• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Stěrače

tak zřejmě za prd stojí jen ty hybridy no, škoda
 
Taky už mám na autě hybridní Densa (NVB - snad to píšu správně) už rok a zatím ťuk ťuk, všechno v pohodě. Jen 2x za minulou zimu se mi stala trochu nepříjemnost a to, že se mi vznikla ledová námraza uvnitř stěrače (pod tím platovým krytem) a stěrač v tu chvíli přestal dolejhat a jen tu vodu rozmazával. Musel jsem je sundat a nechat rozehřát (nemám vytápěnou garáž) a pak zase fungovaly.
 
omlouvám se, ale zeptám se jako blbec...co jsou hybridní Densa co tady furt čtu? :grinning: já chci na jaro koupit nové a našel jsem tohle :


ale nic o hybridech tam nic není :rolleyes:
 
aha díky, já z toho obrázku moc nepoznám...v čem je to jakože hybridní?
 
Hybridní mají raminkovou kostru ale aero kryty pro lepší pritlak... A taky líp vypadají. Kombinace vyhod raminkovyho a plochyho flat stěrače. Stačí si stáhnout katalog nejakyho výrobce a je tam vše popsáno
 
U mě Denso vydrželo necelý rok, začal haprovat stěrač u řidiče, až jenom mazal. Teď jsem vyměnil gumičky a zase jako nové :)
 
Podľa čoho zistím, že mi stierače budú pasovať? Na aute to vyzerá cca takto (ako v návode), ale stierač, čo som kúpil má uchytenie na taký háčik v tvare J a bližšie neidentifikovanú redukciu, ktorú ale nechcem zbytočne rozbaľovať ak to nebude pasovať aby sa to dalo vrátiť. Ani tá ale nevyzerá ako to na obrázku.

Stierač mám DENSO DUR-045L a omylom DM-560 na druhú stranu ale úchyt vyzerá tak isto (J).

1642146834103.png
 
Poslední úprava:
Háčik som mal na starej Toyote, toto neviem ako sa volá a ako podľa toho nájsť, čo mi bude pasovať.

Teraz som sa preklikal na vyhľadávanie podľa modelu a našlo mi len tieto od Denso že sú kompatibilné, takže asi hybridy nebudú.
 
Poslední úprava:
Jo, jo, DENSO DF-099 jak jsem uvedl již výše a pasují i na mou M6. Tento úchyt asi hybridy vylučuje...
 
Denso DUR-060L a DUR-045L jsem kupoval na M3 BN a pasují v pohodě. Je ale pravda že M3 BN má úchyt s tím háčkem.
Na M3 BN jo, ale na CX5ku DUR-060L a DUR-045L nebrat, vracel jsem je teď prodejci proti dobropisu. Neměly takové tlačítko, které přikládám na druhém obrázku.
Ale ty uváděné= https://automedik.cz/autodily/mazda/cx-5-2016/2.5-143kw/cisteni-skel/stiraci-gumicka?productId=5307904&bn[53]=53
by mohly sedět (pozor obrázky stěračů/zámečků bývají často jen ilustrativní), ale nikde jsem nezjistil, zda se konstrukčně jedná opravdu o ty "hybridní"

vrácené stěrače.jpg CX5 II   KF.jpg
 
Tak DENSO DF-099 som namontoval, pasuje to na CX-5 ako originál, akurát tie zamykacie tlačítka išli oveľa ľahšie, ale nemalo by sa to vycvaknúť samo.

Po prvej jazde sa zdajú byť fajn, nestiera sa pravý okraj, ale to bude skôr slabým ostrekom, ktorý tam proste nenamočí okno tak, ako by bolo treba. Inak sú tiché a vyzerajú dobre.
 
U mě Denso vydrželo necelý rok, začal haprovat stěrač u řidiče, až jenom mazal. Teď jsem vyměnil gumičky a zase jako nové :)
Potřebuji vyměnit stěrače, mám klasiku DENSO, a výměna jen gumiček by se mi líbila. Ale netuším, jak je vybrat a objednat. Nabídku na ně jsem nenašel.
 
Ahoj Michale, nějaké odkazy tu jsou na aliexpress, tam jsem si teď objednal na zkoušku, jaké gumičky budou. Vyměním je na jaře. Jinak jsem bral univerzální gumičky Sheron, které na Denso pasují.
 
akurát tie zamykacie tlačítka išli oveľa ľahšie, ale nemalo by sa to vycvaknúť samo
Tak přesně takhle mi ulitnul stěrač od Valea. I ty co mám teď, šli moc zlehka, tak jsem tam raději vlepil takový tvrdší proužek pásky a drží jak přibité
 
Back
Top