• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

To by mohly, TRW GDB3583 to kazdopadne nebyly, ac jsem to overoval u tri prodejcu... nesehnaljsem totiz pred koupi orig. kod tech na aute,abych mohl hledat podle toho (kdybyste nekdo chteli ty TRWcka na 6 bez e.p.b., nestihnul jsem je vratit ve 14 denni lhute... jsou na prodej). A kdyz jsem to zjistil, nikde jsem rychle ty spravne sehnat nedokazal, tak jsem vzal orig. u Mazdy. Osobne bych to asi nemenil, brzdi-li to a jsou podobne orezle na vsech plochach. Ale nazory se budou lisit, v Usti v servisu rikali, ze taky ignorovat, novy kupce auta i jeho znamy ze servisu rikali, ze v kazdem pripade vymenit. Nevim co na to treba STK...
 
Koukam ze GDB3580 jsou predni. Zadni s e.p.b. u GL (kazda od 2017) kazdopadne urcte nejsou GDB3583, ac to i web TRW uvadi.
 
Omlouvám se, zkopíroval jsem špatný kód. Zadní destičky pro el. parkovací brzdu jsou TRW GDB3632
Přikládám ještě obrázek, jak snadno podle vzhledu desek rozeznat pro el. a ne el. brzdy.
Bez názvu.png
 
Zdarec, jak jsi to prosím tě vyřešil? A jaká max velikost kola se pod víko do kufru vejde? Řeším teď to stejný, jenom lepící sada se mi vozit nechce, u starýho auta jsem prorazil pneumatiku, to by mi byla lepící sada na nic. Díky

No zatim jeste nijak ale budu kupovat sadu kol na zimu a proste jeden letnak necham v kufru.
 
Já mám 17-ku dojezdovku z GY,kde byly originální kola 17 a větší brzdy.(poslední rok výroby)Zrovna nedávno jsem ho zkoušel nasadit na GJ a projet se a vše v pohodě.A do otvoru v kufru se vleze v pohodě,trochu jsem výšku musel vypodložit polystyrénem.(asi 3 cm)
 
Netušíte někdo, od kterého výrobního čísla přesně je 2019 model Šestky? Ten, který ma již továrně AA/CarPlay a nějaké drobné změny tuším u G-Vectoringu...

Zdá se mi, jako by ve VIN kódu u těch nových začínalo poslední šestičíslí sedmičkou, ale nedaří se mi vypátrat, je-li tomu tak.

A mám tip ještě na jeden rozdíl, ale nevím, zda souvisí přesně s tou změnou modelu - nejnovější šestky mají jiný font nápisu Mazda 6 na zádi (taky asi od 7xxxxx).
 
Poslední úprava moderátorem:
Zkoušel jsem najít dekodér VINka pro Mazdu, ale marně. Máte někdo tip či odkaz na online službu? Sice 2018 vs 2019 se liší minimálně, ale už mně nebaví neustále se u každého kusu ptát na verzi. Navíc pro BFU stačí do 2018/2019 starší verze doplnit Carplay a parametricky se auto nedá odlišit jinak než na dotaz.
 
Když jsem vyzvedával svou šestku v Táboře, tak jsem tam konkrétně na tuhle deep blue koukal - super barva. Celkem tam nic nechybí, CP/AA ti doinstalují, zbytek snadno pořešíš s @Natural a @shr3k (konkrétně pár chybějících LED v interiéru + zadní blinkry, pokud by ti tam LED chyběly).
Jako velké plus tam vidím přístup lidí z Mazdy Tábor.
Jediná poznámka: barva bude trochu náročná na údržbu, jako každá tmavá barva (ale asi ne tak náročná jako Soul Red Crystal), ale je super.
 
CP/AA ti doinstalují
Podle popisu to CarPlay má, tedy by to měla být 2019 verze. Nebo to mají špatně popsané?

zbytek snadno pořešíš s @Natural a @shr3k (konkrétně pár chybějících LED v interiéru + zadní blinkry, pokud by ti tam LED chyběly).
Jo, ta LED do interiéru asi budu řešit, alespoň vzadu pro prcky. Ta zadní světla v LED jsou hezká, ale to nepospíchá (a nemá je 2019 rovnou?).

Opravdu zajímavé je pro mně hlavně bezdrátové nabíjení telefonu a hraní hudby přes bluetooth, ale údajně CarPlay frčí jen kabelem, takže pak by nemělo smysl a kabelu se stejně nezbavím.
 
Máš pravdu, nejspíš je to už model 2019 (cena přesně odpovídá modelu 2019) a tedy bude mít CP/AA rovnou instalované.
Já mám CP/AA z Tábora doinstalované, funguje to dobře, ale nakonec AA používám vlastně jen na Spotify. Možná je to u CP lepší, ale na Androidu mi celé AA přijde zatím jako beta verze - uvidím, jak to zlepší s novou verzí. Kritika ale směruje na Goggle a nikoli na Mazdu, tam je podpora implementovaná celkem dobře.
Hraní hudby přes bluetooth z telefonu jde ok, ale třeba Spotify z toho ovládat nejde - hraje, ale to je tak všechno.
 
Jo, to už jsem proběhl detailně několikrát a byl to prvotní orientační bod. Bohužel, ty zajímavější nabídky neplatily nebo byly podmíněny odběrem koncem srpna apod.
 
ok rozumim...tak oni mozna jeste s cenou trochu hejbnou nebo daji nejake prislusenstvi jako zimni kola atd ;)
 
Jo, něco s tím udělali a včera jsem auto zaplatil.

Díky všem za rady a pomoc, už se nemůžu dočkat. Jdu si dál číst vlákna o zajíždění a najít manuál, ať pak neztrácím čas :)
 
Proste necham kolo v kufru :D mista je tam dost.
Jenom před STK to kolo musíš vyndat.Rezerva musí být bezpečně ukotvena.Jednou mě vyhodili a měl jsem LPG.Musel jsem si udělat držák a kolo upevnil v kufru nastojato.Nevím,jak se budou tvářit policajti při běžné kontrole.Já bych fakt raději sehnal nějakou dojezdovku 16.
 
Back
Top