• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

No říkám si co ovlivňuje skutečnost že s velkým displejem umí promítat AA na HUD. To musí být nějaký kus hw. Jestli to nejde implementovat i do těch starších.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
No říkám si co ovlivňuje skutečnost že s velkým displejem umí promítat AA na HUD. To musí být nějaký kus hw. Jestli to nejde implementovat i do těch starších.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Logicky CMU a head-up.
 
Mám novú skúsenosť s používaním navigácie a AndroidAuto. Doteraz som bol presvedčený o pripojení AndroidAuto iba prostredníctvom USB kábla. Včera sa mi podarilo pripojiť bezdrôtovo telefón prostredníctvom AndroidAuto. Používal som navigáciu z telefónu bez zadania cieľa. Taktiež telefonovanie a ďaľšie aplikácie v telefóne. Veľmi som sa potešil, že AndroidAuto je k dispozícii aj bezdrôtovým pripojením. Podmienkou je spustenie WiFi a Bluetooth na telefóne. Na oboch stranách treba potvrdiť výzvu a zvoliť AndroidAuto. Nezabudnite si zapnúť WiFi aj Bluetooth.
 
Poslední úprava:
Podmienkou je spustenie WiFi a Bluetooth na telefóne. Na oboch stranách treba potvrdiť výzvu a zvoliť AndroidAuto. Nezabudnite si zapnúť WiFi aj Bluetooth.
Ano, tak to bývá, po navázání spojení přes BT se telefon rekonfiguruje na připojí na WiFi AP auta. Přenos zvuku a obrazu z telefonu na displej a přenos signálů pro ovládání, případně GPS atd. do telefonu se pak děje místo USB připojení přes WiFi.
 
Mám novú skúsenosť s používaním navigácie a AndroidAuto. Doteraz som bol presvedčený o pripojení AndroidAuto iba prostredníctvom USB kábla. Včera sa mi podarilo pripojiť bezdrôtovo telefón prostredníctvom AndroidAuto. Používal som navigáciu z telefónu bez zadania cieľa. Taktiež telefonovanie a ďaľšie aplikácie v telefóne. Veľmi som sa potešil, že AndroidAuto je k dispozícii aj bezdrôtovým pripojením. Podmienkou je spustenie WiFi a Bluetooth na telefóne. Na oboch stranách treba potvrdiť výzvu a zvoliť AndroidAuto. Nezabudnite si zapnúť WiFi aj Bluetooth.
Nojo, jenže to je až ročník 2024 ne? Starší mají jen kabel 🙂
 
Také si to myslím, dokonce mi to napsal technik z autorizáku, ale v návodu podle VIN ta možnost s wifi je...
 
Ono to je asi ve finále jedno jak to funguje. Hlavní je ze to jede spolehlivě
A mě kabel přijde lepší protože jsem se zatím nesetkal s bezdrátovou nabijecku která by dobre nabijela a nevarila mobil
 
Mám BP kúpený 2/2024 a vyrobený november 2023 a na HUD sa mi nezobrazuje navigácia z mobilu.
@Forester dnes som odskúšal navigáciu v telefóne pripojením cez AndroidAuto a potvrdzujem zobrazovanie informácii o navigácii z telefónu na HUD. Pri zadávaní adresy sa zobrazí klávesnica, tak ako ju poznáte na PC. V navigácii mazda je abeceda v elipse. Po chvíľke používania sa dá osvojiť aj jedno aj druhé zadávanie textu. Adresu zadám raz a potom už navigácia zobrazuje trasu. Máš nový modelový rok 2024. Ak Ti zobrazuje informácie z mazda navigácie na HUD, tak Ti bude tiež zobrazovať informácie aj z navigácie telefónu cez AndroidAuto. Ak som nemal zadanú adresu a spustené navigovanie z navigácie, tak vtedy mi nezobrazuje žiadne informácie z navigácie, pretože navigácia nevie navigovať trasu bez zadania kde je môj cieľ. Zadaj cieľ a spusti navigovanie.

@himself ja som tiež opakovane skúšal AndroidAuto a nedarilo sa mi pripojiť. Až teraz po pol roku a bola to pre mňa novinka. Možno Ti treba aktualizovať AndroidAuto v telefóne. Ja som mal tiež veľmi veľa neúspešných pokusov bezdrôtového pripojenia AndroidAuto. Nevedel som, že musím pustiť aj WiFi aj Bluetooth. Možno tiež iba niečo musíš ešte povoliť alebo zapnúť. Nevzdávaj a ešte skús. Ako písal @shr3k o pripojení, tak som ani netušil.
 
Ono to je asi ve finále jedno jak to funguje. Hlavní je ze to jede spolehlivě
A mě kabel přijde lepší protože jsem se zatím nesetkal s bezdrátovou nabijecku která by dobre nabijela a nevarila mobil
Cubenest S1C2. Moc doporučuju. Mám ji cca dva měsíce, je chlazená interním větráčkem a jede na Magsafe 15W (včetně Magsafe animace). Má magsafe magnety. Telefon i nabíječka max vlažný. Akorát je dobrý mít k tomu silnou nabíječku. Pořídil jsem 65W Alza nabíječku do zapalovače. Spolu s Carlinkit 5.0 pro moji 2019 dokonalé kombo.

Kdo koupí, doporučuju dokoupit na Alíku toto: https://a.aliexpress.com/_EIIUv6r

Pak jen nasadit nabíječku na držák z číny a je to za mě v topu.
 
@Forester dnes som odskúšal navigáciu v telefóne pripojením cez AndroidAuto a potvrdzujem zobrazovanie informácii o navigácii z telefónu na HUD. Pri zadávaní adresy sa zobrazí klávesnica, tak ako ju poznáte na PC. V navigácii mazda je abeceda v elipse. Po chvíľke používania sa dá osvojiť aj jedno aj druhé zadávanie textu. Adresu zadám raz a potom už navigácia zobrazuje trasu. Máš nový modelový rok 2024. Ak Ti zobrazuje informácie z mazda navigácie na HUD, tak Ti bude tiež zobrazovať informácie aj z navigácie telefónu cez AndroidAuto. Ak som nemal zadanú adresu a spustené navigovanie z navigácie, tak vtedy mi nezobrazuje žiadne informácie z navigácie, pretože navigácia nevie navigovať trasu bez zadania kde je môj cieľ. Zadaj cieľ a spusti navigovanie.

Super Rudi vyskúšam. Možno že si môj iPhone 11 horšie rozumie z iOs ako z tel Androidom a preto to nešlo. Ale súsim a dám vedieť. Bluetooth za mi automaticky zapíná keď sadnem do auta, akorár wifi musím potvrdiť manuálne.
 
Ten držák jsem si kdysi koupil ale hned letěl do skříně. Vypadá to v autě otřesně.
Ve finále nepotrebuju jezdit na navigaci a pokud jo tak pripojim mobil kabelem a nebo na interní z auta
 
Ja zase bez navigácie už ani na záchod:) a to som profi šofér. Ne že by som zablúdil ale kôli ďalším jeho funkciám ktoré sú pre mňa nepostrádatelné. Prioritne asi dopravné info o zácpach s titulu nehody alebo hustej premávky kedy ma upozorní na meškanie v minutách červene a ponúkne mi alternatívnu trasu. Stači jeden klik a ma tam aj automaticky presmeruje. Ďalej je to čas príchodu do ciela čo je pre mňa dôležité s titulu náveznosti na ďalšiu dopravu. Na motocykli mám navigáciu špeciálne určenú pre moto. Tá mi pri nočnej jazde ukazuje profil cesty čo je asi najlepšia pomoc pri neznámich trasách ako teraz keď som bol na Elbe (IT). To isté platí aj cez deň ale za tmy asi priritne. Pri trase dlhej 1200 km a jazde do neskorej noci kedy človeku už zmysli nefungujú na 100% to ocení asi najviac. Takže bez navi ani na wc.
 
@Forester pre vodičov z povolania je veľmi užitočná informácia o čase príchodu. Samozrejme aj pre ostatných pri väčších vzdialenostiach napríklad teraz keď sa blíži dovolenkové obdobie a ideš niekam, kde si ešte nebol. Vtedy je čas príchodu super ak máš kúpený lístok na trajekt a nemusíš sa stresovať. Jasné podľa počtu km si vieš približne asi odhadnúť čas príchodu. Ale ak Ti podľa Tvojho cestovania zohľadní čas príchodu, tak je to pre mňa super informácia. Je potom ľahšie si naplánovať čas na odpočívadle.
 
Jak dlouho jsi měl originál? Já jsem teď na 3 letech - podle toho co tu čtu tak 3 max 4 roky 😅 takže už stříhám metr 😂
 
Back
Top