• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

@MK-M3 .Tak to zkus jak říkáš, sklop sedadla,něco do kufru,něco za zadní sedačky,projeď se nějakých pár km a uvidíš. Já bych v tom neviděl problém ve zhoršení jízdních vlastností, protože si myslím, že konstrukčně je počítáno s kufrem jako částí vozu určenou k přepravě lecčeho.
 
Tak prosím poraďte. Řeším následující věc. Auto mi po mrazech (-17 stupňů) začlo divně fungovat co se chladicí kapaliny tyče. Při jízdě se auto normálně ohřeje na 90 stupňů a ihned se začne ochlazovat na 75-80 při jízdě. Málokdy vyleze na 90. U dealera si neví rady - prý vše funguje jak má a tudíž nemůžou nic dělat. Termostat / klapka / ventil je už vyměněn za tu novější verzi. Jak tohle mám řešit? Očividně se v servisu žádného řešení nedočkám a já mám auto, který jezdí imrvére podchlazený. Teplota lítá mezi 90 a 75 viz foto a to tak, že rapidně klesne na 75 třeba při sjíždění z dálnice. Do 90 se auto normálně ohřívá bez problémů, hadice k radiátoru od termostatu zůstává studená.

Zobrazit přílohu 43934
Já jim předhodil Repair Guide R054-21, oni to udělali a je to v pohodě.
 

Přílohy

  • R054-21.pdf
    662,8 KB · Zobrazení: 40
Tos mne potěšil. Ono to je taky cca 3x1cm jen to není oloupane ale popraskane. Loupat se to začne časem.
Kluci jsem trochu v šoku, ale před pár dny jsem taky objevil na pravé straně mírně poškozený (oloupaný) volant...pokud to nechám vyměnit teď (cca 2 roky) a za 2 roky to bude zase - půjde to pak vyměnit případně znovu v prodloužené záruce - netušíte jak to je?
 
@ppfox, měl jsem to samé, volant vyměněný, a myslím že za 2 roky by to mělo jít bez problémů vyměnit, záruka na nové ač reklamované a měněné zboží by měla začít znovu, nevidím důvod proč by to později neměli uznat.Ale možná se pletu, když jsou nová pravidla pro uznání reklamace a záruku.Pak už je to i otázka solidnosti přístupu servisu a dovozce.
 
@ppfox, měl jsem to samé, volant vyměněný, a myslím že za 2 roky by to mělo jít bez problémů vyměnit, záruka na nové ač reklamované a měněné zboží by měla začít znovu, nevidím důvod proč by to později neměli uznat.

to bys to musel platit:
 
Hmm, tak teda zákon hovoří jasně, resp. není v něm zmínka o záruce po výměně, pokud to chápu dobře. Pak je to tedy o přístupu servisu. Tak to je teda pěknej guláš. Myslel jsem že na novou ikdyž měněnou věc (díl) platí standartní záruka.
 
Hmm, tak teda zákon hovoří jasně, resp. není v něm zmínka o záruce po výměně, pokud to chápu dobře. Pak je to tedy o přístupu servisu. Tak to je teda pěknej guláš. Myslel jsem že na novou ikdyž měněnou věc (díl) platí standartní záruka.
Pokud tu věc platíš ty, platí 2 roky záruka, pokud platí ten, co záruku poskytuje, tak ne.
 
Aha, ale nějakou záruku přece by měl poskytnout ne ? Ale to je asi to co chybí v zákoně .
Poskytuje záruku po dobu záruky té staré porouchané součástky. Tzn. záruka se ti na opakovaně porouchané zrcátko neprodlužuje s každou výměnou o dva roky, pokud to neplatíš ty.
 
Souhlas, dostal jsem stejné vysvětlení (pro to zrcátko), ale protože mi výhrůžně či směšně lezly oči z důlků, tak mě pak konejšili „kulancí“ ?
Což je prý alespoň částečné krytí nákladů na opravu závady či výměnu vadného dílu během určité doby po uplynutí záruční lhůty.
Na kulanci však neexistuje žádný právní nárok...
 
Poskytuje záruku po dobu záruky té staré porouchané součástky. Tzn. záruka se ti na opakovaně porouchané zrcátko neprodlužuje s každou výměnou o dva roky, pokud to neplatíš ty.
Dobře to chápu, ale pokud mám 3+2 (prodloženou), tak pokud mi řekněme po 2 letech vymění (v zákonné) volant a ten za další 2 roky (ještě v běžící prodloužené) bude opět poškozený, tak by výměna měla nastat - je to tak?
 
Obsah 3Y záruky (plné tovární) se nerovná té dokoupené 2Y, tedy teoreticky ano, prakticky je třeba ověřit.
Někde tu byla specifikace té 2Y prodloužené :rolleyes:

###
Zde třeba a přímo od @shr3k
 
Poslední úprava:
No ono už teď ta prodloužená záruka platí prakticky pro všechno ( myslím od 2021? )..ale jsou to jen ty mechanické věci a ne kosmetické. Řešil jsem to v létě na 6ce v souvislosti s ozdobnýma lištama na sedadlech a ty už taky v prodloužené záruce nejsou. Bylo mi řečeno, že v současnosti je to na všechny mechanické části, včetně třeba těch zmiňovaných zrcátek. Takže si troufám říct, že volant v tom taky nebude.
 
Hlásím termostat vyměněn. Chyba opět ve fail-safe termostatu. Otevíral už od 70 stupňů… Nyní se ohřívá asi za 2km jízdy.
Škoda, že se nedá měnit jen onen mechanický termostat. Lehce lze vyndat z celého ventilového housingu.
E23FE055-066D-4C40-87F5-EADDB147075C.jpeg 8E79E443-5324-41AB-B09F-C9C0B59DFFA0.jpeg A46FE60A-A853-42BB-A594-D3E5CF614EF0.jpeg
 
Hlásím termostat vyměněn. Chyba opět ve fail-safe termostatu. Otevíral už od 70 stupňů… Nyní se ohřívá asi za 2km jízdy.
Škoda, že se nedá měnit jen onen mechanický termostat. Lehce lze vyndat z celého ventilového housingu.
Zobrazit přílohu 44325 Zobrazit přílohu 44326 Zobrazit přílohu 44327
Už jsem nestihl editovat - pokusím se zakrátit originální "termostat" o 1mm a uvidím, jak to změní charakteristiku. Další věc by bylo fajn najít podobně velký termostat, který otevírá při 105 stupních. Originální výrobce tohoto mechanickýho dílu je Kirpart.
 
Teď tedy nejsem u dokladů na Mazdu 3 je 3 létá záruka? Já myslel, že 2 letá - myslím bez dokupování čehokoliv.
 
Tak to se budu muset kouknout. Na jaro to budou 2 roky tak sem myslel, že mám utrum, jestli tam jsou 3 roky tak to je fajn ?
 
Mě to končilo loni v říjnu.Auto koupeno v létě 2019.Jestli si to dobře pamatuju tak bývalá záruka 3+2.
 
Back
Top