• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Spíš to chci dát za to, že bude auto hezčí. O ceně výrobní vs. prodejní se samozřejmě nemá cenu přít, to je brutus.

Tu máš to isté a za 15 Eur aj s poštou.

 
Přesně tak, ta cena je za díry v té tenké části krytu nárazníku, to imho nikdo nechce :D
 
Někdo nápad co může být příčinou drhnutí/vrzání od pravého předního kola při odlehčení nebo při couvání s vytočenýma kolama doprava? Brzdy?
 
Někdo nápad co může být příčinou drhnutí/vrzání od pravého předního kola při odlehčení nebo při couvání s vytočenýma kolama doprava? Brzdy?
Tak mně přivytočení doprava. to drhne,skřípe, je to jakoby takový zvuk jakokdyž se napruží pružina, to dělá už tak cca 1/2 roku. Ale jenom když je venku vlhký vzduch, takže když prší nebo je těsně po dešti, když je sucho a teplo tak nic. Mám podezření na horní uložení, zkusím to pořešit v servise až pojedu na jaře měnit gumy. Ale brzdy by to mohly dělat, zkus nějaký videjko, taky třeba zítra něco natočím a porovnáme.
 
@Michall @mastif sic ne na Mazdě, ale na firemní Oktávě jsem teď řešil vrzání od přední nápravy při přejíždení zpomalovaích prahů a při manipulaci s autem na parkovišti (nejčastěji při rejdu a změně rejdu z leva doprava a opačně) zvuk jako když se natahuje pružinka -> bylo vyměněno horní uložení tlumiču na obou předních kolech a od té doby mám klid
 
@Michall @mastif sic ne na Mazdě, ale na firemní Oktávě jsem teď řešil vrzání od přední nápravy při přejíždení zpomalovaích prahů a při manipulaci s autem na parkovišti (nejčastěji při rejdu a změně rejdu z leva doprava a opačně) zvuk jako když se natahuje pružinka -> bylo vyměněno horní uložení tlumiču na obou předních kolech a od té doby mám klid
Jo to by mohlo být ono, nechám prohlídnout za měsíc v servise. A to klepání jak píšeš jsem si dneska taky všiml, při otáčení na obě starny za jízdy, když stojí auto tak nic. Zkusím o víkendu ve dvou prozkoumat.Kydž na něco přijdu dám vědět.
 
Nejsem příznivcem tuningu a navíc se mi opravdu s velkým náskokem líbí červená, ale tohle se podle mě povedlo:

Knight-Sports-Bodykit-Mazda-3-Typ-BP-Tuning-Header.jpg

Nejsem si jist, jestli to nepatří do jiného vlákna, tak event. pardon.
 
Tak jo zítra ráno jdu na folie - nechám dát Infrasol i-Max - ale stále nevím jak tmavé čuměl jsem na to 3 týdny u kde koho a prostě ne a ne se rozhodnout.
Proti slunci/teplu je to fuk jelikož i ta nejsvětlejší má odrážet 92% tepla (naopak starší řady fólií i ta nejtmavší odrazí maximálně pouhých 61%) no i když stejně jezdím většinou sám takže ono je to celkem fuk.

Jde tedy o soukromí, vzhled, praktičnost v noci.

Tak do jak tmavých by jste šli?
 
Nikdo neporadí? Mám krizovku, zbývá mi pár hodin 😅
Do té nejtmavší. Sice nejde nic vidět ven za tmy ale já jsem stejně řidič, mě je to u řitě 😂

Další věc na rozhodování, někde jsme to probírali, možná i s tebou. Opravdu nefunguje automatické ztmavení vnitřního zpětného zrcátka s tou tmavou fólií (1/10 případů to funguje).

Další věc, záleží co znamená to “odrážet teplo”. Když jedeš, máš zapnutou klímu. Když ti auto stojí na slunku, tak žádný teplo neodráží, tam v létě bude s fólii extrémní vedro a bez folie ještě nesnesitelnější vedro 😂 nepoznal jsem vůbec žádný rozdíl.
 
Do té nejtmavší. Sice nejde nic vidět ven za tmy ale já jsem stejně řidič, mě je to u řitě 😂

Další věc na rozhodování, někde jsme to probírali, možná i s tebou. Opravdu nefunguje automatické ztmavení vnitřního zpětného zrcátka s tou tmavou fólií (1/10 případů to funguje).

Další věc, záleží co znamená to “odrážet teplo”. Když jedeš, máš zapnutou klímu. Když ti auto stojí na slunku, tak žádný teplo neodráží, tam v létě bude s fólii extrémní vedro a bez folie ještě nesnesitelnější vedro 😂 nepoznal jsem vůbec žádný rozdíl.
To mas pravdu pořad folie na zadních sklech bude já nevím max 30% plochy na kterou pere slunko.

Ano prave já jsem taky řidič - jde mi o to abych sám viděl ven.

Hm tak zrovna to zatmavovani je věc o kterou bych nechtěl přijít….
Jsi mi to ještě ztížil.
 
A potrebuješ to zatmavovanie, ked budeš mat zatmavené okno fóliou?
 
Jo, jelikož je fajn když se ti zatmavení zpětná zrcátka venku.
 
Hm tak jsem to konzultoval a nakonec jdu do 80 s tou to zatmavovani funguje bez problému u 95 mi říkal ze většinou ne.
Taky mi řekl ze je zbytečný dávat dražší fólii kvůli tepelnemu odrazu ze v tom autě to není absolutně poznat kor když mám tak malá okýnka, tak to budu mít nakonec levnější ;)
 
@Michall @mastif sic ne na Mazdě, ale na firemní Oktávě jsem teď řešil vrzání od přední nápravy při přejíždení zpomalovaích prahů a při manipulaci s autem na parkovišti (nejčastěji při rejdu a změně rejdu z leva doprava a opačně) zvuk jako když se natahuje pružinka -> bylo vyměněno horní uložení tlumiču na obou předních kolech a od té doby mám klid
Nakonec po dnešní kontrole sjeté destičky. Na vnitřní straně cca 2-3 milimetry zustavaji. Signalizacni plisek odstrizen a je klid. Desky na cestě.

68 najeto 😀
 
A já jsem rad ze jsem nešel do 95% zatmavení jelikož teď jsem dojel a těch 80% je až až 😂

Jo ptal jsem se čistě náhodou na ty panely s klavírním lakem - tak mi pán vyjel dle VIN komplet interiér co má v programu na vyřezávání (folie mi taky vyřízla mašina) a říkal je to tady komplet cca 3000,-

S tím ze by se nejprve rozleštil klavírní lak aby to bylo top a pak transparentní folie s nějakou samoopravovací vrstvou - je to komplet středový tunel, plochy na ovladače u dveří ale i přístrojový štít, displej a panel klimatizace.

Tak zvažuji že do toho asi pak půjdu - za folie jsem dal nakonec jen 2500,- ze tam byly malé plochy.
 
Back
Top