro po roce a zjistil, že ikdyž to rozhýbu tak to vydrží tak měsíc a pak návrat do puvodního stavu. Tak ted řeším možnosti jak z toho ven.
Tak u mne to vycházelo podobně, záruka mi končila příští měsíc. Blblo jen jedno zrcátko a v autorizáku mi řekli, že opraví obě. Těch oprav mechanismů zrcátek bylo Mazdou vytvořeno více, ale někdo tu psal, že tahle z roku 2020 už opravdu funguje.
 
Mam 2019 a uz mi (po zaruce) prostrikavali jedno. Docela ho prolili, protoze mi na dverich zustaly mastne stopy, jak to pak z toho zrcatka vytekalo.
Aktualne funguje, ale zatim je to vsak kratce (cca neco pres mesic) na nejake zavery.
 
Mne v Mazde ponúkli len nové zrkadlo za asi 12-15tis, tak som to vypol a nechýba mi to.
 
Dají se koupit nové motorky. Mazda motorky inovovala. Měl jsem na původním motorku římskou 1 a na novém byla římská 3. Takže k nějakému vývoji došlo.
 
Skúsim sa opýtať na ďalšej prehliadke.. Či už to dorazilo aj na poľské hranice. Koľko za ten motor chceli? Či to bolo ešte na záruku?
 
@Peťa OV Super, a nevíš sehnat se dají jen original přímo v Mazdě? Protože na dílně jsme zatím taky jen řešili celé zrcátko a to vyšlo na víc než 10 tis. což zanmená samozřejmě ježdění s vypnutým sklápěním i nadále :)
 
Bacha na popisek. Vypada to ze to neni novy dil. Viz slovicko "used".
jj všiml jsem si, no uvidím, asi to risknu ale vezmu ten nový, kvůli 12 dolarum navíc nebudu riskovat a kdyby to fungovalo vyměním postupně oba. Vyzkůšame jestli soudruzi z Činy vyzrajou na Japonce, teda pokud mi v Mazdě neřeknou že je maji za nějakou podobnou cenu i u nás. Ovšem s ohledem na cenu ND to nepředpokládám.:)
 
Zacalo mně vrzat u řidiče zrcátko, rozhodl jsem se že promažu mechanismus. Tak debilně slozený zrcatko jsem snad neviděl. Chvíli před tím jsem opravoval zhoblovaný kola ženě na Jazzíkovi a tam stačilo rozdělat 5 šroubů a zrcátko komplet rozdelaný. Aby toho nebylo málo tak se mě rozletěl i konektor od náklápění, takže přikládám fotku pro ostatní co by potřebovali vědět pořadí kabelů v těch konektorech :D
PXL_20240817_150920618.jpg

Jinak teď už zrcátko zas jen vrní, nevrže - fotka před namazáním níže, a zjistil jsem že je tam i pružina asi pro nechtěné sklopení - to ten Jazzik nemá
PXL_20240817_131939742.jpg

Jak bude čas udělám i druhý, to už je taky hlasitější, navíc má za sebou ránu.
 
Poslední úprava:
Bez návodu. Tak nejak logicky jak to zrcatko od Jazza. Vycvaknout sklo, pak lakovanej kryt, pak další kryty, sem tam nějakej šroub
 
A to vycvaknuti skla, nahrival si to dopredu ? Ja nasel videa, jak tam varuji, ze je treba to dopredu nahrat, at nepopraska ten plast. Borec to tam bral horkovzduskou a docela tomu nakladal...
 
Včera jsem se vrhl ještě na druhý zrcátko, udělal jsem pár detailnich fotek.

Původní vyschlý mazivo
PXL_20240824_104949990.jpg

Očištěno
PXL_20240824_105153963.jpg

Naplněno novým mazivem
PXL_20240824_105805444.jpg PXL_20240824_110051731.jpg
 
U GH sundat zrcátko a palcem zatlačit do největšího otvoru kde je vidět kryt. Rozhodně nemazat WDčkem!! Protože vysušuje po chvíli, spíš nějakou vazelínu ve spreji a striknuti jen do místa ohybu vzhledem ke konstrukci je více méně k ničemu
 
Back
Top