• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

Ani ten náhradní BOSCH tam nesedí tak pevně jako originál, ale…
Opravdu to odletělo vyskočením bez destruktivního porušení toho zámku/usazení?
 
Ahoj Michale, nějaké odkazy tu jsou na aliexpress, tam jsem si teď objednal na zkoušku, jaké gumičky budou. Vyměním je na jaře. Jinak jsem bral univerzální gumičky Sheron, které na Denso pasují.
Zrovna předevčírem jsem řešil to samé. Protože jsem nechtěl aliexpress, tak jsem vyměknul a zase koupil hybridní Denso. Ale ty gumičky Sheron zkusím, aspoň budu mít stěrače, na kterých si to budu moct vyzkoušet nanečisto.
 
Ani ten náhradní BOSCH tam nesedí tak pevně jako originál, ale…
Opravdu to odletělo vyskočením bez destruktivního porušení toho zámku/usazení?
Jo minulý rok, ceďák jako hrom, zapla větší rychlost stírání a frnk stěrač byl v háji
 
Musím pozrieť, kde by sa to tlačítko dalo zaistiť, nerád by som prešiel okno prázdnym ramienkom.
 
nerád by som prešiel okno prázdnym ramienkom
tak mě to setřelo několikrát než jsem to stihnul vypnout a žádný škrábanec na skle není, docela mě to překvapilo vzhledem k tomu, že od kamínků mám záseků docela dost.
Kousek tvrdé pásky to vyřešil

IMG20220203133157.jpg IMG20220203133222.jpg IMG20220203133314.jpg
 
Jo minulý rok, ceďák jako hrom, zapla větší rychlost stírání a frnk stěrač byl v háji
Už to vidím, díky i za fotky... vymezil si tedy tu vůli, omrknu rovněž :)
 
Zkusenost s Denso DUR-xx: za me nejhorsi sterace, co jsem kdy na M3 mel, znovu tuto chybu opakovat nebudu. Sterac pred ridicem nechava po setreni na skle na par okamziku film, je to otravne. Pri pouziti ostrikovacu pak ze steracu neumerne dlouhou dobu pri jizde odletavaji na sklo kapky vody (hodne kapek vody!), takze clovek musi furt stirat a zase to lita a zase stirat...

Podotykam, ze pred instalaci steracu bylo sklo perfektne ocisteno a nasledne odmasteno ipou.
 
Ahoj, Mazda 3 BM. Zkušenost s Bosch Aerotwin super. Koupil jsem sadu 600mm, 450mm na přední sklo. Originál stíral subjektivně 7/10, tyhle nové tak 9/10.

Mimochodem. Jak jste řešili zadní stěrač?
Z nabídky dodavatelů dílů (Kelly, JakNaAuto) jsem pochopil, že Bosch na zadní sterač tohoto typu Mazdy nic nemá.
 
Podívej nekoukals špatně? Možná se pletu, ale podle mě mají 2 druhy od Bosch

Tohle je podle mě ten správný?


pak mají ještě tenhle, ale ten nemá ten správný vršek aby to ladilo s ramínkem

 
Uchycení zadního stěrače u Mazda 3 BM/BN se liší u vozu vyrobených v Japonsku od těch vyrobených v Mexiku.
Potvrzuji, už jsem se taky chytil zde o_O
Jak jsem se díval, tak odkazy Autokelly od @ppfox tam zemi původu výrobce vozidla v textu uvádějí, ale zbytek je třeba dovodit dle sebe.
 
aha takže první odkaz je na BN z Japonska a ten druhý z Mexika - proto ten rozdíl :) já mám na své CX5 tu japonskou verzi (v jiné délce samozřejmě)
 
Podívej nekoukals špatně? Možná se pletu, ale podle mě mají 2 druhy od Bosch

Tohle je podle mě ten správný?


pak mají ještě tenhle, ale ten nemá ten správný vršek aby to ladilo s ramínkem


Díky za odkazy. Chápu že "Twin" a "Aerotwin" je to samé? Nebo je v tom rozdíl?
 
aerotwin jsou bezramínkové, ale ty se snad ani dozadu nedělají
 
Takže po roce s Valeo Hydroconnect opět zklamání, poslední měsíc zadní skáče po okně při teplotách pod 10 stupňů jak divoká kočka s patřičným randálem. U řidiče tahá vodu a dělá šmouhy, u spolujezdce dělá šmouhy. Naštěstí stála sada okolo 300 Kč ale čekal jsem od nich víc. Přemýšlím co teda vyzkoušet dál
 
Taktiež som teraz po prvý krát nahodil Denso a zatiaľ spokojnosť. Uvidíme čo nastane časom.
 
Ja uvažujem o Kimblade. Nemá s tým niekto skúsenosť? Zaujímavá myšlienka a recenzie sa rozchádzajú. Niektorí tvrdia, že je to super, iní zas, že je to rovnaké alebo horšie ako obyčajné stierače.
 
Hybridní Densa mám už rok a super. Zkoušel jsem dříve Bosch a Valeo a zjistil jsem, že nemá smysl laborovat. Příště objednám zase DENSO.
 
Jak jsem tady psal před rokem, Denso vydržely cca 3 měsíce než se začaly chovat jak teď ty Valeo Hydroconnect cca po roce. Díval jsem se do prospektů i na dobový recenze a všude GH mělo plochý stěrače nikoliv hybridy tak bych chtěl zachovat původní koncepci, i když 650mm stěrač u řidiče je už asi zkrátka moc dlouhej.
 
Poslední úprava:
Back
Top