• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nákup ojeté Mazdy 6

V čem vnímáš ten výrazný posun konkrétně? S GJ jsem v zásadě spokojený, až na "infotainment" - nehezký obraz ze zadní kamery a absenci Android Auto, ale jsou to relativní detaily se kterými se dá žít. Jinak mi tam asi nic nechybí...
Výrazně tišší projev vozu,má dvojité skla,motor není skoro slyšet.Lepší sladění motoru s převodovkou,možnost režimu sport, kdy auto reaguje na plyn okamžitě ,lepší doladění adapt.tempomatu,konečně teploměr chl.kapaliny ,přední senzory nemusím ručně zapínat,pokud přijíždím k překážce, a hlavně ten zmíněný infotainment.Trošku mi vadí hluk od pneu,který teď dominuje.
 
Jelikož ,jak mluví odborník Max6, byly motory 2,0 a 2,5 do roku 2018 ,,zalitý sluncem''a jak později začaly problémy s olejovým hospodářstvím,termostatami ,vibracemi a dokonce i praskáním hlav,tak jsem minulý měsíc koupil raději GL 2,5 před FL. A jsem nadšený,proti GJ je to výrazný posun.
Jestli se nepletu tak GL je před rokem 2018? 141kW - 192PS?
Tak teď jsem znejistěl, myslel jsem si na 2,5i dovezenou z Německa a teď nevím, jestli nekoukat po jiné značce? To zmíněné praskání hlav mě poněkud zneklidňuje. Maloval jsem si, že jestli si pořídím pětileté combi, tak to v mých padesáti letech bude poslední, které si pořídím. A jelikož se vozíme dosud ve Focusu r.v.2007 1,6l 74kW benzin, tak očekávám pozitivní změnu. Ještě jsem koukal po Volvu V60 v benzinu, ale ten servis asi bude dražší než Mazda a hlavně se mi Mazda více líbí. Tak teď "Babo raď?"
 
GL začíná asi v polovině 2016 (2,5 motor-141 kW)a 1.FL GL je od 2.měsíce 2018.(2,5 ,143 kW).
 
Nebyl jste se někdo podívat konkrétně na tento vůz?
Mám to celkem daleko, tak třeba o něm někdo něco ví :)
Případně co si o něm myslíte?

 
Jestli se nepletu tak GL je před rokem 2018? 141kW - 192PS?
Tak teď jsem znejistěl, myslel jsem si na 2,5i dovezenou z Německa a teď nevím, jestli nekoukat po jiné značce? To zmíněné praskání hlav mě poněkud zneklidňuje. Maloval jsem si, že jestli si pořídím pětileté combi, tak to v mých padesáti letech bude poslední, které si pořídím. A jelikož se vozíme dosud ve Focusu r.v.2007 1,6l 74kW benzin, tak očekávám pozitivní změnu. Ještě jsem koukal po Volvu V60 v benzinu, ale ten servis asi bude dražší než Mazda a hlavně se mi Mazda více líbí. Tak teď "Babo raď?"
Praskani hlav, ktere je sice v servisnich bulletinech popsane, ale deje se jednotkam lidi na trhu, kde se proda(-lo) rocne 100 tis aut s timto motorem a kde je horsi kvalita paliva a vyrazne horsi ridicske navyky (typicky American opravdu _nikdy_ neotevira kapotu... kdo vi co by tam na nej vybaflo... tzn. ani nepremysli, jestli nedat plny plyn za studena, apod.). Navic kdyz oprava je opravdu za pomerne smesnou castku, oproti temer jakekoliv oprave na modernich dieselovych motorech, vc. nemecke a francouzske produkce, na ktere leckdo neda dopustit... a hlavne opraveny dil uz by byl jiny a nehrozilo by, ze se to stane znovu. Nedelal bych z komara velblouda, a klidne doporucuju zeptat se v libovolnem ceskem autorizaku, kolik tech hlav uz resili — protoze jsem si dost jisty, ze odpoved bude, ze vubec, a nebo jednu. Coz pri desitkach tisic techto aut na ceskych silnicich taky moc neni.

Pokud by se mela Mazda 6 srovnavat s libovolnym Volvem v poslednich letech, tak to je zrovna asi jasna volba pro Mazdu. Volva poslednich let jsou v mnoha zebriccich realne spolehlivosti (nikoliv zapisy ze STK TUV) prinejlepsim v polovine, casteji vsak na chvostu... Ale na druhou stranu si nemyslim, ze by ta znacka mela nejak extra drahy servis, Volvo je takova polopremiovka, ve skutecnosti se nova Volva vzdy prodavala za ceny jen o malo vyssi, nez Mazdy, protoze mivali az 30% marze, ze kterych prodejci radi a casto slevovali... tak protoze vyrobni cena tech aut vzdy byla nizka (jinak by nebyla mozna i nizka prodejni cena), tak necekam, ze budou mit dily drahe jako Porsche, ale treba se pletu.
 
myslim, že to Ondra popsal naprosto přesně, za mě osobně...dovezl jsme si svoji z Německa už před 3 roky, pokud jde o spolehlivost těžko budeš hledat dnes jednodušší a spolehlivější motor obzvlášť v tom objemu asi nebude kromě Subaru nic. Já mám s autem najeto skoro už 100 tis. a kromě výměn filtrů, oleje, předních destiček a pneumatik nebylo potřeba řešit vůbec nic. Vibrace při vypnutí valců zaznamenám vyjímečně a pokud by mi vadili...stačí přidat plyn nebo jezdit v určitých chvílích na sport. Kdyby vadili víc dá se topokud vím softwarově vypnout takže tenhle argument bych vůbec nebral v potaz. Trochu může odradit určitá zastaralost vnitřku (nejsou tu prostě všude světlíška a displeje) ale za mě je to spíš plus..android auto funguje bez problémů, na kamery jsme si zvykl....a ten klid ježdění když se motor zrovna netočí je jak v elektrickým autě....z vlastní zkušenosti ;) a naopak když se mu šlápne občas na krk je zase jak v americkým autě :)
 
Kluci a holky, kdo tady máte zkušenosti s bílou kůži mazdě 6? Na oko se mi moc líbí, manželka mě zrazuje, že se bude hůře ošetřovat, nebo že bude dříve degradovat. Mám v plánu ji koupit na šestiletém autě, tak to už snad budu vidět jak vypadá po nějakém zápřahu :).
Niméně pokud má někdo zkušenost a podělí se. Díky :)
 
OK. Díky. Co to vypínání válců? Také se nebát? Na co se zaměřit při testovací jízdě hlavně? Kupuji 2019 2,5 143kW
 
Kluci a holky, kdo tady máte zkušenosti s bílou kůži mazdě 6? Na oko se mi moc líbí, manželka mě zrazuje, že se bude hůře ošetřovat, nebo že bude dříve degradovat. Mám v plánu ji koupit na šestiletém autě, tak to už snad budu vidět jak vypadá po nějakém zápřahu :).
Niméně pokud má někdo zkušenost a podělí se. Díky :)
Ctyri a pul roku jsem bilou kuzi udrzel uplne jako novou, ackoliv jsem jezdil s detmi... cisteni a impregnace zhruba jednou dvakrat rocne, krom obcasneho lokalniho ocisteni po nejake explozi jidla u deti :). Co jsem videl jine, tak pomerne casto ji nekdo mel "zazloutlou", uz i v podobnem stari, a zacinala se lesknout, podle me to bude nevhodnou udrzbou nebo oblecenim/sezenim.
 
Naprosto souhlasím s ostatními příspěvky.Mám už druhou bílou kůži v Mazdách a naprosto v pohodě.Trošku ji udržovat a impregnovat.
 
Nedíval jste se někdo na tuto nabídku?
Louda nemá nejlepší recenze, ale auto se mi líbí.
Co si o ní myslíte?
Díky za postřehy


VIN: JMZGL69M801700820
 
Pořádně si vyzkoušejte to vypínání těch 2 válců.Je to vůz z počátku výroby GL FL.Vyzkoušel jsem 2 tyto vozy 143 kW a to vypínání mi dost vadilo.Proto jsem šel do vozu o rok staršího GL.(141 kW).A připadalo mi,že ty novější vozy ani tak nejedou.Asi vyšší hmotnost a nejvyšší točivý moment posunut o 500 otáček výše.A ta 360 st .kamera? Hrůza.
 
Stejný pocit jako moje BN a test BP G150 a X186. Ani jedna BP neměla šanci na BN po odemknuti. A to ty auta fakt na plynu znám. Nic špatného na BP ale to omezování výkonu je prostě znát... A vypínání válců chápu tuplem.
Mimochodem já bych si M6 nové verze nevzal teď pod 500 tisíc. Vždy je ta cena více než zavádějící i na úkor nájezdu. Prostě by mě tam vrrtalo hlavou proč ta cena. Tyhle auta v topu stejný rok i nájezd si cení na cca 550 tisíc a více.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nemusíš je prosit. Kup to tak jak to je a jen doufej že za ty prachy kupuješ to co ti nebude dělat starosti
Jen můj názor. Jsou to tvoje peníze.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To jsem právě doufal, že je mazda 6 2,5 ta ideální motorizace.

Teď jezdím 2,2 95kW naftou a nemůžu si stěžovat. Výborné auto.
Ještě mám skvělou trojku.
Jen chci šestku omladit. Po 2,5 koukám už dlouho.
Ale když to tady čtu, nevím jestli nekoupit superba 🙄
 
Ty jsi mě asi nepochopil. Mě připadá ta cena podezřele nízká. Jinak motor asi zhodnotí majitelé ale za mě určitě dobrá volba. Musíš se s tím projet a zhodnotit sám a třeba pocitově zjistit jestli ti nevadí vypínání válců.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jasné. Popravdě je to pětileté auto s nakroucenými 150 tisíci. Levné mi to zas tak nepřijde. Spíš odpovídající. Popravdě jsem ještě nekoupil nikdy tam moc jeté auto.
 
Kluci a holky, kdo tady máte zkušenosti s bílou kůži mazdě 6? Na oko se mi moc líbí, manželka mě zrazuje, že se bude hůře ošetřovat, nebo že bude dříve degradovat. Mám v plánu ji koupit na šestiletém autě, tak to už snad budu vidět jak vypadá po nějakém zápřahu :).
Niméně pokud má někdo zkušenost a podělí se. Díky :)
Bílá je nádherná a rozhodně do ní jdi. Kór, když ji vyřadili u GL FL relativně brzy z konfigurátoru. Všechny barvy se špiní stejně a je třeba o ně starat (jen u některých barev to může dojít se špínou do extrému a není to tak vidět)

Teď jezdím 2,2 95kW naftou a nemůžu si stěžovat. Výborné auto.
Pokud jezdíš více po dálnici a si spokojený s 2,2 v GH, tak jdi určitě do 2,2 i u GL. Je potřeba brát verzi s SCR a budeš také moc spokojen ;)
 
Back
Top