• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

ČRo poslouchám občas cestou po D11, a tam obvykle vydrží někam k Sadské, podle počasí. A tam to začíná přeskakovat. V Praze málokdy, můžu vyzkoušet, ale podle mě má ČRo v Praze jen jeden vysílač DAB na kanálu 12C v Mahlerových sadech, tak nevím, proč by to přelaďovalo. Jedině při ztrátě signálu přepne na FM, jak jsem říkal. Ale nejsem si jist, co se zobrazí na displeji.
Musim se na to zamerit. Treba se to fakt preladuje na FM. Ale prislo mi prave, ze furt sviti DAB. Ale i kdyby se to v Praze preladovalo na FM, pak je to zrejme chyba. V Praze by to prece v DABu melo bezet vcelku ok. Mam GL pred FL.
 
Nevíte prosím, jaká je správná provozní teplota chladící kapaliny u GJ 2.5G?
Provozní teplota ? Ideálně mezi 82 až 92°C ale není nic proti ničemu když v těhle podmínkách (teplota 0°C) se při nižších otáčkách ale vyšší rychlosti pohybuje třeba na 78-80°C. Naopak v létě to může být úplně jinak třeba 98-102. Ale hlavním vliv na to máš stejnak ty jakož to řidič a tvůj styl jízdy.
Jestli myslíš nastavení bodu zamrznutí vody, tak ten doporučuji v rozmezí -30°C až - 40°C ideálně -35°C
 
Po půlročním ježdění s GJ jsem dnes poprvé pomocí Torque Pro měřil teplotu a po cca 15 km jsem se dostal na 83 °C, takže díky za referenční info.
Trochu mě štve, že 2015 GJ nemá ukazatel teploty chladící kapaliny, i když je fakt, že ten je většinou takový nic neříkající.
Jinak modrá kontrolka chladící kapaliny zhasla už někde u 55 °C, což je tedy podle mě docela brzo.
 
Po půlročním ježdění s GJ jsem dnes poprvé pomocí Torque Pro měřil teplotu a po cca 15 km jsem se dostal na 83 °C, takže díky za referenční info.
Trochu mě štve, že 2015 GJ nemá ukazatel teploty chladící kapaliny, i když je fakt, že ten je většinou takový nic neříkající.
Jinak modrá kontrolka chladící kapaliny zhasla už někde u 55 °C, což je tedy podle mě docela brzo.
Brzo, ale je to normální. I starší verze s ručičkou fungovali tak že ta ručička se zvedla z toho dna na spodní rysku okolo tyhle teploty. Spíš je škoda že tam nedali někam/nějak ukazatel teploty oleje když to auto tu hodnotu zná.
 
Problém je, že mi nehraje pořádně ani FM, teda hraje, ale pořád vypadává signál a není žádná stanice, která by mi tam držela líp. Na rakovnicku mi vždy šel Relax, teď se ztrácí. Včera cesta Rakovník - Nové Strašecí - Beroun - Příbram a pořád jsem musel přelaďovat, protože když už něco začalo hrát, tak to po chvíli začalo šumět :mad:. Nakonec jsem pustil USB, protože to bylo už o nervy, ale to není řešení. Přeci není možný tak špatný příjem rádia.... Zkusím odpojení kamery, jestli třeba nedochází k nějakému rušení. Ten samý problém jsem měl akorát u zapůjčené CX-5...
Ahoj,
u GJ jsem téměř 2 roky řešil stejný problém. Příjem rádia mi rušil adaptér kamery TRUECAM napájený servisem na zásuvku před voličem rychlostí.
 
Zkus vytáhnout tu pojistku na kameru z pojistkový skříně a uvidíš jestli se to zlepší - jestli to na rádio má vliv. Ale zkus to na tom samým místě kde ti teď blbne signál (ideálně při "šumění rádia vytáhnout tu pojistku) a pokud se to okamžitě zlepší tak jsi vyhrál zlatýho bludišťáka.

Mě třeba takhle u Hondy i Mazdy likvidovali signál rádia LEDky (zadní obrys + brzdový) z Asie
 
Poslední úprava:
Zkus vytáhnout tu pojistku na kameru z pojistkový skříně a uvidíš jestli se to zlepší - jestli to na rádio má vliv. Ale zkus to na tom samým místě kde ti teď blbne signál (ideálně při "šumění rádia vytáhnout tu pojistku) a pokud se to okamžitě zlepší tak jsi vyhrál zlatýho bludišťáka.
Jj sundam ten kryt, abych to měl připravený a vyzkouším to jak budu v nějakém takovém místě ;)
 
Brzo, ale je to normální. I starší verze s ručičkou fungovali tak že ta ručička se zvedla z toho dna na spodní rysku okolo tyhle teploty. Spíš je škoda že tam nedali někam/nějak ukazatel teploty oleje když to auto tu hodnotu zná.
Na teplotu oleje jsem si taky v Torque nastavil ciferník, ale žádná data nezobrazil. Škoda.
 
Zkus vytáhnout tu pojistku na kameru z pojistkový skříně a uvidíš jestli se to zlepší - jestli to na rádio má vliv. Ale zkus to na tom samým místě kde ti teď blbne signál (ideálně při "šumění rádia vytáhnout tu pojistku) a pokud se to okamžitě zlepší tak jsi vyhrál zlatýho bludišťáka.

Mě třeba takhle u Hondy i Mazdy likvidovali signál rádia LEDky (zadní obrys + brzdový) z Asie
zkusím i ty LEDky. Ten adapter jsem měl i v CX-5 a tam to rušení nebylo tak silné a rádio celkem stanice chytalo, tak uvidíme
 
Na teplotu oleje jsem si taky v Torque nastavil ciferník, ale žádná data nezobrazil. Škoda.
Torque je fajn, když chceš pomoct někomu v nouzi u krajnice s nějakým žabožroutem nebo něčím podobnÿm. Stáhni si Forscan
 
Torque je fajn, když chceš pomoct někomu v nouzi u krajnice s nějakým žabožroutem nebo něčím podobnÿm. Stáhni si Forscan
Forscan znam pouze jako PC SW, ale chtel bych to v telefonu. Co android aplikace, taky ok?
 
Forscan znam pouze jako PC SW, ale chtel bych to v telefonu. Co android aplikace, taky ok?
PC verze umí mnohem víc než verze pro android (i placená LITE) ale i tak toho verze pro Android umí daleko víc než Torque (i placená verze Torque Pro).
Pokud potřebuješ programovat měj Forscan na PC. Pokud jen potřebuješ vyčítat data a dělat testy řídících jednotek tak ti stačí android verze Forscan Lite. Pokud ti stačí jen zjišťovat chyby tak ti stačí jen základ android Forscan Demo. Pro svoje osobní použití na Mazda/Ford bude drtivý většině lidí stačit i ta verze na android Lite, kde v případě nutnosti můžou dát testy vnitřních jednotek což se může hodit.
https://forscan.org/comparsion.html
 
Ahoj,
u GJ jsem téměř 2 roky řešil stejný problém. Příjem rádia mi rušil adaptér kamery TRUECAM napájený servisem na zásuvku před voličem rychlostí.
No já krom toho že mi rádio hraje špatně při montáži kamery CHINA zjistil hned při druhé jízdě, že mi to ruší ta kamera, tak jsem ji vypnul a OK bez rušení a tak jsem přemýšlel zda je to KAMERA nebo zdroj (Adapter) a byl to Adapter, ale i když jsem koupil u nás lepší, tak to trochu rušilo, protože v každém je prostě DC/DC měnič a tak jsem se neštval a jelikož jsem kdysi dělal elektroniku, tak jsem tam normálně hodil místo toho klasický STABILIZÁTOR 7805 (1A), který dělá přímo z 12V voltů 5 a je klid (jedna součástka za 10Kč). Jo a pro rýpalisty elektronické, dal jsem tam i kondenzátory 100nF a na výstup i elyt pro jistotu:)
 
Tak kvalitu signálu rádia jsem nějak přechválil, poměrně často ztrácím signál :(
Když se aktivuje trojhmatem servisní zobrazení na info sytému, tak zadáním určitých kódu to zobrazí i aktuální sílu signálu FM antény. Já jsem to zkoušel a signál celkem hodně lítal, ale bylo to strašně rychlé cca co sekundu někdy i větší změny, ale když jsem to neměl zrovna s čím porovnat (potřeboval jsem auto stejné vedle sebe), tak mi to bylo k ničemu :-( a pak jsem na to nějak zapomněl a jen sem tam zuřím, jak mi šustí rádio ORION v Ostravě a okolí, kde by mělo hrát dobře.
 
Back
Top