• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Tohle mě přivádí k otázce, kolik tak asi bude stát nová Mazda 6? Moje orientační kalkulace :confused:
upload_2019-2-5_9-32-50.png
 
Včera jsem koukal na tohle, kandidát na moje příští auto, ale vzadu je místo zoufale málo (čas 13:30).
Já myslím od pohledu, že je tam o něco víc místa jak v majdě kombajnu (už jen ten rozvor) i navzdory těm velkorysým předním sedačkám. I ty zadní sedáky vypadají mohutně.
 
Já myslím od pohledu, že je tam o něco víc místa jak v majdě kombajnu (už jen ten rozvor) i navzdory těm velkorysým předním sedačkám. I ty zadní sedáky vypadají mohutně.

Nevím, nevím. Thomas je zhruba stejně vysoký a já mám v Mazdě rozhodně víc místa před koleny. Ty přední sedačky jsou strašně mohutné, ubírají dost prostoru. Nicméně, mě to až tak moc netrápí, místo vzadu neřeším tak dramaticky.
 
Nevím, nevím. Thomas je zhruba stejně vysoký a já mám v Mazdě rozhodně víc místa před koleny. Ty přední sedačky jsou strašně mohutné, ubírají dost prostoru. Nicméně, mě to až tak moc netrápí, místo vzadu neřeším tak dramaticky.
No určitě tam nebude (na letmý pohled jak sedí) nádrž lehce vyčnívat pod sedákem, jako u M6 Wagonu. :D
 
Když to tak pročítám, tak by bylo nejlepší kdyby si vzadu člověk mohl dát nohu přes nohu. :D
 
No ve V60 je více místa určitě, tam co si pamatuji, tak jsem si sedl vzadu určitě pohodlněji. Stačí se podívat sem na čas 14:20 cca.
Kde tedy má docela velký problém se tam vejít, se mi zdá.

Hodně ale záleží, jak je který řidič zvyklý sedět. Mi si teda nikdy žádný dospělý vzadu nestěžoval, ale pokud @P09 ví, že bude jezdit častěji i ve 4 dospělých, tak bude Insignia nebo Superb určitě vhodnější.
 
Tak jsem dnes vrátil Mazdu 6 předposlední facelift - 2.0 G165 automat kombi a auto mě teda zklamalo. Dnes jsem ještě měřil hlučnost - snažil jsem se více měření a zprůměrovat to, ale tohle me překvapilo. Měřil jsem iphonem XS a apkou na sledování hlučnosti, telefon byl umístěn vždy u řadící páky v ruce. Srovnal jsem s mou trojkou G165:

90 km/h šestka AVG 82.2 dcb (Min 77,1/Max90,8) interval 54s
90 km/h trojka AVG 81.0 dcb (Min 75,6/85,9) interval 1m6s

150km/h šestka AVG 86.4 (Min 82.1/93,2)
150km/h trojka AVG 86,2 (min max neuloženo - došly volná měření ve free apce)

Měřil jsem ještě ve 130 ale tam se mi nezdál povrch u šestky po kterém jsem zrovna jel, tak bych měření nezařadil.

130km/h trojka AVG 83.8 (Min 80 /max 87.9)

Nechci spouštět flame nebo do šestky kopat, jen mě to zklamalo tak jsem to amatérsky změřil - jistě hraje roli obutí- šestka R17 zimní, trojka R18 zimní, což by mělo spíš vyhovovat šestce, ale na trojce mám hankooky které jsou fakt tiché.

PS:u všech aut mi kombíky přišly hlučnější....
 
Mal som zatial vsetky posledne sestky (GJ-GL) a pokrok v ohlucneni od aerodynamickeho hluku bol najviac znatelny pri GL. Dvojite predne bocne okna a protihlukove predne sklo vazne pomohli. S trojkou sa to neda vobec porovnavat. Posledna sestka je na tom este o nieco lepsie, ale rozdiel nie je velmi vyrazny.
 
Pokud Volvo pro rodinu, pak V90 ... ale to už je cenově trochu přes čáru ... max. nějakou předváděčku či 1-2 roky jeté ... tomu se ale celkem vyhýbám, především v této kategorii, kdy už předpokládám, že auto bude plně dostačovat a dokud bude spolehlivé, zbavovat se ho nebudu ... současné auto mám už skoro 8 let (kupováno nové), ale bez jediné investice krom klasických výměn náplní ... zbavovat se mi ho nechce, ale prostor mě začíná nutit ... to už u Mazdy 6 Wagon, Volvo V90 apod. věřím, že prostor řešit nebudu (další děti neplánuji :) ) ...

Je to tady offtopic, ale u Volva se daji ziskat opravdu obri slevy. Treba CSOB Premium klienti maji tusim 26 % u S90, coz byl pred dvema roky jeden z mych favoritu. Proto jsou pak i rocni nebo predvadeci Volva s tak velkyma slevama. Odchazejici generace se dokonce pak uz prodavala za ceny uplne jako Mazda 6, i kdzy s lehce nizsi vybavou (a vyssim vykonem).

Nakonec mi Volvo vzdycky vychazelo cca stejne drahy, jako treba Superb nebo Passat. Ta znacka ma image premie, ale ani kvalitou, ani realnou cenou, to uplne premie neni.
 
Jenže aerodinamický hluk není jedinou složkou hluku a GL které jsem měl půjčené bylo hodně hlučné od kol.
 
Jenže aerodinamický hluk není jedinou složkou hluku a GL které jsem měl půjčené bylo hodně hlučné od kol.

Asi bych iPhone moc nepouzival na mereni akustickeho tlaku, neumim si predstavit ze by to fungovalo spolehlive, ale mozna se pletu. Nicmene myslim, ze ten rozdil taky muzou delat pneu, treba u moji GL je velky rozdil mezi letnima 19” Bridgestonama a zimnima 17” Dunlopkama, kdy ty zimni jsou fakt o dost tissi. Na trojce jsem mel Micheliny PilotSport 18” a zimni Nokiany 16”, a ty Micheliny byly *o hodne* hlucnejsi. Jinak rozdil GJ-GL v aero hluku je docela velky, ted u 2018 faceliftu uz mi zmena u aero neprisla, ale zas mi o neco lip prisel utlumeny motor, a subjektivne i trochu jiny zvuk toho motoru (coz muze byt klidne jen jinyma koncovkama vyfuku, nebo tim odhlucnenim, ktery treba lip odhlucni nejakou cast spektra), takovy trochu hutnejsi.
 
Podívej mě by to ani nenapadlo měřit, ale vzniklo to z toho, že jsem chtěl ženě ukázat skvělou šestku a naťuknout že bychom si jí mohli pořídit a první co bylo tak se zarazila nad hlučností. Absolutní hodnota není důležitá - spíš poměr mezi nima. U GL mi přišel motor už dobře utlumený.
 
Všiml jsem si,že některá GJ před FL(2012-2014?) v nejvyšší motorizaci 2,5, AT nemají adaptivní automat a kůži.U nás taková konfigurace asi neexistovala,že?Sháním kolegovi Mazdu v max.výbavě a překvapilo mne to.Nebo tam chybí ještě něco jiného,čehož jsem si nevšiml?Díky za reakce.
 
Zdravím, v posledních několika dnech se mi stává, že se přepne ventilátor z auto na manuál a začne uvnitř víc foukat vzduch, i několikrát za jednu cestu. Nesetkal se stím někdo? Voda v chladiči je ok.
 
Dneska mi kamos z práce rikal, ze nejaky jeho znamy si koupil sestku v benzinu a po ctyrech dnech mu z motoru vyletela ojnice o_O Auto mu pry vymeni a ještě dostane slevu 100 klacku. Doufam ze mi zítra ukaze fotky toho motoru.
 
Dneska mi kamos z práce rikal, ze nejaky jeho znamy si koupil sestku v benzinu a po ctyrech dnech mu z motoru vyletela ojnice o_O Auto mu pry vymeni a ještě dostane slevu 100 klacku. Doufam ze mi zítra ukaze fotky toho motoru.
Že by se v Mexiku dělala už i šestka? :eek: Jak mu začíná VIN číslo?
 
Back
Top