• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Vsak pokud si tam necha lepici sadu, tak to nemusi prohlasovat za rezervu, ne? Jen veze kolo proste.

Ale urcite uzitecne info.
 
Jenom před STK to kolo musíš vyndat.Rezerva musí být bezpečně ukotvena.Jednou mě vyhodili a měl jsem LPG.Musel jsem si udělat držák a kolo upevnil v kufru nastojato.Nevím,jak se budou tvářit policajti při běžné kontrole.Já bych fakt raději sehnal nějakou dojezdovku 16.

To je celkem zvlastni, ja v EVU vozil normalne plnohodnotne kolo v kufru jelikoz tam zadne misto pro rezervu nebylo, mel jsem ho zahakle gumam o 2 kotvici body a nikdy nebyl problem. Je ale pravda ze do kufru na technicky nikdy nekoukli :D
 
Upřímně Ti přeji, abys s tím neukotveným kolem v kufru nezažil větší nehodu. Věř mi, že nepochopíš, jak se věci zezadu dostanou dopředu a obráceně. Zadní opěradlo ho neudrží... Viděl jsem stovky havarovaných aut... Ale jinak je to každého osobní věc, nechci nikomu moralizovat, nebo ho poučovat.
 
Jelikož jsem nanašel, zkusím obecný dotaz: existuje cesta, jak se dostat Mazdě 6 r.v. 2019 do nastavení, klidně přes sběrnici, která nejsou běžně dostupná, ale již zdokumentovaná? Většinou se takto ladí co se stane po vypnutí motoru, automatické zámky, default hodnoty či sorty a mnoho dalších blbostí. Nebo není na to přímo nějaký specifický nástroj přímo pro M6?
 
Tojo, stane se, že člověk něco změní a pak nefunguje něco jiného, nebo to hlásí DTC. :) třeba pípání pásů u CX-3 jde vypnout bez chyb, ale u 2 DJ už ne, i když je obojí ve stejné jednotce.
 
No, tak to je "radost".

Mimochodem, nevíte zda a jak lze vypnout to šílené pípnutí při delším podržení tlačítka pro přepínání mezi oblíbenými stanicemi? Pípá to jak požární alarm při ladění rádia i třeba přetáčení MP3 souboru. V nastavení audio jsem našel na konci položku Pípnutí, ale mám ji vypnout, takže to asi nemá vliv.
 
Mimochodem, nevíte zda a jak lze vypnout to šílené pípnutí při delším podržení tlačítka pro přepínání mezi oblíbenými stanicemi? Pípá to jak požární alarm při ladění rádia i třeba přetáčení MP3 souboru. V nastavení audio jsem našel na konci položku Pípnutí, ale mám ji vypnout, takže to asi nemá vliv.
Nic takového jsem nezaznamenal, nějaké pípání by mi asi dost vadilo a všimnul bych si. Možná ale používám audio jinak. Vyzkouším.
 
Ono to pípne pouze pokud se to tlačítko drží delší dobu, tedy namísto přepnutí na další oblíbenou stanici se přechází na další stanici ze seznamu. Stejně tak u MP3 se namísto další písničky jen "přetáčí".
 
Jo, pípá mi to taky. Jen tuhle funkci nepoužívám, tak jsem si toho nikdy nevšiml. Netuším, jak to vypnout.
 
Ahojte, dlho uvazujem nad kupou M6 2.5G 2015-2018 Wagon, a uz som vazne nabudeny. Kupovat budem v zari/2019. Na Slovensku su na predaj momentalne dve.

https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon-25-skyactiv-g-revolution-top-a-t-id14373343.html

https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon-25-skyactiv-g-revolution-top-a-t-id14120352.html

Ktoru by ste sli omrknut ako prvu?

2. dotaz - nevite nekde kolem Brna kde sa da pujcit M6 s motorom 2.5G na den-dva? Zkusebna jizda mi nestaci, chcel by som si zazit "kazdodenny zivot" majitela Mazdy 6 :)

Dakujem za tipy
 
Ahoj,

Ta prvni se mi zda nejaka podezrela. Pisou rok vyroby 5/2018, ale interier na fotce je pred rokem 2017 (snadno se to pozna podle volantu; sestky z roku 2017 maj uz stejny volant jako ty nejnovejsi sestky). A jestli to opravdu je min 2-3 roky stary auto, tak ten najezd nedava moc smysl. Kdyztak me nekdo opravte :)
 
Ahojte, dlho uvazujem nad kupou M6 2.5G 2015-2018 Wagon, a uz som vazne nabudeny. Kupovat budem v zari/2019. Na Slovensku su na predaj momentalne dve.

https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon-25-skyactiv-g-revolution-top-a-t-id14373343.html

https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon-25-skyactiv-g-revolution-top-a-t-id14120352.html

Ktoru by ste sli omrknut ako prvu?

2. dotaz - nevite nekde kolem Brna kde sa da pujcit M6 s motorom 2.5G na den-dva? Zkusebna jizda mi nestaci, chcel by som si zazit "kazdodenny zivot" majitela Mazdy 6 :)

Dakujem za tipy
Tahle první https://www.autobazar.eu/mazda-6-wagon-25-skyactiv-g-revolution-top-a-t-id14373343.html je podle VIN vyrobená 15.12.2017
Volant opravdu nesedí. Měl by tam být podle VIN ten nový s ovládáním:
ff1d6e774ed0da063062f9f464b5b7f0.jpg
 
A taky ma na boku logo Mazda Mobility, coz jsou, nepletu-li se, auta na zapujcky behem oprav. Diky tomu to ma nejspis i tak malo kilometru, byva tam pri zapujceni behem opravy limit. Tomu bych se kazdopadne vyhnul obloukem, protoze to budou nejvic ridicema dojebana auta.
 
2.dotaz - nevite nekde kolem Brna kde sa da pujcit M6 s motorom 2.5G na den-dva? Zkusebna jizda mi nestaci, chcel by som si zazit "kazdodenny zivot" majitela Mazdy 6 :)

Dakujem za tipy
Auto Palace půjčí zdarma na víkend (so kolem oběda - po ráno) do 200km nájezdu.
 
Asi jsem blbej či jsem něco minul v nastavení/návodu, tak prosím o radu: když někam dojedu a vypnu motor, tak potřebuji aby rádio, skla apod. fungovala po nějaký čas nebo do doby než vystoupím/zamknu auto. Teď dojedu, vypnu motor, vypnu celé auto. Poradí někdo?
Asi s tím souvisí: když sednu do auta a zmáčknu start bez brzdy, tak místo ACC režimu se pustí "něco" a místo vypnutí opakovaným stiskem se jakoby auto celé zapne bez motoru. Nedává mi to vůbec logiku a nevím zda a jak toto změnit. Uvítal bych stiskem bez brzdy zapnout rádio, okna apod., dalším stiskem bez brzdy vše vypnout a jít.

Jde to? Nebo se to musí opět přes programování auta a ví někdo co přesně kde přehodit?
 
Podle mě to nijak standardně přes systém/menu nejde, tohle je standardní chování v Mazdách "co pamatuju"... Je teda možný, že nějak přes sběrnici nějakýma kódama se s tím dá něco dělat, ale do toho jsem se nikdy nepouštěl. Osobně mi to celé chování auta dává smysl, ale je možné, že to je jen dvanáctiletý značkový zvyk.
 
Asi jsem blbej či jsem něco minul v nastavení/návodu, tak prosím o radu: když někam dojedu a vypnu motor, tak potřebuji aby rádio, skla apod. fungovala po nějaký čas nebo do doby než vystoupím/zamknu auto. Teď dojedu, vypnu motor, vypnu celé auto. Poradí někdo?
Asi s tím souvisí: když sednu do auta a zmáčknu start bez brzdy, tak místo ACC režimu se pustí "něco" a místo vypnutí opakovaným stiskem se jakoby auto celé zapne bez motoru. Nedává mi to vůbec logiku a nevím zda a jak toto změnit. Uvítal bych stiskem bez brzdy zapnout rádio, okna apod., dalším stiskem bez brzdy vše vypnout a jít.

Jde to? Nebo se to musí opět přes programování auta a ví někdo co přesně kde přehodit?
U mého GJ okna fungují asi 20s po vypnutí motoru.Ale jen pokud někdo neotevře dveře.Trochu mi vadí,že takto nefunguje střešní okno.Na ovládání tohoto okna musí svítit kontrolky.(ON).A když třeba přijíždím k závorám,tak vypínám motor se zařazeným D.Tím pádem rádio hraje dál.Až před další jízdou přesunu páku na P.
 
Jeste se dá případně vypnout motor i normálně P, ale při vypínání zároveň zmáčknout pojistku na řadicí páce.
 
Back
Top