• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Já bych to zase tak hrozivě s tím výkonem neviděl.Když maximum výkonu má 2,2 d u 4,5t otáček.
Soused na to asi opravdu neumí šlápnout;)
http://www.autohit.cz/porovnani-aut...tables=01234&vehicle-1=128738&vehicle-2=31134
Rozdíl z 0-100 setina

Ideální je srovnat automat vs automat, to zaprvé. A zadruhé, já jsem nečekal, že mu ujedu už na rozjezdu a tak snadno. Působilo to na mě jako daleko větší rozdíl než jedna desetina. Údaj 8s v tom srovnání je hodně optimistický. To neměl ani ve snu, ale bavím se o automatu. Na druhou stranu má AWD.

Ten hlavní rozdíl byl při běžné jízdě, při pružném zrychlení. Tam to byl opravdu rozdíl třídy. Dokonce jsem pak vypnul režim Sport a pořád jsem mu bez problémů poodjel. Nemohli jsme to přehánět, byť jsme se vraceli po dálnici na Otrokovice. Kdo to tam zná, ví, že je to snad nejprázdnější dálnice v ČR. ;) I tak tam občas hlídkují a vybírají, protože to tam svádí k rychlé jízdě nebo podobným experimentům. o_O
 
Ještě, aby to nevypadalo, jako nějaká moje zaujatost proti dieselům. ;) Zrovna v Mazdě se mi ten motor opravdu celkem líbí. A pak samozřejmě ve velkých SUV, kde benzíny nemají moc šanci.
 
Tady se ale bavime o rozdilu propastnych 190 Nm a vykon ve prospech benzinu je pouhych 8kW...

Jak jsem již psal, pokud se jedná o pružné zrychlení a obě auta jsou v ideálních otáčkách sobě vlastních tak rozhoduje výkon nikoli Nm.
 
Ma to hacek a to ze se zrychlenim ze meni i otacky - a jsme u charakteru motoru. Je kluci, ja si kolem toho zacnu asi neco cist ;)
 
@Atronoss Určitě prozkoumej. U mne je to na všech 4 místech v oblasti nohou (teda teď jsem znejistěl jestli to mám i já jako řidič :D) a ve všech 4 schránkách ve dveřích.
Ahoj Tommasi,
mám na Tebe prosbu. Až budeš mít chvilku mohl by jsi mi prosím udělat fotku toho osvětlení ve schránce ve dveřích? Díval jsem se u sebe a nic jsem nenalezl a nebo jsem slepý. Svítí mi to jen na nohy, což za jízdy není moc příjemné. Např. v Peugeotu 508, který jem měl mezi Mazdami to zhaslo po rozjezdu s osvětlením stropu. Tady s tím asi nic udělat nepůjde... Předem děkuji.
 
@Sikyl V menu je nastavení intenzity ambientního osvětlení, našel jsem to dnes přes den, takže to nešlo vyzkoušet, ale rozhodně si můžeš navolit ze 3 úrovní nebo Vypnuto. Volba zhasnout za jízdy tam nebyla. Co se týče osvětlení přihrádek, taky jsem tomu zprvu nevěřil, ale v úplné tmě to vidět opravdu je. Navíc z vnitřní strany přihrádky, té co nevidíš můžeš nahmatat osvětlovací lištu. Když si k ní něco dáš večer, právě třeba ty prsty, tak uvidíš že opravdu svítí.
 
@Sikyl V menu je nastavení intenzity ambientního osvětlení, našel jsem to dnes přes den, takže to nešlo vyzkoušet, ale rozhodně si můžeš navolit ze 3 úrovní nebo Vypnuto. Volba zhasnout za jízdy tam nebyla. Co se týče osvětlení přihrádek, taky jsem tomu zprvu nevěřil, ale v úplné tmě to vidět opravdu je. Navíc z vnitřní strany přihrádky, té co nevidíš můžeš nahmatat osvětlovací lištu. Když si k ní něco dáš večer, právě třeba ty prsty, tak uvidíš že opravdu svítí.
Díky moc! Teď jsem byl v autě a máš pravdu. Přihrádky ve dveřích jsou opravdu osvícené, tak jak popisuješ. Co se týče ambientního osvětlení, tak jsem to našel, ale překlad "já být dobrá čechiš" :). pokud zvolíš variantu Vypnuto, tak svítí vše jen při otevření dveří a po zavření dveří vše zhasne. SUPER na noční dálkovou cestu. Přiložím zde pro další tápajicí fotografie.
 
Poslední úprava:
@Sikyl Aha, tak přeci to jde, tak bezva. Já mám infotainment v angličtině a i tam je prostě "Off" bez nějakého rozvedení, že to při otevření dveří dál funguje :D Každopádně já to mám naopak na nejjasnější, už jsem si na to zvykl a spolujezdci to ocení ;) Jsem díky tomu ještě o kousek víc rád, že jsem si vybral Takumi Plus.
 
Nevíte někdo, jestli se dá osvětlení nohou doplnit i do starších GL? Včetně nastavení v infotainmentu, ideálně :D
 
@Peťa OV To bohužel netuším, ani Google neporadil, ale zase jsem díky tomu našel odpověď na moji otázku ohledně pro mě otravného světýlka na konzoli na stropě. @tommas měl pravdu, opravdu to slouží k jemnému nasvícení vozu, viz:

Ambient Light (Some models)

An ambient light continuously turn on when the ignition is switched ON. An ambient light dim when the parking lights or headlights are turned on.

page_101.jpg

NOTE
An ambient light turn on or off in conjunction with the illuminated entry system when the ignition is switched OFF.
The ambient light illumination level can be changed while the parking lights or headlights are turned on.
 
Jeste dotazecek... taky mate omlacenou kapotu a predni sloupek od kaminku? Mam ted nejto 13k a na kapote je vic tecek od kaminku nez u druheho auta co ma najeto 180k.. resite to nejak nebo to je jen u me? :D
 
Jeste dotazecek... taky mate omlacenou kapotu a predni sloupek od kaminku? Mam ted nejto 13k a na kapote je vic tecek od kaminku nez u druheho auta co ma najeto 180k.. resite to nejak nebo to je jen u me? :D
Jsem na tom úplně stejně a jsem z toho zoufalej... Na to už nepomůže ani korekční tužka (mám 13k km). Mám na kapotě i škrábanec od holuba, kterej mi dřív na dálnici rozbil sklo. Tak přemýšlím, že si to přes pojišťovnu nechám vyměnit. Ale po tom co tu psal @Krabat o prelakovani si úplně nejsem jistej jestli to ma cenu.
 
Back
Top