• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Jaké používáte palivo? Dojezd, zkušenosti ...

Vozím ho už rok v kufru, v tom dvojítým dnu resp v polysterenu v té nejhlubší kapse a nad tím mám namačkaný ještě starý froté prostěradlo který vytahuju když třeba převážím kola. níkdy jsem neměl problém ;)
 
Takovej dotázek. Teď jsem koupil aditivum https://www.millersoils.cz/petrol-power-ecomax?c=102 a píšou že teplota vznícení je 66°C. Vozite ho někdo přes léto v kufru? Vif normálně vozím, ale tohle mě trochu děsí.
Nevěřím tomu ale v autě bych ho přes léto raději nevozil. Vždy přihodit když vím že budu tankovat nebo raději Vervu a máš pokoj. Já VIF taky vozím celý rok v autě

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
za sklo bych to nedával a možná ani na volno v kufru tam v létě bývá vedro ale v tom dvojitým dnu je to OK
 
66 st není bod vznícení, ale bod vzplanutí. Je v tom trochu rozdíl. Třeba benzín má bod vzplanutí -24st a bod vznícení 220st.
Viz

Odesláno z mého 23127PN0CG pomocí Tapatalk
 
66 st není bod vznícení, ale bod vzplanutí. Je v tom trochu rozdíl. Třeba benzín má bod vzplanutí -24st a bod vznícení 220st.
Viz

Odesláno z mého 23127PN0CG pomocí Tapatalk
Aha, dík za info. Tak v tom případě by to mělo být v kufru ok stejně jako Vif
 
K2 prisla s necim novym na E10 a zvysuje to i oktany udavaji. A baleni by vyhovovalo i odpurcum davkovani aditiv:)
Cenove to to vyjde na stejno jako treba Millers. A maji i uplne malinky superkoncentrat 10ml na nadrz.



 
Tankuju u ÖMV MaxcMotion 100Plus.
Poslední tankování: průměrná spotřeba 7,27 l/100km ( 10% město, 30% silnice 1. a 2. tř., 60% dálnice - včetně 30 km kolony na D1 ), 300km plný náklad, 336km na 50%.
Mazda6 GH HB 108 kW před “ vyladěním”.
(Díky Shr3ku 🙂).
 
K2 prisla s necim novym na E10 a zvysuje to i oktany udavaji. A baleni by vyhovovalo i odpurcum davkovani aditiv:)
Cenove to to vyjde na stejno jako treba Millers. A maji i uplne malinky superkoncentrat 10ml na nadrz.




Tá firma K2 ma dobrú pastu na vyčistenie výfuku od líšky. Bola to makačka ale výfuk ako nový a už 3 roky žiadna hŕdza.
 
Tá firma K2 ma dobrú pastu na vyčistenie výfuku od líšky. Bola to makačka ale výfuk ako nový a už 3 roky žiadna hŕdza.
Ja na koncovky mam z Lidla lestenku na nerez kuchysky riad😁
Ale K2 som daval ten DPF cistic a deicer do Aurisa.
 
Tankuju u ÖMV MaxcMotion 100Plus.
Poslední tankování: průměrná spotřeba 7,27 l/100km ( 10% město, 30% silnice 1. a 2. tř., 60% dálnice - včetně 30 km kolony na D1 ), 300km plný náklad, 336km na 50%.
Mazda6 GH HB 108 kW před “ vyladěním”.
(Díky Shr3ku 🙂).
Jen pro doplnění. Před ÖMV MaxM 100Plus jsem tankoval u MOL a ÖMV obyčejný N95 a přidával VIF. Spotřeba byla mezi 7,75-8,2 l/100 km.
 
No nevím v Mazde Tabor jsem se na to ptal jestli 100 oktan nebo 95,bylo mi řečeno dávejte tam 95,100 2xdo roka na pročištění ať nám neulkepete ventily. Mám cx5 2017
 
Čidlo klepání by mělo upravit vše dle potřeby. Já bych se toho nebál, naopak. U jiného auta tankuju Vervu 100 co ho mám (krom zahraničí, tam ale také jiný dostupný stooktan) a zatím žádný problém (13 let, od nového) a když se měnilo palivové čerpadlo (vesměs preventivně, vydávalo spíše jen divný zvuk), tak se mě servisák šel ptát co tankuju, že tak čistou soustavu ještě neviděl. Takže asi tak. Pokračuju tak v tankování Verva 100 i do Mazdy od novoty.

edit: Případně mě napadá, nechat si vše upravit trvale od @shr3k (tuším stage 1) - ale nenapadlo mě to kvůli tomu dělat a kvůli výkonu jsem motivaci zatím neměl.
 
který benzen je nejlepší? Můj mechanik mi řekl, abych vyplnil pouze Vervu 100. Plním 95 z Tank Ono. Je to problém?
 
Ja pouzivam na SVK a v AT 100 oktan od OMV. Ma druhu generaciu biozlozky a mam s nim nizsiu spotrebu, takze cenovy rozdiel je mensi, ako sa zda podla rozdielu cien za liter paliva. 95kou autu neublizis, ak v nadrzi ten benzin nestoji dlho. Ak 95, tak pridat dobre aditivum neublizi, do 100ky ho uplne netreba.
 
který benzen je nejlepší? Můj mechanik mi řekl, abych vyplnil pouze Vervu 100. Plním 95 z Tank Ono. Je to problém?
Pokud od auta nevyžaduješ plný výkon, může jezdit i na 95. Každopádně doporučuji aditiva na čištění a mazání jako VIF.
Pokud vyžaduješ plný výkon i při aktuálních teplotách, je potřeba tankovat 98 oktanů a více, klidně také od ONO (a přidat pro čištění a mazání VIF).
 
Back
Top